Aktualności

22-31.12.200 - zimowa przerwa świąteczna.

19.12.2008 - spotkanie wigilijne emerytowanych i obecnych pracowników Szkoły.
W czasie uroczystości pożegnana została odchodząca na emeryturę wieloletnia pracownica obsługi pani Maria Koźlenko - dla nas wszystkich przez lata po prostu "pani Marysia", która w naszej Szkole przepracowała 28 lat... Bez niej będzie inaczej.
W czasie spotkania odbyła się prapremiera :-) filmu pt. "Cicha noc za dnia w 15 językach", który "wyprodukowała" grupa pracowników naszej Szkoły.

19.12.2008 - uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych spotkali się ze swoimi wychowawcami na tradycyjnych "klasowych spotkaniach wigilijnych".

18.12.2008 - do Szkoły dotarła informacja, że Malwina Madejewska - uczennica klasy drugiej Liceum, otrzymała nagrodę w postaci stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
Malwina Madejewska jest między innymi:
- zawodniczką Klubu Sportowego "Relax" i już kilkukrotną wicemistrzynią oraz mistrzynią polski juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Aktualnie przygotowuje się do udziału w mistrzostwach świata.
- członkiem Zespołu Teatralnego "My".
Gratulujemy!!!

18.12.2008 - uczniowie z klasy 1b Gimnazjum pojechali wraz ze swoim wychowawcą panem Ryszardem Mierzwą na wycieczkę, połączoną z "klasowym spotkaniem wigilijnym", do Domu Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowie.

18.12.2008 - uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych i licealnych obejrzeli w ramach pięciu kolejnych spektakli Jasełka przygotowane przez grupę uczniów z Gimnazjum i Liceum pod okiem pań Henryki Płusy i Bogumiły Zachary.

18.12.2008 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła pierwsze miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej uczniów szkół gimnazjalnych, który rozegrany został w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Opiekunem reprezentacji jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.12.2008 - Mateusz Stec - uczeń klasy trzeciej Liceum i zawodnik Klubu Sportowgo "Melafir" z Czarnego Boru - jest członkiem kadry narodowej juniorów w biathlonie i przygotowuje się do wyjazdu na mistrzostwa świata juniorów, które dobędą się w drugiej połowie stycznia 2009 r. w Kanadzie.
Gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów!!!

17.12.2008 - odbyło się posiedzenie Rady Rodziców.

17.12.2008 - odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

17.12.2008 - rada klasyfikcacyjna śródroczna dla uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcacego oraz słuchaczy klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego.

17.12.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła drugie miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej uczennic ze szkół gimnazjalnych, który rozegrany został w pięknej hali sportowej w Janowicach Wielkich. Opiekunem reprezentacji jest pan Maciej Latawiec.
Gratulujemy!!!

16.12.2008 - uczniowie z klas 1b i 2c Gimnazjum oraz 1d Liceum w ramach edukacji teatralnej obejrzeli spektakl. pt. "Balladyna" w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego Edukacji im. Adama Mickiewicza z Krakowa.
Wyjście na seans teatralny przygotowały panie Lidia Drozdowska i Marzena Szewczyk.

15.12.2008 - uczniowie z klas pierwszych Liceum w ramach edukacji muzycznej wysłuchali kolęd w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Organizacją występu filharmoników w naszej Szkole tradycyjnie zajęła się pani Bogumiła Zachara.

12.12.2008 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystarowały w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Obie reprezentacje wygrały swoje mecze i awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

12.12.2008 - klasy 2b i 2f Liceum pojechały na wycieczkę do Świdnicy pod opieką pani Aleksandry Piątkowskiej i pana Apolinarego Zielińskiego. Celem wycieczki były zajęcia na świdnickim lodowisku.

10.12.2008 - klasa 2d Liceum pojechała na wycieczkę do Świdnicy pod opieką pań Elżbiety Syrek i Katarzyny Filip-Murawskiej. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Kościół Pokoju oraz jeździli na łyżwach na świdnickim lodowisku.

09.12.2008 - uczniowie z klas 1a i 1b Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia pod opieką pań: Katarzyny Filip-Murawskiej, Anny Postawy i Marty Ruszkowicz-Malich oraz pana Jarosława Kawerskiego. W czasie pobytu w stolicy Dolnego Śląska byli w aquaparku oraz obejrzeli film w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim.

09.12.2008 - Tomasz Lewowski - uczeń klasy drugiej Liceum oraz Filip Lebda i Michał Piechowicz - uczniowie klasy trzeciej Liceum awansowali do I części etapu wojewódzkiego tegorocznej Olimpiady Fizycznej. Opiekę na uczniami sprawuje pan Apolinary Zieliński.
Gratulujemy!!!

08.12.2008 - 47 uczniów z klas 2a i 2c Gimnazjum pojechało na wycieczkę do Świdnicy pod opieką pań: Moniki Babik, Urszuli Góralskiej, Henryki Płusy oraz Anity Waluch. W czasie wycieczki uczniowie zapoznali się z architekturą rynku, zwiedzili Kościół Pokoju oraz jeździli na łyżwach na świdnickim lodowisku.

08.12.2008 - 23 uczniów z klasy 2e Liceum pojechało na wycieczkę do Wrocławia pod opieką panów Hieronima Madera i Jarosława Tułaczyka. Podczas wyjazdu byli we wrocławskim aquaparku, obejrzeli film w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim, a w powrotnej drodze byli na lodowisku w Świdnicy.

05.12.2008 - już za nami "Mikołajkowe kolędowanie - Christmas singalong session", które zorganizowane zostało przez panią Annę Postawę i pana Wiesława Kozłowskiego oraz szkolny zespół muzyczny "Zakaz Palenia", który zagrał repertuar "Kolędy angielskie".
W imprezie udział wzięła także grupa "Effect of phobia" oraz indywidualnie, przy akompaniamecie pana Wiesława Kozłowskiego, zaśpiewała Joanna Łuczkowska.
"Zakaz palenia" zagrał w składzie:
- Paweł Feszler - gitara
- Łukasz Pazderski - perkusja
- Paweł Sadowski - gitara
- Piotr Sadowski - gitara basowa
- Paulina Skrzypek - wokal
- Piotr Walas - gitara
- Natalia Wąchała - wokal
W grupie "Effect of phobia" zobaczyliśmy i usłyszeliśmy:
- Macieja Powpowicza - gitara
- Klaudię Sieniawską - gitara basowa
- Kubę Wiktora - perkusja
- Krzysztofa Wojtasa - gitara i wokal
[Plakat informujący o imprezie tutaj - plik PDF, 1,6MB.]
[Więcej informacji na ten temat w dziale "Imprezy".]

05.12.2008 - od wczesnych godzin porannych :-) u szkolnych wrót czekał na wszystkich grzecznych - a tylko tacy są w naszej Szkole :-) - uczniów i nauczycieli oraz pozostałych pracowników... Mikołaj.
[Więcej informacji na ten temat w dziale "Imprezy".]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

04.12.2008 - w Janowicach Wielkich rozegrany został półfinał strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Drużyna z naszego Gimnazjum nr 2 po zaciętym pojedynku pokonała gospodynie 2:1, w kolejnym meczu gładko wygrała z reprezentacją Gimnazjum nr 1 z Jeleniej Góry 2:0. W ostatnim spotkaniu dziewczęta zwyciężyły 2:0 z Gimnazjum z Iwin.
Nasza reprezentacja w turnieju zajęła I miejsce i awansowała do finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 17 grudnia br. także w Janowicach Wielkich.
[informacja: Maciej Latawiec - opiekun drużyny]
Gratulujemy!!!

03.12.2008 - szkolny zespół teatralny "Pod Jednym Dachem", prowadzony przez panie Lidię Drozdowską i Marzenę Szewczyk, na scenie Centrum Kultury przedstawił swoim koleżankom i kolegom z Gimnazjum w Pisarzowicach spektakl teatralny pt. "Dlaczego ja?".

01.12.2008 - 29 uczniów z klasy Ic Gimnazjum pojechało do wrocławskiego aquaparku wraz z paniami Wiesławą Kurnytą i Martą Ruszkowicz-Malich.

28.11.2008 - uczniowie klas trzecich LO przystąpili do próbnego pisemnego egzaminu z obowiązkowego przedmiotu wybranego.

28.11.2008 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z LO wystartowały w powiatowych zawodach w piłce nożnej.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

27.11.2008 - uczniowie klas trzecich LO przystąpili do próbnego pisemnego egzaminu z języka obcego.

