Sport w naszej Szkole.

Imprezy sportowe z lat 2004-2009 na fotografiach
Rekordy sportowe - Gimnazjum nr 2 [w pliku PDF]

23.09.2011 - rozegrane zostały XI Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze w biegach przełajowych. Impreza odbyła się na stadionie miejskim przy ulicy Słowackiego.
Uczestniczyło w nich łącznie 111 uczniów, w tym 36 z LO (10 dziewcząt i 26 chłopców) i 75 z Gimnazjum (25 dziewcząt i 50 chłopców). Przeprowadzono 3 biegi w 4 katego­riach:
- dziewczęta z LO i dziewczęta Gimnazjum - dystans ok. 900 m,
- chłopcy z Gimnazjum - dystans ok. 900 m,
- chłopcy z LO - dystans ok. 1800 m.
W swoich kategoriach biegowych najlepszymi okazali się:
- dziewczęta - Gimnazjum:
1. Druciak Aleksandra (IID)
2. Kuklis Paula (IID)
3. Takowska Nikola (IIC)
- dziewczęta - LO:
1. Niemiec Dominika (ID)
2. Kurczewska Karolina (IC)
3. Wójtowicz Izabela (IIB)
- chłopcy - Gimnazjum:
1. Żarkowski Paweł (IIA)
2. Kąkol Wojciech (IIIC)
3. Gurgul Michał (IIIC)
- chłopcy - LO:
1. Nowotny Krzysztof (IIIF)
2. Osajdziński Bartłomiej (IIIA)
3. Siemaszko Mateusz (IC)
Klasyfikacja końcowa klas:
Gimnazjum:
I miejsce - kl. ID
II miejsce - kl. IIIC
III miejsce - kl. IIB
Liceum:
I miejsce - kl. ID
II miejsce kl. IC
III miejsce - kl. IIIF
Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami, a zwycięskie klasy pucharami, które wręczył Dyrektor ZSO w Kamiennej Górze pan Jacek Bruździak.
Po skończonych zawodach uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku ufundowanego ze środków gromadzonych przez Rodziców uczniów na koncie Rady Szkoły.
Nad bezpieczeństwem medycznym w czasie imprezy czuwała pielęgniarka szkolna pani Ryszarda Tęcza, a organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego, praktykanci i uczniowie LO pod kierownictwem pana Adama Nowaka.
[Galeria zdjęć z zawodów tutaj.]

22.09.2011 - reprezentanci naszego Gimanzjum wystarowali w powiatowych zawodach w dwuboju nowoczesnym. W skład dwuboju nowoczesnego wchodzi bieg na dystansie 1000 metrów i pływanie na dystansie 100 metrów. Bieg rozegrany został na stadionie miejskim, a pływanie na miejskiej krytej pływalni.
W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły nasze reprezentantki Aleksandra Druciak i Aleksandra Szmajdzińska. Podobnie wśród chłopców na drugim miejscu uplasowali się uczniowie naszego Gimnazjum Bartosz Frączkowski i Maciej Styrna.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

16.09.2011 - Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu opublikował wyniki współza­wodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2010/2011.
Nasze Gimnazjum nr 2 uplasowało się na 18 miejscu na 331 sklasyfikowanych szkół gim­nazjalncyh, a Liceum Ogólnokształcące zajęło 11 miejsce na 218 szkół ponad­gimnazjalnych.
Powiat kamiennogórski zajął 8 miejsce na 30 powiatów województwa dolnośląskiego.

21.06.2010 - na stadionie przy ul. Słowackiego odbył się szkolny "Dzień sportu na wesoło".

10.06.2010 - na boiskach MOSiR w Bolesławcu rozegrane zostały mistrzostwa strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt naszego Liceum rozegrała dwa spotkania i zajęła ostatecznie 5 miejsce. W pierwszym spotkaniu dziewczęta przegrały z LO Jelenia Góra 1:2 (15:17, 16:14, 8:11). W drugim meczu ponownie lepsze okazały się przeciwniczki tym razem z ZSP ze Zgorzelca 1:2 (8:15,15:8,9:11). Dziewczęta wystąpiły w składzie: Małgorzata Klimek, Anna Okupska, Katarzyna Trzepak. Opiekun Maciej Latawiec.

