Pages

Aktualności - od 30.08.2018

Ostatnia aktualizacja strony: 11.11.2018

 

Ważne bieżące informacje

11.11.2018 - Narodowe Święto Niepodległości; setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
_________________________________
Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że w związku z uchwaleniem przez Sejm ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, poniedziałek, 12 listopada, jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
_________________________________
Szukaj nas teraz także na Instagramie: LO Kamienna Góra
Facebook: Towarzystwo Poszukiwaczy Chwil Niecodziennych

09.11.2018 - w auli naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się uroczysty koncert z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na scenie wystąpili uczniowie oraz nauczyciele naszego Zespołu Szkół. Publiczność nagrodziła występujących rzęsistymi oklaskami. Koncert zaprezentowano kilkakrotnie całej społeczności naszego ZSO, a także specjalnie zaproszonym gościom.
Nad przygotowaniem uroczystego koncertu oraz jego przebiegiem czuwały nasze panie bibliotekarki - pani Beata Czyczkan i pani Joanna Oleksy.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

09.11.2018 - społeczność naszego Zespołu Szkół przyłączyła się do akcji "Rekord dla Niepodległej", którą zainicjował Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach akcji właśnie dziś - w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kilku tysiącach polskich placówek oświatowych wspólnie zaśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

09.11.2018 - uczniowie klas pierwszych naszego LO wzięli udział w marszu z okazji Święta Niepodległości zorgani­zowanym pod patronatem Starostwa Powiatu Kamiennogórskiego. Uczestnicy marszu przeszli spod budynku kamienno­górskiego ZSZiO pod obelisk przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. W tym miejscu odbyły się oficjalne uroczystości związane z rocznicą.
W marszu uczestniczył między innymi Dolnośląski Kurator Oświaty oraz lokalni samorządowcy.

08.11.2018 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w zawodach powiatowych w badminto­nie.
Pierwszy zespół chłopców awansował do kolejnej fazy rozgrywek strefy jeleniogórskiej.

07.11.2018 - na terenie naszego Zespołu Szkół miała miejsce uroczystość związana z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na wniosek Starostwa Powiatowego w sposób uroczysty zasadzone zostało drzewko (klon jawor) upamiętniające właśnie stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Działanie to odbyło się w związku z kampanią zainicjowaną przez Wojewodę Dolnośląskiego pana Pawła Hreniaka oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pn. "Eko-historia - 100 drzew na Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".
Symbolicznego zasadzenia drzewka dokonali Starosta Kamiennogórski pan Jarosław Gęborys, Wicestarosta Kamiennogórski pani Małgorzata Krzyszkowska oraz Dyrektor naszego Zespołu wraz z towarzyszącymi mu nauczycielami.
Na zakończenie uczniowie naszego Liceum przedstawili krótki program artystyczny.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

07.11.2018 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Przed spotkaniami z wychowawcami klas rodzice uczniów klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w auli szkolnej w zajęciach profilaktyczno-terapeutycznych.

07.11.2018 - reprezentacje chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach miejskich w piłce koszykowej.

07.11.2018 - w ramach działań profilaktycznych odbyły się dwugodzinne spotkania uczniów z klas 3a naszego Gimna­zjum oraz 1c i 1d naszego Liceum z terapeutą.

07.11.2018 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu, które dotyczyło przede wszystkim organizacji zajęć szkolnych w dniu 9 listopada br. w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

06.11.2018 - reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach powiatowych w ba­dmintonie.

06.11.2018 - w ramach działań profilaktycznych odbyły się dwugodzinne spotkania uczniów z klas 3b naszego Gimna­zjum oraz 1a i 1b naszego Liceum z terapeutą.

05.11.2018 - Jessica Izer, Wiktoria Kapczyńska i Paulina Szewczyk, uczennice klasy trzeciej naszego Gimnazjum, zakwalifikowały się do etapu powiatowego kon­kursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki i fizyki.

05.11.2018 - w auli szkolnej uczniowie klas 1a, 2a, 3a i 3b naszego Liceum wysłuchali dwugodzinnego wykładu na temat "Paradoksy rachunku prawdopodobieństwa", który przeprowadził pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej dr hab. inż. Paweł Sztonyk.
Wykład był jednym z działań, które realizuje nasze Liceum we współpracy z Politechniką Wrocławską w ramach podpisa­nego z tą uczelnią porozumienia o współpracy.