27.11.2008 - uczniowie z klas 3a i 3b Gimnazjum, pod opieką pani Joanny Borek-Osmolak i pana Roberta Kosińskiego, pojechali w ramach edukacji regionalnej i filmowej na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie między innymi uczestniczyli w lekacjach muzealnych w Muzeum Narodowym oraz obejrzeli film w multikinie w Pasażu Grunwaldzim.

26.11.2008 - reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej i awansowała do półfinału strefy jelenogórskiej. Zawody przeprowadzone zostały w Marciszowie. Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.

25.11.2008 - reprezentacja naszego Liceum bierze udział w VIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tym razem przeciwnikami naszych reprezentantów byli uczniowie świdnickiego liceum.

25.11.2008 - uczniowie klas trzecich LO przystąpili do próbnego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

25.11.2008 - reprezentacja naszego Gimnazjum bierze udział w VIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W dniu dzisiejszym reprezentacja rozegrała mecz z drużyną bolkowskiego gimnazjum.

25.11.2008 - reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej i awansowała do półfinału strefy jelenogórskiej. Zawody przeprowadzone zostały w Krzeszowie. Opiekunem drużyny jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

25.11.2008 - Emilia Łachinowicz i Żaneta Hiszpańska (z klas drugich LO) otrzymały przed sesją Rady Powiatu nagrody, odpowiednio za zajęcie I miejsca i uzyskanie wyróżnienia, w konkursie na najlepszy biznesplan, który zorganizował Powiatowy Urzęd Pracy pod patronatem Starostwa Powiatowego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.11.2008 - Zespół Teatralny "My" zaprezentował w Groshennersdorfie (Niemcy), podczas międzynarodowych warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Laterna Futuri prowadzonego przez Dom Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowie, anglojęzyczną wersję spektaklu "Sztuka Makowskiego".
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.11.2008 - 26 uczniów z klas 1d Liceum w ramach edukacji ekologicznej wzięło udział w pierwszej części warsztatów "4xPark" prowadzonych w Szklarskiej Porębie przez Karkonoski Park Narodowy.

24.11.2008 - 47 uczniów z klas 3d i 3e Liceum w ramach edukacji teatralnej obejrzało na deskach Świdnickiego Ośrodka Kultury spektakl pt. "Tango" Stanisława Mrożka w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru.

23-29.11.2008 - uczniowe z klasy 1c Liceum wzięli udział w warsztatch artystycznych w Grosshennensdorf, Seifhennensdorf oraz Niedamirowie prowadzonych w ramach projektu "Lanterna Futuri" realizowanego przez Dom Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowie i jego niemieckich partnerów.

21.11.2008 - zostały rozegrane zawody miejskie w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała oba mecze 2:0 - z SGEE i Gimnazjum nr 1. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów powiatowych.

20.11.2008 - zostały rozegrane zawody miejskie w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych. Reprezentacje naszego Gimnazjum zajęły I i II miejsce.

20-23.11.2008 - grupa uczniów z naszej Szkoły pojechała z wizytą do zaprzyjaźnionej Szkoły w Lüdinghausen (Niemcy). Uczniowie wezmą udział w forum matematycznym oraz będą mieli okazję zwiedzić Lüdinghausen, Münster oraz ich okolice.

20.11.2008 - uczniowie naszego Liceum wzięli udział w konkursie na najlepszy biznes plan, który został ogłoszony przez kamiennogórski Powiatowy Urząd Pracy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (17-21 listopada 2008 r.) pod patronatem Starosty Kamiennogór­skiego.
A oto lista Laureatów Konkursu na "Najlepszy biznes plan":
I miejsce - Emilia Łachinowicz [nasze LO - klasa II]
II miejsce - Joanna Papierz
III miejsce - Joanna Chaczko
Wyróżnienie - Angelika Wójcik
Wyróżnienie - Żaneta Hiszpańska [nasze LO - klasa II]

19.11.2008 - wydany został kolejny numer szkolnego dwumiesięcznika historycznego "Kamienna Góra miasto Langhansa".
[Wersja elektroniczna - plik PDF - dostępna w dziale "Gazetka".]

19.11.2008 - w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przedstawiciele kammiennogórskiego Powiatowego Urzędu Pracy prowadzili zajęcia uczniami trzech klas Liceum.

