Aktualności

23-31.12.2004 - zimowa przerwa świąteczna. Zajęcia szkolne rozpoczną się 03.01.2005 r.

22.12.2004 - wszystkie klasy wraz z wychowawcami spotkały sie na tradycyjnych "Wigiliach klasowych".
Po ich zakończeniu przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli nauczyciele wraz z pozostałymi pracownikami Szkoły oraz emerytowani pracownicy naszej Szkoły.

21.12.2004 - nawiązując do tradycji Świąt Bożego Narodzenia grupa uczniów z naszej Szkoły pod opieką pani Marzeny Szewczyk - przy współpracy z panią Lidią Drozdowską i panem Wiesławem Kozłowskim - przygotowała "Jasełka", które w ramach pięciu kolejnych spektakli zaprezentowane zostały wszystkim pozostałym uczniom Gimnazjum i Liceum. (Więcej na ten temat w dziale "Imprezy".)

21.12.2004 - działające przy naszej Szkole od bieżącego roku Stowarzyszenie Promocji Edukacji "Futurum", przyznało "Nagrodę Noworoczną" uczniowi kl. IIIc naszego Gimnazjum Krzysztofowi Maruszczakowi za awans w bieżącym roku szkolnym w sześciu różnych edycjach konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista do etapu powiatowego.

20.12.2004 - śródroczne klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej dla klas maturalnych.

15.12.2004 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów naszej Szkoły.

14.12.2004 - w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej szkół ponagimnazjalnych w tenisie stołowym rozegranych w Bolesławcu reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła II miejsce (Marcin Janecki i Mateusz Maciosz), a dziewcząt III miejsce (Dominika Waligóra i Monika Michalec). Gratulujemy!

10.12.2004 - w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych szkół ponadgimnazjalnych w Kamiennej Górze. Turniej rozegrano systemem "każda drużyna z każdą" w tempie po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Reprezentacja nszej Szkoły zajęła w tym turnieju I miejsce.

10.12.2004 - w sali gimnastycznej naszej Szkoły w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

09-11.12.2004 - nauczyciele naszej Szkoły (mgr Małgorzata Krupa, mgr Władysław Krupa, mgr Maciej Latawiec, Mgr Dorota Zieleń, mgr Agata Żochowska) uczestniczyli w szkoleniu multiplikatorów prowadzonym w ramach projektu "Lanterna futuri" w Großhennersdorf (Niemcy).
Udział w tym szkoleniu wynika z wieloletniej współpracy naszej Szkoły z Domem Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowie i jego zagranicznymi partnerami.

09.12.2004 - 202 uczniów z klas III naszego Liceum przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z obowiązkowego przedmiotu wybranego, w tym:
- 62 zdawało biologę,
- 5 zdawało chemię,
- 2 zdawało fizykę,
- 27 zdawało geografię,
- 56 zdawało historię,
- 1 zdawała historię sztuki,
- 31 zdawało matematykę,
- 18 zdawało wiedzę o społeczeństwie.
Od 12.00-14.00 uczniowie pracowali z I arkuszem egzaminacyjnym (poziom podstawowy), a po 20 minutowej przerwie 98 z nich zdecydowało się na kontynuowanie pracy na poziomie rozszerzonym (II arkusz egzaminacyjny), w tym:
- 21 zdawało biologę,
- 3 zdawało chemię,
- 21 zdawało geografię,
- 33 zdawało historię,
- 22 zdawało matematykę,
- 8 zdawało wiedzę o społeczeństwie.
Trzy dni próbnych egzaminów za uczniami, a teraz kilkanaście dni intensywnej pracy przed nauczycielami, którzy muszą wczuć się w rolę egzaminatorów i według kryteriów przesłanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu, oceniać będą pracę uczniów zawartą na kilkunastu stronach arkusza egzaminacyjnego.

08.12.2004 - 201 uczniów z klas III naszego Liceum przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z języka obcego, w tym:
- 120 zdawało język angielski,
- 76 zdawało język niemiecki,
- 5 zdawało język rosyjski.
Od 12.00-14.00 uczniowie pracowali z I arkuszem egzaminacyjnym (poziom podstawowy), a po 20 minutowej przerwie 85 z nich zdecydowało się na kontynuowanie pracy na poziomie rozszerzonym (II i III arkusz egzaminacyjny), w tym:
- 48 zdawało język angielski,
- 36 zdawało język niemiecki,
- 1 zdawał język rosyjski.

