XV Pieszo-Narciarski Zlot PTSM (05-06.03.2004 r.)

     Śnieg skrzy się, aż oślepia. Jaskrawe słońce na niemal bezchmurnym niebie. Gałęzie brzóz i świerków gną się pod ciężarem lodu, który nocą na nich zastygł, a teraz rozbija złote promienie na tęczowe. Wokoło dominuje biel, ale odcień ma błękitnawy, jak na obrazach Fałata.
     Wczorajszy wiatr ucichł, ale dają się odczuć jego skutki - zaspy sięgają kolan, miejscami ud, niekiedy wpada się w nie po pas. Śnieg jest miałki, jak sól albo piasek na wydmach. Ale to nie przeszkadza pokonać całej trasy Kamienna Góra - Raszów - Szmaragdowe Jeziorko (teraz białe) - zbocza Wielkiej Kopy - Przełęcz Rędzińska - Strużnica.
     Najbardziej zasłużonym w przecieraniu szlaku (zaraz po opiekunie) okazał się Jacek Czajkowski. Wszyscy zaś dzielnie i wytrwale przeszli trudną trasę. Nie było marudzenia. Schronisko PTSM "Sokolik" przyjęło nas gościnnie i ciepło.
     Na drugi dzień spacer. "Szwajcarka" i Krzyżna Góra (654 m n.p.m.), potem autobusem do Ciechanowic na zakończenie.
Uczestnicy: Wojciech Bugara, Kosma Krupa, Paweł Stypuła, Jakub Cybulski, Elżbieta Gerega, Michał Kaczmarczyk, Anna Zieleń, Aneta Łącka, Jacek Czajkowski, Paweł Kochanowski, Paweł Orczykowski
Opiekun: Władysław Krupa
 
Tekst: Władysław Krupa

Zima trzyma
Zima trzyma


Na razie bazie...
Na razie bazie...


Copyright © ZSO Kamienna Góra