18.11.2008 - reprezentacja naszego Liceum w badmintonie zajęła II miejsce w mistrzo­stwach Dolnego Śląska rozegranyh we Wrocławiu.
Skład: Alicja Lipień, Marcelina Szczecina, Piotr Kulpa, Łukasz Piśnicki
Opiekun: Maciej Latawiec
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

18.11.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wygrała zawody powiatowe w piłce ręcznej. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze.

18.11.2008 - uczniowie z klas IId i IIe LO w ramach zajęć preorientacji zawodowej spotkali się z pracownikami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Jeleniej Góry. Tematem spotkania było "Planowanie kariery zawodowej".

18.11.2008 - uczniowie z klas trzecich naszego Liceum wzięli udział w zajęciach "Techniki negocjacji i manipulacji" prowadzonych przez pracowników Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości.

14.11.2008 - 22 uczniów Liceum wzięło udział w szkolnym etapie "Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym", który przygotowali panowie Mikołaj Marciniec i Andrzej Przybytek.

14.11.2008 - grupa uczniów z klas trzecich Liceum wzięła udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej przygotowanym przez panów Mikołaja Marcińca i Andrzeja Przybytka. Wśród nich najlepsi okazali się: Aneta Kotarska (kl.3e), Joanna Bielak (kl.3b) oraz Kamil Niedziałkowski (kl.3b).

14.11.2008 - uczniowie z klas drugich Liceum w ramach edukacji muzycznej uczestniczyli w auli szkolnej w koncercie "Polskie pieśni i piosenki" w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

13.11.2008 - 39 uczniów z Liceum pojechało pod opieką pań: Iwony Kurzei, Anny Postawy i Elżbiety Syrek oraz pana Jarosława Tułaczyka na wycieczkę do Drezna. W czasie wycieczki jej uczestnicy między innymi obejrzeli operę Sempera i zwiedzili: Zwinger - a w nim Galerię Obrazów Starych Mistrzów oraz Zbrojownię, kościół mariacki Frauenkirche oraz spędzili miłe chwile w Muzeum Higieny.
[Fotoreportaż tutaj.]

13.11.2008 - 23 uczniów z klasy 2a Liceum pojechało pod opieką pań Gabrieli Hubert i Antoniny Matyszczuk na zajęcia na lodowisku w Świdnicy.

12.11.2008 - uczniowie klas trzecich Gimnazjum obejrzeli spektakl teatralny "Mały Książę" w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego w Warszawie na scenie kamienno­górskiego kina "Szarotka".

10-11.11.2008 - dni wolne od zajęć szkolnych.
[11.11.2008 - Narodowe Święto Niepodległości;
10.11.2008 - dzień wolny po odpracowaniu 20.09.2008]

10.11.2008 - uczniowie klas pierwszych Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach "Odpowiedzialność karna nieletnich" prowadzonych przez inspektorów do spraw nieletnich z Komendy Pwiatowej Policji w Kamiennej Górze.

07.11.2008 - grupa uczniów pod opieką pań Elżbiety Gałczyńskiej-Wiatr, Aleksandry Piątkowskiej i Bogumiły Zachary przygotowała i przedstawiła widowisko z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 11 Listopada. Widowisko obejrzały w kolejnych czterech odsłonach wszystkie klasy Gimnazjum i Liceum.
[Fotoreportaż w dziale "Imprezy".]

05.11.2008 - odbyły się spotkania rodziców uczniów z wychowawcami klas.

05.11.2008 - uczniowie z klas If i 2d Liceum w ramach edukacji muzycznej uczestniczyli w koncercie "Światowe standardy jazzu tradycyjnego" w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

04.11.2008 - odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Szkoły nowej kadencji. Rada Szkoły w czasie posiedzenia między innymi przyjęła szereg zmian w Statucie Zespołu.

03-04.11.2008 - uczniowie z klas 1b, 2a, 2c i 2d Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach psycho-edukacyjnych "Powiedz NIE przemocy", które prowadzili przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze.