07.12.2004 - 201 uczniów z klas III naszego Liceum przystąpiło do próbnego pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Od 12.00-14.50 uczniowie pracowali z I arkuszem egzaminacyjnym (poziom podstawowy), a po 20 minutowej przerwie 141 z nich zdecydowało się na kontynuowanie pracy na poziomie rozszerzonym (II arkusz egzaminacyjny).

06.12.2004 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.
Zawody te zostały rozegrane w ramach cyklu imprez sportowych organizowanych przez Międzyszkolny Związek Sportowy pod nazwą "Licealiada powiatowa".

06.12.2004 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.
Zawody te zostały rozegrane w ramach cyklu imprez sportowych organizowanych przez Międzyszkolny Związek Sportowy pod nazwą "Licealiada powiatowa".

04.12.2004 - Zespół Teatralny "My" działający przy Centrum Kultury w Kamiennej Górze, a składający się przede wszystkim z uczniów naszej Szkoły i prowadzony przez Dyrektora naszej Szkoły mgr Jacka Bruździaka, wziął udział w przeglądzie teatralnym organizowanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

03.12.2004 - reprezentacja naszego Liceum bierze udział w IV edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych. W dniu dzisiejszym ich rywalami byli uczniowie z Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Wałbrzychu. Nasza reprezentacja zwyciężyła wynikiem 32:20.

03.12.2004 - reprezentacja uczniów naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach miejskich w szachach drużynowych.
Zawody te rozegrane zostały w ramach cyklu imprez sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy miasta Kamienna Góra pod nazwą "Gimnazjada miejska".

03.12.2004 - wydany został kolejny numer gazetki szkolnej "Szkolne Szpilki" redagowanej przez uczniów naszego Liceum.

02.12.2004 - na miejskiej krytej pływalni odbyły się III Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w pływaniu o puchar Dyrektora Szkoły.
Więcej o zawodach tutaj.

02.12.2004 - reprezentacja naszego Gimnazjum bierze udział w IV edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych. W dniu dzisiejszym ich rywalami byli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych Gimnazjum w Sędzisławiu. Nasza reprezentacja zwyciężyła wynikiem 33:13.

01.12.2004 - rozegrany został szkolny turniej szachowy w kategoriach: uczniowie gimnazjum oraz uczniowie liceum. W turnieju udział wzięło 23 uczniów Gimnazjum i 34 uczniów Liceum.
Wśród uczniów Liceum czołowe miejsca zajęli:
1. Paweł Kochanowski
2. Aleksandra Walas
3. Paweł Kuś
Pierwsza trójka w Gimnazjum to:
1. Piotr Zielonka
2. Paweł Kulpa
3. Piotr Kulpa.
Pieczę nad przygotowaniem i przebiegiem zawodów sprawowali mgr Gabriela Hubert i mgr Wiesław Kozłowski. Sędzią głównym zawodów był pan inż. Stefan Hałubek.
(Bardzo krótki fotoreportaż w dziale "Sport".)

30.11.2004 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej.
Zawody te zostały rozegrane w ramach cyklu imprez sportowych organizowanych przez Międzyszkolny Związek Sportowy pod nazwą "Gimnazjada powiatowa".

29.11.2004 - przeprowadzony został quiz o Wolfenbüttel (Niemcy) - miasto partnerskie Kamiennej Góry. Quiz przygotowany został przez miasto Wolfenbüttel dla uczniów kamiennogórskich szkół, w związku z wystawą dotyczącą tego miasta prezentowaną w galerii Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
Quiz przeprowadzony został dla grupy 46 uczniów naszej Szkoły przez panie mgr Iwonę Kurzeję i mgr Elżbietę Syrek.
Dziesięciu najlepszych uczestników quizu ze szkół kamiennogórskich wyjedzie na sześciodniową wycieczkę do Wolfenbüttel.

29.11.2004 - Parlament Szkolny przygotował szereg atrakcji związanych z tradycjami andrzejkowymi, które prezentowane były w czasie przerw lekcyjnych.

29.11.2004 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach miejskich w piłce ręcznej.
Zawody te zostały rozegrane w ramach cyklu imprez sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy miasta Kamienna Góra.

23.11.2004 - odbyło się Zgromadzenie Wyborcze rodziców uczniów naszego Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego, które wybrało na trzyletnią kadencję nową Radę Rodziców w składzie:
- pani Grażyna Bogucka-Kondoł
- pan Radosław Dubiel
- pan Wiesław Kozłowski
- pani Dorota Kurowska
- pan Robert Regner
- pan Marek Tomala.
Jednocześnie Zgromadzenie Wyborcze rodziców Liceum Ogólnokształcącego przeprowadziło wybory uzupełniające do Rady Szkoły i wybrało panią Ewę Baumann na swojego drugiego przedstawiciela w tejże Radzie.