05.11.2018 - w ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy 3b naszego Gimnazjum i klas pierwszych naszego Liceum obejrzeli widowisko słowno-muzyczne poruszające zagadnienia profilaktyki zachowań ryzykownych.

02.11.2018 - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów naszego Gimnazjum i LO.

29.10.2018 - uczniowie z klas 1a i 1b naszego Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia pod opieką pań Lidii Drozdowskiej (wychowawca klasy 1a), Katarzyny Filip-Murawskiej i Danuty Ruchały.
Podczas wyjazdu uczniowie między innymi zwiedzili wraz z przewodnikiem Centrum Wiedzy o Wodzie "Hydropolis" oraz wzięli udział w ogólnorozwojowych zajęciach z wychowania fizycznego w Parku Trampolin.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

29.10.2018 - uczniowie naszego Liceum w ramach kolejnych lekcji geografii spotkali się z panią Justyną Stanek (ab­solwentką naszego LO), która opowiadała im o Kazachstanie, po którym podróżowała przez wiele miesięcy.

29.10.2018 - Adrian Szarkowski, uczeń klasy 3a naszego Gimnazjum, zakwalifikował się do etapu powiatowego kon­kursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

28.10.2018 - grupa uczniów z naszego LO uczestniczyła w wykładzie inaugurującym XXVII cykl Spotkań w Nehringu na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pan profesor Jan Miodek przeprowadził wykład "Czy Sawa była żoną Warsa? O ludowej etymologii nazw miejscowych." Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie jest prymarne pochodzenie takich nazw jak: Wrocław, Warszawa, Wodzisław, Kluczbork czy Środa Śląska. Pan profesor w zabawny sposób wytłumaczył, dlaczego mieszkańcy tak łatwo akceptują etymologię ludową, a zapominają o tej naukowej.
Opiekunami uczniów podczas wyjazdu były panie Dorota Dzielędziak i Aldona Siemieniec-Oleksy.

26.10.2018 - odbył się XI "Wieczór Filologa", którego gościem specjalnym była pani Tamara Kalinowska - artystka od wielu lat związana z legendarną krakowską "Piwnicą pod Baranami". Podczas Wieczoru artystka zaprezentowała głównie utwory, do których sama napisała słowa i muzykę. W przerwach między piosenkami pani Tamara Kalinowska opowiadała o "Piwnicy pod Baranami", jej twórcy Piotrze Skrzyneckim oraz o sobie i swojej twórczości.
Na zakończenie swoje umiejętności wokalne i instrumentalne zaprezentowali uczniowie naszego Liceum.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

26.10.2018 - odbyła się impreza związana z przyjęciem uczniów klas pierwszych naszego Liceum w poczet społecz­ności szkolnej - tzw. "Otrzęsiny".
Tym razem uczniowie klas pierwszych przebierając się inspirowani byli "bajkami":
- "Smerfy" - klasa 1a
- "Shrek" - klasa 1b
- "Avengers" - klasa 1c
- "Kubuś Puchatek" - klasa 1d.
Z "otrzęsinowego" współzawodnictwa minimalnie zwycięsko (punktacja końcowa: kl.1a - 150; kl.1b - 151; kl.1c - 145; kl.1d - 146;) wyszła klasa 1b wraz z panią Katarzyną Filip-Murawską i w przyszłym roku oni przygotują "Otrzęsiny" dla kolejnego rocznika licealnych pierwszoklasistów.
Tegoroczne licealne "Otrzęsiny" przygotowali oczywiście ubiegłoroczni zwycięzcy tej imprezy - obecnie uczniowie klasy 2d - wraz ze swoją wychowawczynią panią Marzeną Szewczyk.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

24.10.2018 - 14 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista blok humanistyczny.

23.10.2018 - odbyły się mistrzostwa naszego Zespołu w badmintonie.
klasyfikacja w Gimnazjum:
- dziewczęta:
1. Karolina Nawrocka
2. Natalia Wypych
3. Nina Osińska
- chłopcy:
1. Kacper Pasiut
2. Kacper Olbert
3. Kamil Nawrocki
klasyfikacja w Liceum Ogólnokształcącym:
- dziewczęta:
1. Hanna Mierzwa
2. Sandra Skrzypczyk
3. Emilia Rolka
- chłopcy:
1. Jakub Zasada
2. Hubert Sajdak
3. Jakub Żuk

23.10.2018 - 14 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista blok przyrodniczy.