30-31.10.2008 - uczniowie z kilku klas Gimnazjum i Liceum obejrzeli pokazy tradycyj­nych metod produkowania tkanin, które odbywały się w Muzeum Tkactwa Dolno­śląskiego.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

30.10.2008 - uczniowie z kilku klas Liceum obejrzeli etiudy teatralne inspirowane wybranymi scenami z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl był wynikiem pracy uczestników polsko-francusko-niemieckich warsztatów teatralnych zrealizowanych w Domu Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowe.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

30.10.2008 - grupa uczniów z klas 1c, 1d i 2a Liceum pojechała - pod opieką pań: Elżbiety Jaszek, Doroty Zieleń i Marty Ruszkowicz-Malich - w ramach edukacji regionalnej i filmowej na wycieczkę do Wrocławia.

25.10.2008 - Malwina Madejewska, zawodniczka kamiennogórskiego klubu "Relax" i uczennica klasy drugiej naszego Liceum, została mistrzynią Polski juniorek w wyciskaniu sztangi na ławeczce w kategorii 75 kg.
Trzecie miejsce w kategotii 52 kg zdobyła z kolei Joanna Ćwikowska - również zawodniczka kamiennogórskiego klubu "Relax" i jednocześnie uczennica klasy trzeciej naszego Liceum.
Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej zdobyła także tegoroczna absolwentakla naszego Liceum Paulina Szczupak.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.10.2008 - reprezentacje naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkól ponadgimnazjalnych w badmintonie, które odbyły się w sali naszej Szkoły przy ul.Słonecznej.
Nasze drużyny zajęły I (I zespół) i III (II zespół) miejsce. Zwycięski zespół będzie reprezentował naszą Szkołę na zawodach strefowych.
Reprezentacje Liceum:
I zespół
1. Alicja Lipień (kl. 2d)
2. Marcelina Szczecina (kl. 2f)
3. Piotr Kulpa (kl. 3f)
4. Łukasz Piśnicki (kl. 3f)
II zespół
1. Monika Klenowska (kl. 3d)
2. Anna Okupska (kl. 1e)
3. Łukasz Zańko (kl. 2f)
8. Wojciech Wołyniec (kl. 3c)
Opiekunem obu drużyn jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.10.2008 - 26 uczniów z klasy 2c LO - pod opieką pań Doroty Dzielędziak i Iwony Kurzei oraz pana Jarosława Tułaczyka - uczestniczyło w zajęciach w gospodarstwie szkółkarskim w Jagniątkowie należącym do Karkonoskiego Parku Narodowego. Uczniowie poznali między innymi sposoby odnowy gatunkowej lasów Karkonoszy, zasady funkcjonowania gospodarstwa szkółkarskiego oraz odbyli zajęcia terenowe.
W końcowej części wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili Muzeum Miejskie - Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.
[Zobacz tutaj zdjęcia z wycieczki.]

23.10.2008 - znamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w naszym Gim­nazjum:
Patrycja Karlic (Kl. 3a) - przewodnicząca
Michał Szłapieko (Kl. 3b) - z-ca przewodniczącej
Angelika Anterska (Kl. 3a) - skarbnik
Wiktoria Wyciślik (Kl. 2a) - rzecznik praw ucznia
Dominika Bodziony (Kl. 2a) - przedstawiciel do Rady Szkoły
Aleksandra Wiącek (Kl. 3b) - kronikarz
Dominik Cebula (Kl. 1b) - fotograf
Dominika Janosik (Kl. 2b)
Daniel Jasiński (Kl. 3c)
Grzegorz Orszulak (Kl. 2d)

23.10.2008 - 28 uczniów z klasy 2d LO - pod opieką pań Aleksandry Malinowskiej i Elżbiety Syrek - uczestniczyło w zajęciach w gospodarstwie szkółkarskim na terenie lasu w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. Uczniowie poznali między innymi sposoby odnowy gatunkowej lasów Karkonoszy oraz zasady funkcjonowania gospodarstwa szkółkarskiego.
W końcowej części wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili Muzeum Miejskie - Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.

22.10.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w powiatowych zawodach w badmintona, które rozegrane zostały w Pisarzowicach.
Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Niemiec Dominika (kl.1a)
2. Zegan Karolina (kl.3a)
3. Lema Krystian (kl.1a)
4. Gawlik Adrian (kl.1a)
Opiekę nad uczniami sprawoawała pani Halina Jacyno.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

21.10.2008 - uczniowie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum oraz klasy 2b Gimnazjum i 2f Liceum obejrzeli na scenie Centrum Kultury spektakl teatralny pt. "Dlaczego ja?" przygotowany przez szkolny zespół teatralny "Pod Jednym Dachem" prowadzony przez panie Lidię Drozdowską i Marzenę Szewczyk.
[Fotoreportaż w dziale "Imprezy".]