09.06.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w Mis­trzostwach Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Plażowej chłop­ców, które odbyły sie w Bolesławcu.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIC - Jarosław Kardela, Karol Robak i Ma­rek Sokołowicz, którymi opiekował się pan Jarosław Kawerski.
W fazie grupowej nasi reprezentanci wygrali swoje mecze pokonując drużyny:
- z Pieńska - 2:1,
- z Bolesławca - 2:0,
- z Leśnej - 2:0.
W półfinale po zaciętej walce nasza drużyna przegrała z Kowarami - 2:1, a w meczu o III miejsce ponownie pokonała reprezentantów Bolesławca 2:0.

02.06.2010 - reprezentanci naszego Liceum wystartowali w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Aura pokrzy­żowała plany organizatorom i ostatecznie zawody odbyły się w sali sportowej naszej Szkoły przy ulicy Słonecznej.
W kategorii dziewcząt po rozegraniu wszystkich spotkań o końcowej kolejności decydowały małe punkty. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z naszego Liceum Aleksandra Lipień i Katarzyna Trzepak, na drugim miejscu uplasowały się także uczennice naszego Liceum: Anna Okupska i Arletta Szkaradek.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła para z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących pokonując w tie breaku parę naszych reprezentantów - Szymona Bobka i Karola Urbanka, trzecie miejsce zajęli także zawodnicy z naszej Szkoły: Wojciech Samek i Kacper Zasada.
Zwycięskie pary będą reprezentować powiat na zawodach strefowych.

28.05.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach powia­towych w piłce siatkowej plażowej chłopców szkół gimnazjalnych, w których udział wzięły reprezentacje sześciu szkół gimnazjalnych z powiatu kamiennogórskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy IIIC: Jarosław Kardela, Karol Robak i Marek Sokołowicz pod opieką pana Jarosława Kawerskiego. Po zaciętej walce w finale z dru­żyną z Gimnazjum nr 1 w Kamamiennej Górze (wynik meczu 2:1) nasi uczniowie zajęli II miejsce w tych zawodach z prawem startu w zawodach strefy jeleniogórskiej. W fazie grupowej pokonaliśmy drużyny z Gimnazjum w Marciszowie i Pisarzowicach, a w półfinale Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.

24.05.2010 - zostały rozegrane mistrzostwa Liceum w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych rozgrywki udało się przeprowadzić na boiskach nad kamiennogórskim "Zalewem".
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Lipień i Marcelina Szczecina, drugie miejsce przypadło Alicji Lipień i Darii Zasadzie, trzecie Annie Okupskiej i Arlecie Szkaradek.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęli Szymon Bobek i Karol Urbanek, drugie Wojciech Samek i Kacper Zasada, trzecie Jarosław Błażków i Mateusz Olszak.
Dwie najlepsze pary w każdej kategorii będą reprezentowały Szkołę na zawodach powiatowych.

13.05.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli II miejsce w sztafecie szwedkiej chłopców oraz III miejsce w sztafecie 4x100 m chłopców podczas indywidualnych mistrzostw powiatu w lekkiej atletyce.

24.04.2010 - reprezezentacja naszego Liceum zajęła VII miejsce w finale dolnośląskim w szachach drużynowych, które odbyły się w Żarowie.
Szkołę reprezentowali: Katarzyna Kopeć, Łukasz Kochanowski, Artur Michałowski, Wojciech Samek, Damian Wiatrowski.
Opiekunem uczniów w czasie wyjazdu była pani Gabriela Hubert.

20.04.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powia­towych w piłce nożnej chłopców ze szkół gimnazjalnych.

26.03.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie Paweł Bogumiło, Adrian Krawczyk, Łukasz Kruczek, Amadeusz Kmiecik, Krzysztof Wojtas wywalczyła V miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw strefy jeleniogórskiej w pływaniu.
Indywidualnie medale wywalczyli:
- srebro na 50 m stylem dowolny - Krzysztof Wojtas
- brąz na 50 m stylem grzbietowym - Paweł Bogumiło
- sztafeta chłopców na 4 x 50 m stylem dowolnym była piąta.