22.10.2018 - 17 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki.

19.10.2018 - dwa pięcioosobowe zespoły z klas trzecich naszego Gimnazjum wystartowały w miejskiej mobilnej gry terenowej dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum.
Zespół z klasy 3a pod opieką pani Katarzyny Filip-Murawskiej zajął drugie miejsce, a drużyna z klasy 3b pod opieką pani Aleksandry Postawy trzecie miejsce wśród 11 startujących drużyn.

19.10.2018 - 9 uczniów w ramach wolontariatu wspierało organizację miejskiej mobilnej gry terenowej dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum, której przygotowanie i przeprowadzenie było efektem współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze z wrocławską firmą Good Books przy współudziale grupy uczniów z naszego LO.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

18.10.2018 - 13 uczniów z ostatnich klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego.

17.10.2018 - 20 uczniów z ostatnich klas trzecich naszego Gimnazjum wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

16.10.2018 - uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze oraz uczniowie naszego Zespołu Szkół mieli okazję obejrzeć w ramach kolejnych czterech przedstawień - 2-5 lekcja - "mu­sicalową" część artystyczną przygotowaną przez grupę uczniów pod opieką pań Lidii Drozdowskiej i Marzeny Szewczyk z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Premiera "widowiska" miała miejsce 12 października br.

16.10.2018 - odbyło się spotkanie inspektora ds. nieletnich z kamiennogórskiej Powiatowej Komendy Policji z uczniami klas IIa, IIc, IIIa, IIIb LO na temat "handlu ludźmi".

15.10.2018 - zakończyła się wizyta robocza grupy uczniów z włoskiej Imperii, która odbywała się w ramach realizacji edukacyjnego projektu norwesko-polsko-włoskiego w programie Erasmus+.

15.10.2018 - zaczyna obowiązywać skorygowany plan lekcji.

12.10.2018 - w auli szkolnej odbyła się uroczystość związana ze szkolnymi obchodami tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną z tej okazji przygotowała grupa uczniów pod opieką pań Lidii Drozdowskiej i Marzeny Szewczyk. Widowisko słowno-muzyczne nawiązywało klimatem do lat 60-tych XX wieku.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

11.10.2018 - w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbyła się miejsko-powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli między innymi:
- Starosta Powiatu Kamiennogórskiego pan Jarosław Gęborys,
- Wicestarosta Powiatu Kamiennogórskiego pani Małgorzata Krzyszkowska,
- Burmistrz Miasta Kamienna Góra pan Krzysztof Świątek,
- Przewodniczący Rady Miasta Kamienna Góra pan Henryk Różański.
W czasie uroczystości wręczone zostały między innymi nagrody specjalne Starosty Powiatu Kamiennogórskiego i Burmi­strza Miasta Kamienna Góra. Wśród nauczycieli wyróżnionych przez Starostę Powiatu Kamiennogórskiego znalazły się panie Anna Postawa i Danuta Ruchała - nauczycielki w naszym Zespole.
Swoje nagrody wręczyli także dyrektorzy powiatowych oraz miejskich szkół i placówek oświatowych. Nagrody Dyrektora naszego Zespołu otrzymali w tym roku następujący nauczyciele:
- pani Dorota Dzielędziak
- pan Jarosław Kawerski
- pan Robert Kosiński
- pan Wiesław Kozłowski
- pani Wiesława Kurnyta
- pani Aleksandra Malinowska
- pan Krzysztof Pawlikowski
- pani Aldona Siemieniec-Oleksy
- pan Jarosław Tułaczyk.