23.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w którym udział wzięło 44 uczniów, z których 2 zakwalifikowało się do etapu okręgowego.

21.11.2004 - dziewczęta z naszego Liceum, po bardzo udanym udziale w turze eliminacyjnej, reprezentowały nasz Powiat w turnieju finałowym V Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w Piłce Siatkowej, w którym zajęły czwarte miejsce.

19.11.2004 - zespół redakcyjny, pracujący pod czujnym okiem pani mgr Aldony Siemieniec-Oleksy, wydał drugi w tym roku szkolnym numer gazetki redagowanej przez uczniów naszego Gimnazjum - "Gimnazjalne Szkolne Szpilki".

18.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego, w którym udział wzięło 46 uczniów naszego Gimnazjum, z których 5 awansowało do etapu powiatowego.

17.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został szkolny etap IV Konkursu Języka Angielskiego "Test Oxford Plus", w którym udział wzięło 65 uczniów naszego Gimnazjum.

17.11.2004 - w listopadzie rozegrane zostały mecze eliminacyjne Mistrzostw Liceum Ogólnokształcącego w piłce koszykowej chłopców.
Eliminacje składały się z trzech rund, w których uczestniczyły drużyny, reprezentujące poszczególne klasy danego rocznika.
Do rundy finałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdego rocznika:
- z klas pierwszych reprezentacje klas 1f i 1b
- z klas drugich reprezentacje klas 2c i 2a
- z klas trzecich reprezentacje klas 3f i 3e.

17.11.2004 - w ramach edukacji prozdrowotnej 45 uczennic z klas II naszego Gimnazjum wzięło udział w programie edukacyjnym "Od dziewczynki do kobiety" prowadzonym przez firmę Johnson&Johnson.

16.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z geografii, w którym udział wzięło 50 uczniów naszego Gimnazjum, z których 3 awansowało do etapu powiatowego

16.11.2004 - na wycieczkę do Wrocławia, w ramach edukacji historycznej, regionalnej i filmowej, wyjechała grupa 85 uczniów naszego Liceum (z klas: Ia, Ib, If) pod opieką wychowawców klas: mgr Aleksandry Piątkowskiej, mgr Elżbiety Gałczyńskiej-Wiatr oraz mgr Jolanty Buczek. Dodatkowo opiekę nad uczniami sprawowali będą: mgr Mikołaj Marciniec, mgr Aldona Siemieniec-Oleksy, mgr Władysława Druciak.
W programie wycieczki przewidziano między innymi:
- zwiedzanie katedry pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na Ostrowiu Tumskim,
- zwiedzanie wystawy "Leonardo da Vinci i jego machiny" w Muzeum Miejskim Wrocławia,
- obejrzenie spektaklu filmowego w Centrum Filmowym "HELIOS" SA.

15.11.2004 - nasze Liceum Ogólnokształcące zajęło 23 miejsce (na 219 szkół) w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2003/2004.

15.11.2004 - rozegrane zostały mecze w ramach III Mistrzostw Liceum Ogólnokształcącego w tenisie stołowym o puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach udział wzięło 26 dziewcząt i 33 chłopców.
Wyniki końcowe dziewcząt: Wyniki końcowe chłopców: Klasyfikacja drużynowa:
1. Monika Michalec (kl. 2g) 1. Marcin Janecki (kl. 1e) 1. kl. 2f - 20 pkt
2. Dominika Waligóra (kl. 2f)
2. Mateusz Maciosz (kl. 2f) 2. kl. 2g - 13 pkt
3. Justyna Michalec (kl. 1d) 3. Dawid Stanek (kl. 3c) 3. kl. 1e - 12 pkt
(Krótki fotoreportaż w dziale "Sport".)

10.11.2004 - na wycieczkę do Wrocławia, w ramach edukacji historycznej, regionalnej i teatralnej, udała się grupa 123 uczniów naszego Liceum (z klas: Ic, Id, Ie, Ig, IId) pod opieką wychowawców klas: mgr Barbary Mrożek-Lubienieckiej, mgr Elżbiety Syrek, mgr Jana Lubienieckiego, mgr Doroty Dzielędziak i mgr Iwony Kurzei. Dodatkowo pieczę nad uczniami sprawowali: mgr Robert Kosiński, mgr Anna Postawa, mgr Aldona Siemieniec-Oleksy.
W programie wycieczki przewidziano między innymi:
- zwiedzanie katedry pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na Ostrowiu Tumskim,
- zwiedzanie Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego,
- zwiedzanie wystawy "Leonardo da Vinci i jego machiny" w Muzeum Miejskim Wrocławia,
- obejrzenie spektaklu teatralnego pt. "Okno na parlament" w Teatrze Polskim.