24.03.2010 - reprezentacja naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęła II miejsce w mi­strzostwach strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Boga­tyni.
Skład reprezentacji: Katarzyna Kopeć, Łukasz Kochanowski, Artur Michałowski, Wojciech Samek, Damian Wiatrowski.
Opiekunem reprezentacji w czasie zawodów była pani Gabriela Hubert.

24.03.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2 zajęła IV miejsce w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Bogatyni.
Skład reprezentacji: Kornelia Kopeć, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Mateusz Łatka, Mateusz Noworul.
Opiekunem reprezentacji w czasie zawodów była pani Gabriela Hubert.

19.03.2010 - Malwina Madejewska, uczennica klasy trzeciej naszego Liceum i za­wodniczka kamiennogórskiego Klubu Sportowego "Relax", w czasie Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce po raz kolejny zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii wagowej 75 kg zarówno w kategorii juniorów młodszych, juniorów, jak i seniorów. Jednocześnie w kategorii open dziewcząt Malwina Madejewska zajęła pierwsze miejsca w kategorii juniorek do lat 20, a także pierwsze miejsce w kategorii juniorek do lat 23, zdobyła medale wraz z drużyną oraz ustanowiła rekord Polski w kategorii juniorek.
Gratulujemy!!!
Z powodzeniem w mistrzostwach wystartowała także Maja Żelezińska, również uczen­nica klasy maturalnej naszego Liceum i zawodniczka kamiennogórskiego Klubu Spor­towego "Relax", która w kategorii wagowej 52,0 kg zajęła I miejsce wśród juniorek młodszych i IV miejsce w kategorii juniorek.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

18.03.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w finale dolnośląskim w piłce siatkowej chłopców, który odbył się w w Ząbkowicach Śląskich.
Uczestnikami rozgrywek finałowych byli mistrzowie czterech dolnośląskich stref. Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z Gimnazjum nr 4 z Legnicy i przegrali go niestety 2:0. W meczu o III miejsce pokonali gospodarzy Gimnazjum nr 1 z Ząbkowich Śląskich 2:0.
Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 5 z Wrocławia wygrywając z Gimna­zjum nr 4 z Legnicy 2:0.
Najlepszym siatkarzem naszego zespołu został wybrany Jarosław Kardela.
Skład naszych gimnazjalistów był następujący:
1. Jarosław Kardela (kl.IIIc)
2. Krystian Lema (kl.IIa)
3. Adrian Maziakowski (kl.IIa)
4. Tomasz Oleksyk (kl.Ic)
5. Krystian Orłów (kl.IIId)
6. Karol Robak (kl.IIIc)
7. Marek Sokołowicz (kl.IIIc)
8. Bartosz Wasiukiewicz (kl.IIIc)
Opiekun drużyny: Krzysztof Pawlikowski
Gratulujemy!!!

17.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce w finale dolnośląskim rozgrywek piłki siatkowej, który został rozegrany w Żarowie.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

12.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wystartowała w Lubaniu w mistrzo­stwach strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym.
Opiekunką dziewcząt była pani Katarzyna Filip-Murawska.

03.03.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych. Zawody finałowe rozegrane zostały w hali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO. Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

02.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Zawody finałowe rozegrane zostały w Janowicach Wielkich. Opiekunem drużyny jest pani Marta Ruszkowicz-Malich.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

02.03.2010 - reprezentacja dziewcząt naszego Liceum wzięła udział w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Bolesławcu. Dziewczęta w półfinale przegrały 2:0 z gospodyniami - drużyna II LO z Bolesławca. W meczu o 3 miejsce niestety nasza druzyna również przegrała 2:0 z reprezentacją I LO ze Zgorzelca i tym samym zajęła IV miejsce.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: P.Buczek, W.Kachniarz, M.Klimek, A.Lipień, S.Merda, M.Szczecina, K.Trzepak, D.Zasada, K.Zegan, M.Zegan.
Opiekunem był pan Maciej Latawiec.

26.02.2010 - reprezentacje chłopców z naszego Liceum zajęły I i III miejsce w czasie zawodów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich na dystansie 4 x 50 m, które odbyły się na kamiennogórskim krytym basenie.