21.10.2008 - odbył się próbny egzamin z języka obcego w Gimnazjum.

20.10.2008 - uczniowie z klas Ia-Ic Gimnazjum oraz 1b-1e Liceum w ramach edukacji muzycznej uczestniczyli w koncercie "Trio stroikowe" przygotowanym przez muzyków Filharmonii Dolnośląskiej, który odbył się w auli szkolnej.

20.10.2008 - uczniowie z klas Ie i If uczestniczyli w zajęciach "Linux dla każdego". Były to pierwsze zajęcia prowadzone w ramach cyklu spotkań prowadzonych w naszej Szkole pod nazwą "Mała Akademia Linuksa".

18.10.2008 - zajęcia dydaktyczno-wychowawcze za dzień 2 stycznia 2009 r., a w ra­mach nich między innymi:
  • Odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych naszego Gimnazjum, które przy­gotowali - wraz ze swoją wychowawczynią panią Dorotą Sadowską - ubiegłoroczni zwycięzcy, a obecnie uczniowie klasy 2b.
    Z "otrzęsinowej" rywalizacji zwycięsko wyszli uczniowie z klasy 1a pod wodzą wychowaczyni pani Magdaleny Rams i w przyszłym roku to oni przygotują kolejne otrzęsiny.
  • Zorganiowane zostały otrzęsiny uczniów klas pierwszych naszego Liceum przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców uczniów klasy 2f i ich wycho­wawcę pana Apolinarego Zielińskiego
    "Otrzęsinowy" turniej wygrali uczniowie z klasy 1f pod "przywództwem" wycho­wawczyni pani Doroty Dzielędziak i w przyszłym roku oni przygotują następne otrzęsiny.
  • Uczniowie klas drugich oraz trzecich Gimnazjum i Liceum obejrzeli na scenie Centrum Kultury spektakl teatralny pt. "dlaczego ja?" przygotowany przez nasz szkolny zespół teatralny "Pod Jednym Dachem" prowadzony przez panie Lidię Drozdowską i Marzenę Szewczyk.
[Fotoreportaże w dziale "Imprezy".]

18.10.2008 - ogłoszone zostały wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w Liceum Ogólnokształcącym. Nowy Parlament Szkolny utworzą:
- Borowa Magdalena (kl.2d)
- Grodzki Arkadiusz (kl.2e)
- Kędroń Marcin (kl.2e)
- Kraszewska Joanna (kl.2c))
- Regner Anna (kl.2b)
- Styrna Marta (kl.2d)
- Twardowska Kamila (kl.1d)
- Wiatr Kamila (kl.1f)
- Wilk Monika (kl.2c) - Zięciak Wojciech (kl.2f).
Wybrano także przedstawcieli uczniów w Radzie Szkoły, którymi zostali: Arkadiusz Maziakowski i Marta Styrna.

14.10.2008 - dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
Art. 74. Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późniejszymi zmianami): W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

13.10.2008 - odbyła się uroczysta szkolna akademia z okazji Dnia Edukcji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie przy współpracy z paniami Lidią Drozdowską i Marzeną Szewczyk oraz paem Wiesławem Kozłowskim.
(Więcej informacji i fotoreportaż w dziale "Imprezy".)

09-10.10.2008 - w Liceum Ogólnokształcącym rozegrane zostały szkolne zawody w badmintonie.
W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zajęły:
1. Alicja Lipień (kl.2d)
2. Marcelina Szczecina (kl.2f)
3. Monika Klenowska (kl.3d)
Wśród chłopców najlepsi okazali się:
1. Łukasz Piśnicki (kl.3f)
2. Piotr Kulpa (kl.3f)
3. Łukasz Zańko (kl.2f)

09.10.2008 - uczniowie z klas 1e, 2b i 3c Liceum, pod opieką pań: Doroty Dzielędziak, Elżbiety Gałczyńskiej-Wiatr, Aleksandry Piątkowskiej oraz pana Mikołaja Marcińca, pojechali w ramach edukacji regionalnej i filmowej na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie między innymi uczestniczyli w lekacjach muzealnych w Muzeum Narodowym oraz obejrzeli film "Mamma Mia!" w multikinie w Pasażu Grunwaldzim.