10.11.2004 - wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum obejrzeli widowisko słowno-muzyczne przygotowane z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przede wszystkim przez uczniów klasy Ib naszego Liceum.
Widowisko prezentowane było czterokrotnie dla kolejnych grup uczniów.
Pieczę nad przygotowaniem widowiska sprawowała mgr Elżbieta Gałczyńska-Wiatr, która współpracowała z mgr Janem Lubienieckim, mgr Andrzejem Przybytkiem, mgr Teresą Przybył.
(Fotoreportaż w dziale "Imprezy".)

09.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki, w którym udział wzięło 57 uczniów naszego Gimnazjum.

05.11.2004 - odbyła się impreza "półmetkowa" klas IIa i IIg naszego Liceum.

05.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z chemii, w którym udział wzięło 20 uczniów naszego Gimnazjum, z których 7 awansowało do etapu powiatowego.

04.11.2004 - 7 uczniów naszego Gimnazjum, którzy w roku szkolnym 2003/2004 odnosili sukcesy sportowe, udało się w nagrodę na wycieczkę do Wrocławia.
Wycieczka została zorganizowana przez Zarząd Szkolnego Związku Sportowego miasta Kamienna Góra.

04.11.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego, w którym udział wzięło 89 uczniów naszego Gimnazjum, z których 12 awansowało do etapu powiatowego.

03.11.2004 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów naszego Liceum (godz. 16.00) oraz Gimnazjum (godz. 17.00).

29.10.2004 - 18 uczniów z kl. 1a naszego Gimnazjum, wraz z grupą kilkunastu nuczycieli, obejrzało operetkę romantyczną w trzech aktach "Kraina uśmiechu" Franza Lehara w reżyserii Jarosława Ostaszkiewicza we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL.

29.10.2004 - odbyła się impreza "półmetkowa" klasy IIb naszego Liceum.

29.10.2004 - 30 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w pierwszym etapie VIII Teleturnieju "Na olimpijskim szlaku" organizowanego w tej edycji pod hasłem "Od Aten do Aten".

28.10.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii, w którym udział wzięło 73 uczniów naszego Gimnazjum, z których 6 awansowało do etapu powiatowego.

26.10.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z fizyki, w którym udział wzięło 24 uczniów naszego Gimnazjum, z których 3 awansowało do etapu powiatowego.

22.10.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z wiedzy o społeczeństwie, w którym udział wzięło 58 uczniów naszego Gimnazjum, z których 7 awansowało do etapu powiatowego.

21.10.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego, w którym udział wzięło 37 uczniów naszego Gimnazjum, z których 8 awansowało do etapu powiatowego.

19.10.2004 - w Szkole przeprowadzony został I etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z biologii, w którym udział wzięło 26 uczniów naszego Gimnazjum, z których 4 awansowało do etapu powiatowego.

18.10.2004 - reprezentacje dziewcząt i chłopców (łącznie 32 osoby) z naszego Gimnazjum wystartowały w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych.
W klasyfikacji drużynowej obie reprezentacje w swojej grupie zajęły II miejsce.
W biegu dziewcząt na dystansie 1400 m wystartowały 64 zawodniczki. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowana została na IV miejscu - Klaudia Dopytalska.
W biegu dziewcząt na dystansie 2000 m wystartowały 23 zawodniczki. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowane zostały:
- Paulina Kulpa - miejsce IV,
- Joanna Janik - miejsce VI,
- Katarzyna Stępkowska - miejsce IX.
W biegu chłopców na dystansie 2000 m wystartowało 64 zawodników. I miejsce zajął Marcin Brozio, a na V miejscu uplasował się Krystian Sołtys.
W biegu chłopców na dystansie 3000 m wystartowało 48 zawodników. Wśród nich Piotr Zielonka przybiegł na II miejscu.

15.10.2004 - w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez Starostwo Powiatu Kamiennogórskiego, w czasie której nauczycielom szkół powiatowych wręczyli swoje nagrody Starosta Powiatu dr Marian Kachniarz oraz dyrektorzy tych szkół. W czasie tej uroczystości wręczone zostały nagrody trzynastu nauczycielom z naszej Szkoły.
(Fotoreportaż w dziale "Imprezy".)