25.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, który został rozegrany w sali sportowej kamiennogórskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

25.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła VI miejsce w Dolno­śląskiej Licealiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzone zostały na stokach w Zieleńcu.
Opiekunem zawodników była pani Katarzyna Filip-Murawska.
[Zdjęcia oraz pełne wyniki z zawodów można zobaczyć tutaj.]

24.02.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wzięły udział w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym, które odbyły się w naszej sali sportowej przy ul. Słonecznej. Dziewczęta zajęły I (P.Świrad, K.Kociołek) i II miejsce (A.Okupska, W.Klocek), natomiast chłopcy zajęli III miejsce (K.Lorek, B.Nowak) i IV miejsce (A.Wojtas, D.Stanek).

24.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła V miejsce w Dolno­śląskiej Licealiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim, która odbyła się w Zieleńcu.
Opiekunem zawodników była pani Katarzyna Filip-Murawska.
[Zdjęcia oraz pełne wyniki z zawodów można zobaczyć tutaj.]

23.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła XI miejsce - na 33 starujące drużyny - w Dolno­śląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim, która odbyła się w Zieleńcu.
Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Dominik Cebula (klasa druga), Krystian Lema (klasa druga), Michał Skoczeń (klasa druga).
Opiekunem zawodników był pan Jarosław Kawerski.
[Pełne wyniki można zobaczyć tutaj.]

22.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców, który został rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy mecze (z druzynami z gimnazjów z Gryfowa Śląskiego, Jeleniej Góry i Kowar) w setach 2:0 i awansowała do finału strefy.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wzięła udział w Pieńsku w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Liceum zdobyło na tych zawodach II miejsce, co dało nam awans do finału, który odbędzie się 25 lutego br. w Kamiennej Górze. Nasza drużyna pokonała po 2:0 zespoły z Lubania i Zgorzelca oraz uległa 2:0 drużynie z Bolesławca.
Skład naszej reprezentacji to:
1. Szymon Bobek (kl.If)
2. Damian Burdalski (kl.If)
3. Krzysztof Kadłucki (kl.IIf)
4. Piotr Kurzyński (kl.Ib)
5. Maciej Mankiewicz (kl.Id)
6. Wojciech Samek (kl.Id)
7. Karol Urbanek (kl.Ib)
8. Piotr Walas (kl.IId)

18.02.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w sztafetach pływackich, które odbyły się w Lubaniu. Dziewczęta z naszego Gimnazjum pod opieką pani Haliny Jacyno zajęły VII miejsce, a chłopcy pod opieką pana Jarosława Kawerskiego IV miejsce.
Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez następujących uczniów:
- dziewczęta: Dorota Florek (klasa pierwsza), Klaudia Fyda (klasa druga), Dominika Janosik (klasa trzecia), Magdalena Kaczyńska (klasa trzecia), Laura Kowalczyk (klasa trzecia), Klaudia Maksymowicz (klasa druga), Magdalena Mordarska (klasa druga), Dominika Niemiec (klasa druga), Karolina Pałkiewicz (klasa pierwsza), Marta Piksa (klasa druga), Justyna Wolak (klasa druga), Szafraniec Kamila (klasa trzecia),
- chłopcy: Łukasz Bielańczyk (klasa pierwsza), Krystian Lema (klasa druga), Piotr Lisiecki (klasa druga), Cezary Mader (klasa trzecia), Michał Skoczeń (klasa druga), Tomasz Sobiechowski (klasa trzecia), Marek Sokołowicz (klasa trzecia), Maciej Styrna (klasa pierwsza), Michał Szymczak (klasa druga), Bartosz Wasiukiewicz (klasa trzecia).

16.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, który odbył się w sali kamiennogórskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Nasza dużyna, plasując się na drugim miejscu, wywalczyła awans do finału strefy.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

15.02.2010 - Joanna Durkacz, uczennica drugiej klasy naszego Liceum i zawodniczka czarnoborskiego klubu, wystartowała z powodzeniem w tegorocznej XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych "Dolny Śląsk 2010" - 9-14.02.2010.
Joanna Durkacz zajęła:
- III miejsce w sztafecie biathlonowej 3 x 6 km w kategorii juniorek młodszych,
- IV miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym w kategorii juniorek młodszych,
- IV miejsce w biathlonowym biegu sprinterskim w kategorii juniorek młodzych,
- V miejsce w biathlonowym biegu pościgowym w kategorii juniorek młodzych.