11.10.2018 - w ramach realizacji projektu norwesko-polsko-włoskiego w programie Erasmus+ grupa młodzieży z na­szego LO oraz ich włoskie koleżanki i koledzy kontynuowali działania edukacyjne w rejonie Kolorowych Jeziorek.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria - 09-11.10.2018]

10.10.2018 - uczniowie z klasy 2b LO pod opieką swojej wychowawczyni pani Sylwii Gawerdy oraz pani Anny Postawy i pana Jarosława Tułaczyka wybrali się do miejscowości Jańskie Łaźnie w Czechach, gdzie mieli okazję przejść "Ścieżkę w koronach drzew".
Piękna, słoneczna jesienna pogoda i "Ścieżka w koronach drzew", która znajduje się w lasie Karkonoskiego Parku Narodowego pozwoliły zobaczyć wyjątkowość przyrody Karkonoszy oraz wspólnie podziwiać piękno tutejszego lasu od korzeni po korony drzew oraz niespotykane nigdzie indziej gatunki enedmiczne roślin i zwierząt, a także widoczne wokół fragmenty Karkonoszy wraz z górującą nad okolicą Czarną Górą.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

10.10.2018 - w ramach realizacji projektu norwesko-polsko-włoskiego w programie Erasmus+ grupa młodzieży z na­szego LO oraz ich włoskie koleżanki i koledzy wczoraj brali udział w zajęciach w Książańskim Parku Krajobrazowym, a przy okazji zwiedzili zamek w Książu, a dziś kontynuowali działania edukacyjne w Banku Żywych Genów w Jagniąt­kowie, Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, a na zakończenie dzisiejszych zajęć poszu­kiwali w terenie ametystów.

09.10.2018 - odbyło się oficjalne powitanie w naszej Szkole grupy uczniów i ich opiekunów z włoskiej szkoły z Imperii, którzy przyjechali do nas ramach realizacji projektu norwesko-polsko-włoskiego w programie Erasmus+.
Włoska młodzież mieszka podczas pobytu w Polsce w domach swoich polskich koleżanek i kolegów, a od dzisiaj realizują wspólnie program edukacyjno-naukowy przewidziany w projekcie.
Opiekunami z uczniów ze strony naszego Liceum są panie Elżbieta Jaszek i Danuta Ruchała.
[Zobacz zdjęcia w dziale Galeria.]

05.10.2018 - grupa uczniów z klasy 1a i 2a naszego Liceum wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez przedstawicielkę wrocławskiej firmy Good Books, podczas których uczestnicy zajęć poznali aplikację Action Track, czyli intuicyjne oprogramowanie do projektowania własnych gier miejskich, terenowych i spacerów tematycznych.
Warsztaty zorganizowane zostały w ramach współpracy naszego Liceum z kamiennogórską Miejską Biblioteką Publiczną i przygotowywania przez tę instytucję, we współpracy z firmą Good Books, mobilnej miejskiej gry terenowej, a ich efek­tem będzie współudział grupy naszych licealistów w jej opracowaniu.

05.10.2018 - grupa uczniów z naszego Liceum pracowała jako wolontariusze i wspierała organizację XXI Przegląd Te­atrów Amatorskich, który odbywał się w Domu Kultury w Lubawce.
Podczas imprezy na scenie wystąpiły zespoły teatralne z Domów Opieki Społecznej, szkół specjalnych, stowarzyszeń i in­nych instytucji wspierających osoby niepełnosprawne.

04.10.2018 - grupa tegorocznych absolwentów naszego Gimnazjum oraz obecnych uczniów klasy trzeciej naszego Gimnazjum wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród (stypendiów) uczniom kamiennogórskich gimnazjów przez Burmistrza Miasta za ich osiągnięcia na koniec roku szkolnego 2017/1. Stypendia przyznawane są przez Burmistrza Miasta co pół roku za wyniki w nauce i sporcie.
Najlepszymi kamiennogórskimi gimnazjalistami okazali się:
* wśród uczniów klas drugich:
- Konrad Dąbrowski (obecnie klasa IIIa)
- Nina Osińska (obecnie klasa IIIb),
uczniowie naszego Gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen 5,87;
* wśród uczniów klas trzecich Natalia Olczak (obecnie uczennica naszego LO), która uzyskała na egzaminie gimnazjalnym średni wynik ze wszystkich egzaminów 96,2%.
Stypendia uzyskali również:
- Maciej Brzoza (84,7%),
- Sylwia Chronowska (82,3%),
- Aleksandra Fryzowicz (83,0%),
- Olga Gniaździńska (5,07),
- Damian Idek (83,4%),
- Jessica Izer (5,40),
- Alicja Kamińska (5,07),
- Wiktoria Kapczyńska (5,27),
- Zuzanna Kiepas (5,14),
- Julia Kłębczyk (5,53),
- Karol Kucharski (91,3%),
- Piotr Maciaszek (5,67),
- Kamil Nawrocki (5,20),
- Zofia Niemira (5,47),
- Renata Potaczek (5,00),
- Oktawia Remiszewska (87,2%),
- Adrian Szarkowski (5,20),
- Emilia Wiatr (87,5%),
- Kinga Wójcikowska (5,13),
- Julia Żabska (82,0%).
Z kolei za osiągnięcia sportowe stypendia uzyskali:
- Radosław Kurzeja,
- Aleksandra Mikołajczyk,
- Weronika Mikołajczyk,
- Wojciech Piekarczyk,
- Oliwer Zwolski,
- Kacper Wolak.

04.10.2018 - Towarzystwo Poszukiwaczy Chwil Niecodziennych, które działa przy naszej bibliotece, zorganizowało po raz kolejny tym razem nie "Czwartkowy koncert wśród książek".

03.10.2018 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu, które przede wszystkim dotyczyło przed­stawienia wyników analizy tegorocznych egzaminów zewnętrznych - egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu matural­nego - odpowiednio w naszym Gimnazjum i Liceum.

02.10.2018 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach wojewódzkich w dwuboju nowo­czesnym, które odbyły się w Nowej Rudzie. Drużyna zajęła 10 miejsce w zawodach.

01.10.2018 - w ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszego Liceum z przed­stawicielką Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na temat "Odpowiedzialność karna nieletnich, w tym w zwią­zku z cyberprzemocą.

01.10.2018 - ostatni dzień składania deklaracji maturalnych przez uczniów klas trzecich LO.

01.10.2018 - klasa 2a wraz ze swoją wychowawczynią panią Władysławą Druciak z okazji wczorajszego Dnia Chłopca w ramach integracji zespołu klasowego wybrała się na wycieczkę do Krzeszowa.

28.09.2018 - w szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Cała akcja przebiegła sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

28.09.2018 - w szkole obchodzony był Dzień Chłopaka.

28.09.2018 - grupa uczniów z naszego Gimnazjum pracowała jako wolontariusze i wspierała organizację 10-lecia Śro­dowiskowego Domu Samopomocy z Kamiennej Góry.

27.09.2018 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach wojewódzkich Ligi Lekko­atletycznej szkół gimnazjalnych.
Oliwer Zwolski zajął 2 miejsce w biegu na 100 m, a drużyna zajęła 12 miejsce w zawodach.

25.09.2018 - Inez Kwiatkowska i Eryk Mika startowali w Dolnośląskim Konkursie Drużynowym z Chemii, który został zorganizowany po raz ósmy przez Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej. Nasz zespół zajął ostatecznie IX miejsce, a w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej Eryk Mika uplasował się na II miejscu.

25.09.2018 - odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców naszego Zespołu Szkół.
Podczas zebrania rodzice między innymi:
- wybrali Prezydium Rady
- uchwalili Program Wychowawczo-Profilaktyczny naszego Liceum
- pozytywnie zaopiniowali przedstawione przez Dyrektora Zespołu propozycje dodatkowych dni wolnych dla uczniów od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w bieżącym roku szkolnym.

24-28.09.2018 - w naszym Zespole Szkół odbywało się spotkanie robocze nauczycieli ze szkół z Norwegii i Włoch oraz naszego LO w ramach wspólnie realizowanego projektu w programie Erasmus+.
W oficjalnym otwarciu spotkania uczestniczyła Wicestarosta Powiatu Kamiennogórskiego pani Małgorzata Krzyszkowska, która przekazała na ręce goszczących u nas nauczycieli książki i wydawnictwa dotyczące naszego powiatu.
Projekt realizowany w programie Erasmus+ zakłada poprawę umiejętności i kompetencji u uczniów, które znajdują się na liście europejskich ram odniesienia, a dotyczą podstawowych umiejętności z zakresu matematyki i nauk ścisłych, umiejętności w dziedzinie technologii cyfrowej oraz umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.
Uzupełnienie: W dniach 24-28.09.2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się spotkanie robocze nauczycieli Zespołu oraz nauczycieli z Włoch i Norwegii, zaangażowanych w realizację projektu Erasmus+ KA-2.
Spotkanie miało na celu omówienie dotychczasowych postępów w realizacji projektu oraz jego wpływu na wzrost poszczególnych kompetencji wśród uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie. Na spotkaniu zostały również podsumowane wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów i ich rodziców na temat ochrony bioróżnorodności w Polsce i Europie. Międzynarodowy zespół nauczycieli pracował nad uaktualnieniem strony internetowej projektu oraz wprowadzeniem bieżących informacji o projekcie na platformę e-Twinningową.
W dalszej części spotkania nauczyciele rozdzielili zadania zaplanowane w projekcie na rok szkolny 2018/2019 oraz wybrali sposoby ich realizacji. Ustalono terminy wymian uczniów pomiędzy partnerskimi szkołami.
Wymiana doświadczeń metodycznych i dydaktycznych nauczycieli potwierdziła, że pomimo dzielących nas odległości wszyscy zmagamy się z podobnymi problemami i wyzwaniami. Nasza współpraca zainspirowała nas i otworzyła nam nowe możliwości i płaszczyzny działania, przydatne w codziennej pracy nauczyciela.

21.09.2018 - grupa uczniów z klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią panią Władysława Druciak w ramach edukacji ekologicznej i integracji zespołu klasowego wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata.

21.09.2018 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w biegach przełajowych. Dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III.

20.09.2018 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach miejskich w uni­hokeju. Dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy II.

20.09.2018 - dziesięciu uczniów z naszego Gimnazjum pracowało jako wolontariusze i wspierało organizację "Rajdu Jesiennego" przygotowanego przez kamiennogórski Zespół Szkół Specjalnych.

20.09.2018 - klasy 1c i 1d naszego LO udały się wraz z opiekunami - pani Dorota Dzielędziak, pani Aldona Siemieniec-Oleksy i pani Magdalena Tomaszewska - na rajd integracyjny w okolice Krzeszowa. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć "Pawilon na wodzie", o którym opowiedzieli im Angelika Madzia i Jan Wondołowski. Następnie rozpalili ognisko w "Hu­bertówce" i upiekli kiełbaski. Zabawy dopełniły gry integracyjne i śpiewy przy dźwiękach gitary.

19.09.2018 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach powiatowych Lidze Lekkoatletycznej szkół gimnazjalnych. Dziewczęta wywalczyły IV miejsce, a chłopcy I. Chłopcy awansowali do zawodów wojewódzkich.

18.09.2018 - odbyły się XVIII mistrzostwa naszego Zespołu w biegach przełajowych. Impreza odbyła się na stadionie miejskim przy ulicy Juliusza Słowackiego.
W zawodach startowało 31 dziewcząt i 37 chłopców.
Czołowe miejsca w Gimnazjum nr 2:
- dziewczęta:
1. Nawrocka Karolina
2. Labiszak Wiktoria
3. Krala Gabriela
- chłopcy:
1. Maciaszek Piotr
2. Dąbrowski Konrad
3. Chronowski Filip
- klasyfikacja klasowa
1. miejsce klasa 3B - 36pkt
2. miejsce klasa 3A - 33pkt
Czołowe miejsca w LO:
- dziewczęta:
1. Michalska Martyna
2. Dumin Natalia
3.Dorożyńska Małgorzata
- chłopcy:
1. Dereń Grzegorz
2. Niciejewski Krystian
3. Staroń Kacper
Klasyfikacja klasowa:
1. miejsce klasa 2A - 22pkt
2. miejsce klasa 1C - 16pkt
3. miejsce klasa 3D - 14pkt

18.09.2018 - uczniowie z klas 2b i 2d naszego Liceum uczestniczyli w dwugodzinnych spotkaniach z doradcami zawodowymi.

17.09.2018 - uczniowie z klas 2a i 2c naszego Liceum uczestniczyli w dwugodzinnych spotkaniach z doradcami zawodowymi.

15.09.2018 - uczniowie z klas III naszego Gimnazjum oraz klas I-II naszego Liceum obejrzeli film historyczny pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w multikinie sieci Cinema City w wałbrzyskiej Galerii Handlowej "Victoria".

15.09.2018 - klasa 3a (matematyczno-fizyczna) "zmierzyła się" z arkuszem próbnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.

13.09.2017 - Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" opublikował wyniki współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska w zawodach rozgrywanych w roku szkolnym 2017/2018 w ramach Dolnośląskich Igrzysk, Dolno­śląskiej Gimnazjady i Licealiady.
Nasze Gimnazjum nr 2 zostało sklasyfikowane na 29 miejscu (na 490 sklasyfikowanych szkół w województwie) z wyni­kiem 931 punktów - klasyfikacja dla VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjów, a nasze Liceum Ogólnokształcące zajęło 21 miejsce (na 187 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalne w województwie) z wynikiem 995 punktów.

12.09.2018 - odbyło się spotkanie Dyrektora Zespołu z rodzicami uczniów klas trzecich naszego Liceum, podczas którego przed­stawione zostały rodzicom podstawowe informacje związane z egzaminem maturalnym w roku 2019.

12.09.2018 - odbyły się pierwsze w tym roku spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Przed spotkaniami z wychowawcami klas rodzice uczniów klas pierwszych naszego Liceum spotykali się w auli szkolnej z Dyrektorem Zespołu.
Podczas zebrań Rodzice uczniów między innymi wybrali swoich przedstawicieli w Radzie Rodziców naszego Zespołu.

11.09.2018 - uczniowie z klas trzecich naszego Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych w ramach Wrocławskiego Salonu Maturzysty, a także mieli okazję porozmawiać z ekspertami OKE na egzaminu maturalnego.

10.09.2018 - odbyło się spotkanie Dyrektora Zespołu z uczniami klas trzecich naszego Liceum, podczas którego przed­stawione zostały uczniom najważniejsze informacje związane z egzaminem maturalnym w roku 2019.

04.09.2018 - odbyły spotkania informacyjne Dyrektora Zespołu z uczniami:
2 lekcja - oddziały klasy III LO
3 lekcja - oddziały klasy I LO
4 lekcja - oddziały klasy II LO
5 lekcja - oddziały klasy III Gimnazjum.

03.09.2018 - o godz. 9.00 rozpoczął się rok szkolny 2018/2019 dla uczniów klas III naszego Gimnazjum nr 2 oraz klas II i III naszego LO od spotkań z wychowawcami.

03.09.2018 - rozpoczął się rok szkolny 2018/2019.
O godz. 9.00 uroczyście w auli naszego Zespołu rozpoczęło naukę w naszym Liceum 100 uczniów w czterech klasach pierwszych:
- klasa 1a - wychowawca: mgr Lidia Drozdowska
- klasa 1b - wychowawca: mgr Aleksandra Malinowska
- klasa 1c - wychowawca: mgr Aldona Siemieniec-Oleksy
- klasa 1d - wychowawca: mgr Dorota Dzielędziak.
O godz. 11.00 rozpoczęły się testy kompetencji językowych dla uczniów klas pierwszych Liceum. Ich wyniki zdecydują o przydziale uczniów do grup językowych w zależności od stopnia zaawansowania znajomości języka obcego.
Zabytkowym mosiężnym dzwonkiem dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących pan Jacek Bruździak dał sygnał do rozpo­częcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w kamiennogórskim LO i Gimnazjum nr 2.
Podczas uroczystości dyrektor szkoły pogratulował wszystkim przyjętym oraz zachęcał do pracy w przyjaznej, twórczej atmosferze.
Obecny na uroczystości starosta kamiennogórski pan Jarosław Gęborys - również absolwent kamiennogórskiego LO - życzył uczniom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz satysfakcji z udziału w zajęciach szkolnych.
Rozpoczęcie roku swoim występem uświetnili młodzi artyści z LO: Hanna Mierzwa, Jakub Waśko i Kacper Zabłocki.
Potem nastąpiła prezentacja klas wraz z wychowawcami, wykonano pamiątkowe zdjęcia i udano się do sal lekcyjnych na spotkanie klasowe.
[Zobacz:
- relację filmową w dziale Filmy;
- zdjęcia w dziale Galeria.]

31.08.2017 - pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu Szkół dotyczące roku szkolnego 2018/2019.

30.08.2017 - posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu Szkół podsumowujące rok szkolny 2017/2018.

Zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów do zgłaszania propozycji zmian w organizacji pracy szkół na­szego Zespołu, innych inicjatyw lub uwag dotyczących tych szkół osobiście wychowawcom klas lub Radzie Rodziców poprzez przedstawicieli poszczególnych oddziałów, a także drogą elektroniczną wychowawcom i pozostałym nauczycielom poprzez system wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz ewentualnie bezpośrednio na konto pocztowe naszego Zespołu podane poniżej.