14.10.2004 - grupa uczniów z naszej Szkoły, członków Zespołu Teatralnego "My", pojechała wraz ze swoim opiekunem mgr Jackiem Bruździakiem na międzynarodowe warsztaty teatralne do Großhennersdorf (Niemcy), które będą trwały do 17.10.2004 r.
(Więcej na ten temat - w tym fotoreportaż - tutaj.)

14.10.2004 - Rada Szkoły uchwaliła nowy Statut naszej Szkoły.
Uchwalenia nowego Statutu spowodowane zostało potrzebą dostosowania zapisów Statutu do nowej sytuacji prawno-organizacyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, wynikającej z:
1. zakończenia działalności z dniem 31 sierpnia 2004 r. w Zespole Szkoły Podstawowej nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego będącego szkołą ponadpodstawową
2. przekształcenia z dniem 1 września 2004 przez organ prowadzący dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych będącego szkołą podnadpodstawową w Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych będące szkołą ponadgimnazjalną, a także dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych po zasadniczej szkole zawodowej w Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące
3. wejściem w życie z dniem 13 września 2004 r. nowego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. Nr 199 poz. 2046), które zawiera wiele zmian w zakresie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy i które w §136 ust.1 nakazuje publicznym gimnazjom, szkołom ponadgimnazjalnym oraz szkołom dla dorosłych dostosować statuty do przepisów rozporządzenia, w ciągu miesiąca od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
A związana z tym liczba zmian wprowadzonych do Statutu spowodowała potrzebę uchwalenia go w całości.
(Nowy Statut na naszej stronie WWW oczywiście w dziale "Statut".)

13.10.2004 - zespół redakcyjny, pracujący od początku roku szkolnego w bardzo zmienionym składzie - ale tradycyjnie pod opieką pani mgr Aleksandry Piątkowskiej, zakończył prace nad pierwszym w tym roku szkolnym wydaniem gazetki redagowanej przez uczniów naszego Liceum - "Szkolne Szpilki".
Lada dzień nowy numer trafi do waszych rąk.

13.10.2004 - w auli szkolnej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: przedstawiciele uczniów, nauczyciele oraz pozostali pracownicy naszej Szkoły.
Niekonwencjonalna część artystyczna przygotowana była przez młodzież pod kierunkiem naszych polonistek pani mgr Lidii Drozdowskiej i pani mgr Marzeny Szewczyk, przy współpracy pana mgr Wiesława Kozłowskiego.
Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów, grupa wokalna - A może to już chór? - złożona ze wszystkich nauczycieli, zaśpiewała "Dezyderatę". Głosem wiodącym tego "chóru" była pani mgr Marzena Szewczyk.
   W końcowej części akademii Dyrektor Szkoły mgr Jacek Bruździak przedstawił nauczycieli, którzy zostali nagrodzeni.
Pani mgr Barbarze Mrożek-Lubienieckiej przyznana została nagroda Starosty Powiatu Kamiennogórskiego.
A dwunastu nauczycieli otrzymało nagrodę Dyrektora Szkoły. Są to: mgr Bogusław Czyczkan, mgr Lidia Drozdowska, mgr Elżbieta Gałczyńska-Wiatr, mgr Wiesław Kozłowski, mgr Władysław Krupa, mgr Iwona Kurzeja, mgr Jan Lubieniecki, mgr Krzysztof Pawlikowski, mgr Andrzej Przybytek, mgr Bożena Skorupka, mgr Marzena Szewczyk, mgr Anita Waluch.
Wszystkim nagrodzonym nauczycielom składamy nasze GRATULCJE!!!

11.10.2004 - 46 uczniów z naszej Szkoły pod opieką pani Urszuli Góralskiej, pani mgr Elżbiety Jaszek i pani mgr Anny Postawy zwiedzało stolicę Czech - Pragę.

08.10.2004 - w auli szkolnej odbyła się tradycyjna impreza związana z przyjęciem w poczet społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych naszego Gimnazjum.
Tegoroczne otrzęsiny zostały zorganizowane pod hasłem "Regiony Polski" przez zeszłorocznych zwycięzców - obecnie uczniów klasy IIa i ich wychowawczynię panią mgr Sylwię Gawerdę.
Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoim wychowawcą przywdziali stroje mieszkańców wybranego regionu Polski i tak:
kl. Ia - Górali
kl. Ib - Ślązków
kl. Ic - Łowiczan.
Każda klasa między innymi prezentowała swój region, odtańczyła taniec ludowy i zaśpiewała przyśpiewkę.
Zwyciężyła klasa Ia pod wodzą harnasia Hieronima (wychowawca klasy - mgr Hieronim Mader) i w przyszłym roku to oni przygotują otrzęsiny dla kolejnych uczniów klas pierwszych.
GRATULUJEMY!!!
Gratulacje składamy również klasie IIa i wychowawczyni klasy pani mgr Sylwii Gawerdzie za bardzo dobre przygotowanie imprezy.
(Fotoreportaż w dziale "Imprezy".)

08.10.2004 - uczniowie z klas IId i IIg naszego Liceum po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przeprowadzonych przez Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
Organizatorkami dwóch niezależnych wyjazdów były:
- dla kl. IId pani mgr Dorota Dzielędziak i pani mgr Iwona Kurzeja
- dla kl. IIg pani mgr Aleksandra Malinowska.

07.10.2004 - chłopcy z naszego Gimnazjum reprezentowali Powiat Kamiennogórski na zawodach dolnośląskich we Wrocławiu. Zajęli VI miejsce w województwie dolnośląskim.
W czasie zawodów ustanowione zostały dwa rekordy Gimnazjum:
- Marcin Brozio w biegu na dystansie 300 m przez płotki uzyskał czas 44,44 s,
- Łukasz Pawłowicz w rzucie oszczepem uzyskał wynik 36,72 m.
A oto skład reprezentacji: Marcin Brozio, Mariusz Kuś, Łukasz Pawłowicz, Paweł Plata, Krystian Sołtys, Krzysztof Winiarski, Arian Wójcik.

07.10.2004 - odbyła się tradycyjna impreza związana z przyjęciem w poczet społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych naszego Liceum.
Uczniowie klas pierwszych wcielili się w przedzielone im wcześniej role (czarownice, pielęgniarki, Indianie, kosmici...) i rywalizowali ze sobą między innymi w takich konkurencjach jak:
- reklama wychowawcy,
- prezentacja strojów,
- rapowanie wybranego dzieła Adama Mickiewicza
Konkurencje zostały przygotowane również dla wychowawców klas pierwszych, którzy dzielnie rywalizowali ze sobą, zdobywając punkty dla swoich klasy.
Zwyciężyła klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią mgr Elżbietą Gałczyńską-Wiatr i w przyszłym roku to właśnie oni przygotują kolejne otrzęsiny uczniów klas pierwszych.
GRATULUJEMY!!!
Gratulacje składamy również klasie IId i wychowawczyni klasy pani mgr Iwonie Kurzei za bardzo dobre przygotowanie imprezy.
(Fotoreportaż w dziale "Imprezy".)

05.10.2004 - w Nowej Rudzie odbył się finał dolnośląski w dwuboju nowoczesnym. Reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli następujące miejsca:
- Klaudia Dopytalska i Agnieszka Karczewska - XIV miejsce (na 29 zespołów startujących)
- Michał Ogórek i Michał Bruździak - XVII miejsce (na 28 zespołów startujących).
W czasie tych zawodów ustanowiono 5 rekordów naszego Gimnazjum.
Klaudia Dopytalska pobiegła na 1000 m o 10 sek. szybciej od poprzedniego rekordu i uzyskała czas 3 min 46,2 sek. Suma jej punktów za bieg i pływanie jest również rekordowa i stanowi 1763 pkt.
Agnieszka Karczewska popłynęła w rekordowym czasie na 100 m stylem dowolnym i uzyskała czas 1 min 30,4 sek.
Michał Ogórek za bieg i pływanie uzyskał łącznie 1880 pkt.
Drużynowo dziewczęta i chłopcy ustanowili również rekordy Szkoły, zdobywając odpowiednio 3487 pkt i 3670 pkt.

05.10.2004 - reprezentacja uczniów naszego Gimnazjum na zawodach miejskich w piłce nożnej zajęła drugie miejsce.

04.10.2004 - zespół redakcyjny, pracujący pod czujnym okiem pani mgr Aldony Siemieniec-Oleksy, wydał kolejny (a pierwszy w tym roku szkolnym) numer gazetki redagowanej przez uczniów naszego Gimnazjum - "Gimnazjalne Szkolne Szpilki".

01.10.2004 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wzięły udział w Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Rowerach Górskich, który odbył się na terenie Wałbrzycha. Dziewczęta pokonywały trasę o długości 3 km, a chłopcy 7 km.