08.10.2008 - VIII Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biegach Przeła­jowych. Impreza odbyła się na terenie ośrodka wodnego przy ul. Kościuszki.
[Więcej informacji wraz z fotoreportażem z imprezy w dziale "Sport".]

03.10.2008 - w Grzędach koło Czarnego Boru odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB. Dziewczęta z naszego Liceum drużynowo zajęły II miejsce w województwie, a chłopcy V miejsce.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Laura Kielar, Martyna Osiecka, Monika Poręba, Marcelina Wileńska, Maja Żelezińska.
Skład drużyny chłopcy: Maciej Mokrzycki, Oskar Najdek, Paweł Pęciak, Bartek Polak, Paweł Samek.
W zawodach wzięła równiez udział reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

03.10.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum nr 2 wzięła udział w zawo­dach miejskich w piłce nożnej.

01.10.2008 - Joanna Durkacz, uczennica klasy pierwszej naszego Liceum i zawodniczka UKN "Melafir" Czarny Bór, zajęła I miejsce w biegu indywidualnym w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodziczek w biathlonie letnim, które odbyły się w dniach 19-21 września br. w Kościelisku.

30.09.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła drugie miejsce, a chło­pców pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafe­towych biegach przełajowych, które odbyły się na stadionie przy ulicy Słowackiego.

29.09.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym, które odbyły się we Wrocławiu. Opiekunem reprezentacji był pan Jarosław Kawerski.

27.09.2008 - grupa uczniów z klasy 2e LO - pod opieką panów Hieronima Madera i Ja­rosława Tułaczyka, wybrała się na rajd na trasie Lubawka - "czerwony szlak" - Krzeszów [Betlejem] - "żółty szlak" - Kamienna Góra. Do Lubawki grupa pojechała pociągiem, który ponownie w te wakacje zagościł po latach na trasie Kamienna Góra - Lubawka, a dokładniej na trasie Lwówek Śląski - Trutnov.

26.09.2008 - w Marciszowie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych. Reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum nr 2 wy­startowały w tych zawodach i zdobyły VIII miejsce dziewczęta oraz VII chłopcy. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Halina Jacyno i mgr Krzysztof Pawlikowski.

24.09.2008 - tym razem 31 uczniów z klasy 3d LO - pod opieką pań Doroty Dzielędziak i Anny Postawy, podobnie jak ich koledzy i koleżnki z klasy 2d LO dzień wcześniej, uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Przyrodniczym Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli między innymi ekspozycję "Wirtualne Karkonosze" oraz na ścieżce dydaktycznej poznawali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po górach i udzielania pierwszej pomocy.

23.09.2008 - 29 uczniów z klasy 2d LO - pod opieką pań Aleksandry Malinowskiej i Elżbiety Syrek - uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Przyrodniczym Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli między innymi ekspozycję "Wirtualne Karkonosze" oraz na ścieżce dydaktycznej poznawali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po górach i udzielania pierwszej pomocy.

23.09.2008 - 42 uczniów z klas matematyczno-fizycznych 2f LO i 3f LO - pod opieką: pani Irminy Brzozy, pani Wiesławy Głuchowskiej i pana Apolinarego Zielińskiego - uczestniczyło we Wrocławiu w wykładach prowadzonych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a następnie w ramach edukacji filmowej grupa obejrzała film w multikinie w "Pasażu Grunwaldzkim"

22.09.2008 - grupa uczniów z klas 2d LO i 3d LO - pod opieką pani Moniki Babik i pana Apolinarego Zielińskiego - uczestniczyła we Wrocławiu w wykładach zorganizowanych przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na zakończenie w ramach edukacji filmowej grupa udała się na seans filmowy w multikinie w "Pasażu Grunwaldzkim".

20.09.2008 - udział w akcji "Sprzątanie Świata" - w ten sposób odpracowane zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze za 10 listopada br.
W tym dniu między innymi:
* Klasa 2d Gimnazjum nr 2 - pod opieką pań Joanny Borek-Osmolak i Marty Nackowskiej - sprzątała szlak turystyczny na trasie Kamienna Góra - Raszów.
* Klasa 2f LO - pod opieką pani Moniki Babik i pana Apolinaregio Zielińskiego - sprzątała szlak turystyczny na trasie Kamienna Góra - Raszów - Wieściszowice ("Kolorowe Jeziorka").
* Klasa 3d LO - pod opieką pań Danuty Borko i Aleksandry Malinowskiej - w ramach edukacji proekologicznej poznawała funkcjonowanie kamiennogórskiej oczyszczalni ścieków.

20.09.2008 - uczniowie z klasy 3e LO - pod opieką pań Sylwii Gawerdy i Sylwii Kulpy - obejrzeli w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu przedstawienie pt. "Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty".

19-20.09.2008 - uczniowie z klas 1b LO i 1e LO, pod opieką swoich wychowawców pani Katarzyny Filip-Murawskiej i pana Radosława Brymerskiego oraz pani Marty Ruszkowicz-Malich i pana Macieja Latawca, poznawali historię regionu i nocowali w murach zamku Bolków.
[Relacja z wycieczki i zdjęcia w pliku PDF tutaj.]

19.09.2008 - w auli szkolnej odbyły się V Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w szachach.
Najlepszym szachistą w Szkole okazał się Paweł Kulpa z klasy IIIe Liceum. Kolejne miejsca wśród licealistów zajęli: Łukasz Szpargała i Krzysztof Kohut - obaj także z klasy III e LO.
Wśród uczniów Gimnazjum nr 2 najlepsi okazali się: Damian Wiatrowski, Łukasz Kochanowski i Mateusz Łatka.
Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Katarzyna Kopeć.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał pan Stefan Hałubek.

19.09.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach miejsko-powiatowych w dwuboju nowoczesnym, które odbyły się na stadionie przy ulicy Sportowej oraz na miejskiej krytej pływalni. Drużyna dziewcząt i drużyna chłopców zajęły drugie miejsce. Opiekunem reprezentacji był pan Jarosław Kawerski.

15.09.2008 - Okręgowa Komisja Egzamincyjna we Wrocławiu przesłała do Szkoły wyniki i świadectwa dojrzałości osób zdających egzamin maturalny w sierpniu 2008 r.

10.09.2008 - 49 uczniów z klas 2a LO i 3a LO wraz ze swoimi wychowawczyniami - panią Jolantą Buczek i panią Lidią Drozdowską - obejrzało w Marciszowie wystawę "Podróż przez historię Ziem Zachodnich 1939-2007" zorganizowaną w ramach akcji "Pociąg do historii". (Wystawa przygotowana została w składzie kolejowym na dworcu w Marciszowie.)

10.09.2008 - odbyły się spotkania rodziców uczniów z wychowawcami klas.
Rodzice uczniów klas pierwszych Liceum spotykali się z Dyrektorem Szkoły w auli.

03.09.2008 - Dyrektor Szkoły spotkał się w auli szkolnej z uczniami klas I-III Gimnazjum.

02.09.2008 - odbyły sie spotkania informacyjne Dyrektora Szkoły z uczniami klas I-III Liceum.

01.09.2008 - rozpoczął się rok szkolny 2008/2009:
- harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum nr 2
- harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego
- harmonogram testów kompetencji językowych dla uczniów klas I Liceum.
Testy z języka angielskiego oraz niemieckiego dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzane są w związku z nauczaniem języków obcych w gru­pach ponadoddziałowych, które tworzone są na określonych poziomach zaawansowania językowego.
[W dziale "Imprezy" fotoreportaż z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 2.]

29.08.2008 - udostępniona została w formie elektronicznej [plik PDF] lista tematów z języka polskiego na ustny egzaminy w roku 2009.

28.08.2008 - posiedzenie Rady Pedagogicznej otwierające rok szkolny 2008/2009.

Archiwum aktualności - 02.01.-27.08.2008
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2007
Archiwum aktualności - 04.01.-31.08.2007
Archiwum aktualności - 04.09.-31.12.2006
Archiwum aktualności - 01.01.-31.08.2006
Archiwum aktualności - 31.08.-31.12.2005
Archiwum aktualności - 01.01.-30.08.2005
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2004
Archiwum aktualności - 01.01.-22.08.2004
Archiwum aktualności - 16.06.-31.12.2003
 
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra