Otrzęsiny klas I LO (26 września 2003 r.)

   Jak co roku, w naszym Liceum Ogólnokształcącym odbyły się otrzęsiny dla nowych uczniów. Imprezę przygotowała klasa IIG, która w ubiegłym roku pokonała wszystkich rywali i otrzymała przywilej organizowania tej uroczystości w roku 2003.
   Tegoroczne pierwszaki otrzymały wcześniej infomacje o niektórych zadaniach konkursowych i przygotowywały się po lekcjach, ćwicząc piosenki, układy taneczne, skecze parodiujące charakterystycznych nauczycieli.
   Podczas otrzęsin szkoła wypełniła się księżmi i zakonnicami (kl.1a), mieszkańcami wioski murzyńskiej (kl.1b),piratami (kl.1c), bobasami (kl.1d), ludźmi pierwotnymi (kl.1e), baletnicami (kl.1f) i warzywami (kl.1g). Przebrania uczniów były niezwykle pomysłowe i czasami trudno było odgadnąć, kto się ukrywa pod maską.
   Ponad dwie godziny trwały zmagania i świetna zabawa. Ostatecznie zwyciężyła klasa ID, która w nagrodę otrzymała dyplom, uścisk dłoni dyrektora szkoły, trzy kilogramy cukierków do sprawiedliwego podziału i zapewnienie, że w roku 2004 ona będzie organizować podobną uroczystość dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.
 
tekst: mgr Dorota Zieleń
zdjęcia: Jarosław TułaczykCopyright © ZSO Kamienna Góra