30.09.2004 - do Szkoły dotarły informacje dotyczące wyników współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2003/2004 szkół gimnazjalnych i okazało się, że:
  1. w skali Dolnego Śląska nasze Gimnazjum Nr 2 zostało sklasyfikowane na 30 miejscu z 985 punktami.
    W województwie dolnośląskim sklasyfikowane zostały 333 szkoły gimnazjalne, a nasze Gimnazjum zajęło wśród nich najwyższe miejsce spośród szkół gimnazjalnych powiatu kamiennogórskiego.
  2. na terenie powiatu kamiennogórskiego dziewczęta z naszego Gimnazjum zostały sklasyfikowane na II miejscu (89,5 pkt - 3 pkt za dziewczętami z Gimnazjum Publicznego w Krzeszowie), a chłopcy na III miejscu (93,0 pkt - o 1 pkt mniej niż chłopcy z ZS Gimnazjum Nr 1 w Kamiennej Górze oraz Gimnazjum z Bolkowa).
    W powiecie kamiennogórskim zostało sklasyfikowanych 11 szkół gimnazjalnych.
  3. w Kamiennej Górze dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły I miejsce (89,5 pkt), a chłopcy II miejsce (93,0 pkt).
    W Kamiennej Górze zostały sklasyfikowane cztery szkoły gimnazjalne.

30.09.2004 - odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych uczniów szkół gimnazjalnych, w których reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum na dystansie 10 x 800 m zajęła szóste miejsce, a chłopców na dystansie 10 x 1000 m czwarte miejsce.

29.09.2004 - w ramach Licealiady odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe, w których obie reprezentacje naszego Liceum (dziewcząt i chłopców) zajęły II miejsce.
Również w ramach Licealiady przeprowadzone zostały zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych.
Wśród dziewcząt na dystansie 2000 m reprezentantki naszego Liceum zajęły drugie - Mirosława Gregorczyk i trzecie miejsce - Iwona Mitczak.
Wśród chłopców na dystansie 2000 m uczeń naszego Liceum Jan Prociak zajął drugie miejsce, a na dystansie 3600 m trzecie miejsce zajął Damian Jezierski, a czwarte Maciej Hołub.

29.09.2004 - odbyły się miejskie zawody w dwuboju nowoczesnym. Z naszego Gimnazjum startowały dwie reprezentacje dziewcząt i dwie reprezentacje chłopców.
Pierwsza reprezentacja dziewcząt w składzie Agnieszka Karczewska (kl.IIIb) i Klaudia Dopytalska (kl.IId) zajęły I miejsce (3376 pkt), a druga reprezentacja - Paulina Strukowska (kl.IIIa) i Paulina Pełka (kl.IIIb) - III miejsce (2968 pkt).
Pierwsza reprezentacja chłopców w składzie Michał Ogórek (kl.IIIa) i Michał Bruździak (kl.IIc) zajęli II miejsce (3527 pkt), a druga reprezentacja - Michał Majak (kl.Ib) i Marcin Mandziej (kl.Ic) - IV miejsce (2327 pkt).

28.09.2004 - odbyły się lekkoatletyczne zawody powiatowe o Puchar Jeana Humberta. Reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat na zawodach dolnośląskich.
W czasie zawodów ustanowione zostały dwa rekordy Szkoły:
- w biegu na dystansie 300 m przez płotki - 44,44s - Marcin Brozio
- w rzucie oszczepem - 36,72m - Pawłowicz Łukasz.
Reprezentacja dziewcząt na tych zawodach zajęła IV miejsce.

27.09.2004 - odbyły się IV Mistrzostwa Gimnazjum Nr 2 w Biegach Przełajowych o puchar Dyrektora Szkoły, w których udział wzięło 111 uczniów oraz IV Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w Biegach Przełajowych o puchar Dyrektora Szkoły, w których udział wzięło 165 uczniów.
Mistrzami szkoły zostali:
a) w Gimnazjum nr 2:
- Paulina Kulpa (kl.3a)
- Piotr Zielonka (kl.3d)
b) w Liceum Ogólnokształcącym:
- Aleksandra Pazgan (kl.2a)
- Damian Jezierski (kl.2a).
(Więcej na ten temat, w tym fotoreportaż, w dziale "Sport".)

24-25.09.2004 - 20 uczniów naszego Zespołu pod opieką pana Władysława Krupy wzięło udział w nocnym rajdzie PTSM na trasie: Kamienna Góra - Raszów - Pisarzowice - Rędziny - Kolorowe Jeziorka - Wiściszowice - Ciechanowice - Kamienna Góra.

23.09.2004 - 177 uczniów z klas trzecich licealnych i jednej drugiej obejrzało spektakl "Mistrz i Małgorzata" w Jeleniogórskim Teatrze im. C.K.Norwida.

23.09.2004 - nad wewnętrznymi drzwiami wejściowymi (obok portierni) pojawił się witraż.
(Zobacz w dziale "Fotografie" - Szkoła się zmienia... (fotografie z roku szkolnego 2003/2004) ) - zdjęcie 20.)

22.09.2004 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów naszego Gimnazjum.

22.09.2004 - o godz. 16.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne Dyrektora Szkoły z rodzicami uczniów klas III naszego Gimnazjum.

18.09.2004 - uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Wiele klas, zamiast tradycyjnego sprzątania terenu miasta, wybrało porządkowanie szlaków turystycznych Ziemi Kamiennórskiej - pogoda dopisała nadzwyczajnie.

17.09.2004 - odbyło się spotkanie informacyjne Dyrektora Szkoły z uczniami klas III Liceum Ogólnokształcącego. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim omówieniu zagadnień związanych z "egzaminem maturalnym 2005".

15.09.2004 - o godz. 17.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie informacyjne Dyrektora Szkoły z rodzicami uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim omówieniu zagadnień związanych z "egzaminem maturalnym 2005".

15.09.2004 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego.

15.09.2004 - o godz. 16.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie organizacyjne Dyrektora Szkoły z rodzicami uczniów klas I Liceum Ogólnokształcącego.

15.09.2004 - Wojciech Prez, uczeń klasy 3d naszego Liceum Ogólnokształącego, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepszą średnią ocen w Szkole w roku szkolnym 2003/2004 oraz aktywną pracę w Szkolnym Kole Miłośników Historii Lokalnej im. Carla Gottharda Langhanasa, w tym współudział w redagowaniu dwumiesięcznika historycznego "Kamienna Góra Miasto Langhansa".
Gratulujemy!

14.09.2004 - w Szkole gościła kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców miasta Wolfenbüttel (Niemcy), którzy w większości urodzili się w Kamiennej Górze w końcu lat dwudziestych lub na początku lat latach trzydzistych XX wieku i rozpoczęli swoję edukację w mieszczącej się w budynku naszej Szkoły ówczesnej niemieckiej szkole podstawowej.

08.09.2004 - w auli szkolnej odbyły się spotkania organizacyjne z Dyrektora Szkoły z uczniami klas II i III Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego.

08.09.2004 - uczniowie z klasy IId naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przeprowadzonych przez Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
Organizatorką wyjazdu była pani mgr Dorota Dzielędziak.

07.09.2004 - uczniowie z klasy IIg naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Jagniątkowie przeprowadzonych przez Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
Organizatorką wyjazdu była pani mgr Aleksandra Malinowska.

01.09.2004 - rozpoczął się rok szkolny 2004/2005 dla 325 uczniów naszego Gimnazjum nr 2, którzy uczęszczają do 11 oddziałów klas I-III oraz dla 623 uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego, którzy podzieleni są na 21 oddziałów klas I-III.
   Szczególnie uroczysty charakter miało ropoczęcie roku dla 82 uczniów, którzy ropoczęli naukę w 3 oddziałach klasy pierwszej naszego Gimnazjum oraz dla 217 uczniów, którzy wkroczyli w mury naszego Liceum, tworząc 7 oddziałów klasy pierwszej. (Więcej na ten temat można znaleźć w dziale "Imprezy".)

01.09.2004 - oficjalnie zostało otwarte, odtworzone w czasie wakacji, stare wejście do Szkoły wraz z portiernią (Zobacz w dziale "Fotografie" - Szkoła się zmienia... (fotografie z roku szkolnego 2003/2004) ) - zdjęcia 14-19.)

01.09.2004 - ropoczęcie roku szkolnego 2004/2005.
Gimnazjum nr 2
klasy I - godz. 900 (aula szkolna, II piętro)
klasy II i III - godz. 900 (spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych)
Liceum Ogólnokształcące
klasy I - godz. 1000 (aula szkolna, II piętro)
klasy II i III - godz. 900 (spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych)
Liceum Ogólnokształcące i Liceum Uzupełniające dla Dorosłych
klasy I - godz. 1500 (aula szkolna, II piętro)
klasy II, III i IV - 2 września, godz. 1500 (zajęcia lekcyjne zgodnie z planem zajęć)

Archiwum aktualności - 01.01.-22.08.2004
Archiwum aktualności - 16.06.-31.12.2003
 
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra