Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada

Grupa uczniów Gimnazjum i Liceum pod opieką pani Bogumiły Zachary przygotowała i przedstawiła widowisko z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 11 Listopada. Widowisko obejrzały w kolejnych pięciu odsłonach wszystkie klasy Gimnazjum i Liceum. Wraz z klasami trzecimi Liceum widowisko obejrzeli goście - Starosta Powiatu Kamiennogórskiego dr Marian Kachniarz i Wicestarosta Leszek Jaśnikowski.
W czasie widowiska historia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku przedstawiona została w nietypowy sposób. Widzowie przeniesieni zostali w przyszłość - do roku 2060. Wówczas w czasie prac archeologicznych studenci wraz z profesorem odkrywaja obraz z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego, książkę do historii, a także dyskietkę zawierającą pliki z patriotycznymi pieśniami [próbka tutaj - "My, Pierwsza Brygada" - plik MP3 o rozmiarze 392 kB] oraz taśmę wideo z utwalonymi recytacjami patriotycznych wierszy z akademii szkolnej w XX wieku. Poszczególne znalezione przedmioty stają się pretekstem do działań artystycznych uczniów, którzy prezentują pieśni i wiersze oraz czytają fragmenty książki, wracając do roku 1918, do chwil odradzania się naszej Ojczyzny z ponad stuletniej niewoli.

Poniżej fotoreportaż.
zdjęcia: Jarosław Tułaczyk

Uwaga:
Poniższa galeria oparta jest o skrypt (JavaScript) - fotografie w formacie 720x540 otwierają się, po kliknięciu na miniaturze, w odrębnym oknie dopasowanym do rozmiaru zdjęcia.
Rozmiar plików graficznych od 99kB do 179kB.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4
Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8
Zdjęcie 9 Zdjęcie 10 Zdjęcie 11 Zdjęcie 12
Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15 Zdjęcie 16
Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra