Warsztaty teatralne w Großhennersdorf w Niemczech
(14-17.10.2004 r.)

W ramach współpracy z Begegnungszentrum z Großhennersdorf grupa członków zespołu teatralnego wraz z instruktorem mgr Jackiem Bruździakiem wzięła udział po raz kolejny w warsztatch teatralnych.
Mamy nadzieję, że wkrótce więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się z relacji uczestników warsztatów, która zostanie zamieszczona właśnie tutaj... Czekamy.
...i doczekaliśmy się.

   W dniach 14-18.09.2004 r. miałam przyjemność uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach teatralnych w Großhenesdorf. Udział w nich wzięło dziesięciu uczniów z naszego miasta i dziesięciu uczniów ze szkoły w Niemczech. Była to już moja druga wizyta w tym magicznym miejscu (i mam nadzieję, że nie ostatnia).
   Praca była bardzo intensywna, aczkolwiek bardzo przyjemna. W ciągu tak krótkiego czasu udało nam się przygotować małe przedstawienie, prezentujące przebieg warsztatów. Tematem tegorocznego spotkania integracyjnego były stosunki międzyludzkie - wartości, jakie w kontaktach z innymi cenimy najbardziej. Po wybraniu najpopularniejszych haseł, w podziale na grupy próbowaliśmy opracować je teatralnie. Niestety nie zawsze było to takie proste... Mimo wielu różnic kulturowych i obyczajowych, okazało się, że postrzegamy świat bardzo podobnie. W ten sam sposób interpretujemy wiele wartości, co bardzo ułatwiło nam pracę (nie mówiąc już o integracji...).
   Warto również wspomnieć o ciekawych zajęciach i rozgrzewkach, jakie proponowali nam organizatorzy, a było ich bardzo wiele... Rozwijały one w nas umiejętność koncentracji, a przede wszystkim - dawały dużo radości. Zgodnie stwierdziliśmy jednak, że najpiękniejszym doznaniem była terapia światłem, kolorami i relaksującą muzyką. Wprowadziła nas ona we wspaniały świat marzeń i iluzji, który z trudem i niechęcią musieliśmy w końcu opuścić...
   Uważam, że pobyt w Niemczech wszystkim nam dał bardzo wiele. Niewątpliwie był to dla nas dobry czas... Nauczyliśmy się inaczej patrzyć na wiele spraw - nie tylko przez pryzmat własnej kultury, ale także oczami innych... Rozwinęliśmy także umiejętność pracy w grupie, kreatywność i elastyczność - cechy tak ważne w codziennym życiu. I chociaż nie udało nam się przywieźć żadnych materialnych pamiątek, to nie można rzec, że wróciliśmy z pustymi rękami. Zabraliśmy z Niemiec bagaż nowych doświadczeń i ogrom wspaniałych wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszych sercach...

Poniżej fotoreportaż.

tekst: Paulina Całko
zdjęcia: Jacek Bruździak

Uwaga:
Poniższa galeria oparta jest o skrypt (JavaScript) - fotografie w formacie 640x480 otwierają się, po kliknięciu na miniaturze, w odrębnym oknie dopasowanym do rozmiaru zdjęcia.
Rozmiar plików graficznych od 29kB do 102kB.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4
Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8
Zdjęcie 9 Zdjęcie 10 Zdjęcie 11 Zdjęcie 12
Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15 Zdjęcie 16
Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24
Zdjęcie 25 Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28
Zdjęcie 29 Zdjęcie 30 Zdjęcie 31 Zdjęcie 32
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra