Dzień Brytyjski (21.03.2003)

     Dzień Brytyjski to impreza szkolna przygotowywana przez nauczycieli - anglistów jako oferta dla "tradycjonalistów" przywiązanych do spędzania pierwszego dnia wiosny poza murami szkoły.
     Uczniowie liceum i gimnazjum mają wtedy okazję wykazać się wiedzą Wielkiej Brytanii i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim, jednocześnie dobrze się bawiąc i - co równie ważne dla "tradycjonalisty" - nie uczestnicząc w lekcjach!
     Chętni przedstawiciele wszystkich klas mogą wziąć udział w różnych konkurencjach.
W tym roku można było rywalizować w konkursie na najciekawsze przebranie ("Pokaż się w stroju Brytyjczyka"), w konkursie plastycznym polegającym na prezentacji własnych prac oraz w quizie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Uczniowie uzdolnieni wokalnie mogli się popisać, śpiewając po angielsku ulubioną piosenkę.
     Zmagania odbyły się w sali gimnastycznej przy dopingu kolegów niebiorących w nich czynnego udziału.
     Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody i co ważniejsze - zyskali popularność wśród tłumnie zgromadzonej na widowni społeczności uczniowskiej. Okazało się bowiem, że taki sposób witania wiosny stanowił ofertę bardziej atrakcyjną niż spacery po chłodnym jeszcze o tej porze roku mieście.

Tekst: Elżbieta Gałczyńska-Wiatr
zdjęcia: Jarosław Tułaczyk

   Poniżej kilkanaście fotografii z tej imprezy.
 Copyright © ZSO Kamienna Góra