15.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

28.01.2010 - odbyły się IV Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcacych w Narciarstwie Alpejskim. Zawody zostały rozegrane na stoku w Czarnowie.
Wyniki mistrzostw do pobrania tutaj [plik .PDF]

26.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce w powia­towych zawodach w piłce ręcznej.
Skład naszej reprezentacji:
1. Dominik Cebula - kl.II
2. Wojciech Fuksiewicz - kl.III
3. Jarosław Kardela - kl.III
4. Wojciech Klarkowski - kl.II
5. Adrian Maziakowski - kl.II
6. Krystian Orłów - kl.III
7. Karol Robak - kl.III
8. Kacper Skrzypiec - kl.III
9. Marek Sokołowicz - kl.III
10. Bartosz Wasiukiewicz - kl.III
11. Filip Zasada - kl.III

25.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w powiatowych zawodach w piłce siatkowej. Nasza drużyna mecze z reprezentacjami Publicznego Gimnazjum w Marciszowie, Publicznego Gimnazjum w Lubawce 2:0 oraz Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze wygrała 2:0.
Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Skład naszej reprezentacji:
1. Michał Gurgul - kl.I
2. Jarosław Kardela - kl.III
3. Krystian Lema - kl.II
4. Adrian Maziakowski - kl.II
5. Tomasz Oleksyk - kl.I
6. Krystian Orłów - kl.III
7. Karol Robak - kl.III
8. Marek Sokołowicz - kl.III
9. Bartosz Wasiukiewicz - kl.III


25.01.2010 - Joanna Durkacz, uczennica klasy drugiej naszego Liceum, zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w biegu na dystansie 20 km w kategorii "open K" w czasie XXXI Biegu Gwarków, który odbył się 24 stycznia br. w Andrzejówce.
Gratulujemy!!!

21.01.2010 - reprezentacje naszego Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnoształcącego wygrały w swoich kategoriach mistrzostwa powiatu w szachach i awansowały do kolejnej tury rozgrywek. Druga reprezentacja naszego Liceum zajęła drugie miejsce.
Skład reprezentacji Gimnazjum: Kornelia Kopeć, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Paweł Suchecki.
Skład reprezentacji Liceum: Łukasz Kochanowski, Katarzyna Kopeć, Artur Michałowski, Damian Wiatrowski.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

21.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum brała udział w miejskich zawodach w piłce siatkowej. Nasza druzyna zajęła I miejsce, wygrywając 2:0 z drużyną Gimnazjum nr 1 oraz z reprezentacją Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej również 2:0.
Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.

20.01.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach miejskich szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody rozegrano w sali sportowej SP nr 2 w Kamiennej Górze. Nasze dziewczęta przegrały 0:2 z drużyną z Gimnazjum nr 1, a w drugim spotkaniu pewnie pokonały repreztanki SGEE. Reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2 awansowała do zawodów powiatowych.

20.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wystartowała w finale strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Zawody rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze. Nasza druizyna zajęła siódme miejsce.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.01.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze. Oba spotkania były bardzo zacięte i o końcowym wyniku decydowały tie-breaki. Reprezentacja dziewcząt naszego liceum pokonały przeciwniczki z ZSZiO, natomiast chłopcy przegrali swoje spotkanie. Obie nasze drużyny awansowały do półfinałów strefowych, które odbędą się tuż po feriach.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

18.01.2010 - odbyły się VIII Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w pływaniu.
Wyniki mistrzostw do pobrania tutaj [plik .PDF]

07.01.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej, które rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze.

14.12.2009 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali pod opieką pana Jarosława Kawerskiego w powiatowych zawodach szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym.

10.12.2009 - odbyły się VIII mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w tenisie stołowym w kategorii chłopców.

09.12.2009 - rozegrane zostały VIII mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt.

04.12.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej, które rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze.

05.11.2009 - reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w badmintonie. Zawody rozegrane zostały w hali OSiR w Lubaniu. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna przegrała 3:2 (mikst) z drużyną LO Jelenia Góra, w drugim meczu pokonała 3:1 ubiegłorocznych mistrzów województwa reprezentantów ZSOiE z Bolesławca. W ostatnim decydującym o kolejności w grupie meczu nasi zawodnicy ponownie przegrali 3:2 z ekipą ZSO z Bogatyni. Nasza drużyna zajęła piąte w zawodach pokonując w ostatnim spotkaniu reprezentację KZL z Lubania.
Naszą Szkołę reprezentowali: Aleksandra Lipień, Marcelina Szczecina, Oskar Najdek, Łukasz Zańko. Opiekunem uczniów był pan Maciej Latawiec.

29.10.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wystartowała w mistrzo­stwach powiatu szkół gimnazjalnych w piłce koszykowej, które odbyły się w sali spor­towej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

28.10.2009 - odbyły się kolejne mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ka­miennej Górze w szachach.
Czołowe miejsca zajęli:
Łukasz Kochanowski [LO] - wygrał wszystkie partie i zdobył puchar Dyrektora naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Po sześć punktów uzyskali
- Marek Kopera [Gimanzjum nr 2] - 6 pkt - najlepszy gimnazjalista,
- Katarzyna Kopeć [LO] - 6 pkt,
- Artur Michałowski [LO].
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

28.10.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej, które odbyły się w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze. Obie reprezentacje przegrały swoje mecze. Opiekunami uczniów na zawodach byli pan Maciej Latawiec i pan Adam Nowak.

23.10.2009 - reprezentacje naszego Liceum startowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie, które odbyły się na sali sportowej naszej Szkoły przy ulicy Słonecznej. Nasze drużyny zajęły pierwsze i trzecie miejsce.
I zespół: Alicja Lipień, Marcelina Szczecina, Oskar Najdek, Łukasz Zańko.
II zespół: Małgorzata Klimek, Anna Okupska, Dawid Pacek, Karol Urbanek.
Opiekunem uczniów na zawodach był Maciej Latawiec.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

22.10.2009 - reprezentancje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wzięły udział w miejskich zawodach w piłce koszykowej, które rozegrane zostały na sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, natomiast drużyna chłopców zajęła I miejsce.
Opiekunem drużyny dziewcząt była pani Halina Jacyno, a drużyny chłopców pan Jarosław Kawerski.

21.10.2009 - reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli III miejsce w powiatowych zawodach w badmintonie, które rozegrane zostały na sali sportowej należącej do Publicznego Gimnazjum w Pisarzowicach.
Nasze Ginazjum reprezentowali: Paulina Bielewicz (kl.3d), Dominika Niemiec (kl.2a), Adrian Gawlik (kl.2a), Krystian Lema (kl.2a).
Opiekunem uczniów była pani Halina Jacyno.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

16.10.2009 - na sali przy ulicy Słonecznej odbyły się mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w badmintonie chłopców.
Wyniki:
- Gimnazjum nr 2:
1 miejsce - Krystian Lema,
2 miejsce - Adrian Gawlik,
3 miejsce - Kacper Piotrowski;
- Liceum Ogólnokształcące:
1 miejsce - Oskar Najdek,
2 miejsce - Karol Urbanek,
3 miejsce Łukasz Zańko.

15.10.2009 - na sali przy ulicy Słonecznej odbyły się mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w badmintonie dziewcząt.
Wyniki:
- Gimnazjum nr 2:
1 miejsce - Dominika Niemiec,
2 miejsce - Paulina Bielewicz,
3 miejsce - Patrycja Sproch;
- Liceum Ogólnokształcące:
1 miejsce - Alicja Lipień,
2 miejsce - Anna Okupska,
3 miejsce - Małgorzata Klimek.

09.10.2009 - odbyły się powiatowe zawody w unihokeju chłopców ze szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła w nich III miejsce. Opiekunem uczniów była pani Marta Ruszkowicz-Malich.

06.10.2009 - reprezentanci naszego Gimnazjum - Paweł Jacyno (kl.3a) i Marek Sokołowicz (kl.3c) - wystartowali w zawodach wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym zajmując XII miejsce. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim i obiektach wrocławskiego AWF-u.
Opiekunem uczniów był pan Jarosława Kawerskiego.

06.10.2009 - reprezentanci naszego Liceum wystartowali w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Kamiennej Górze na stadione sportowym przy ul. Słowackiego, a zorganizowane zostały przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze.
W kategorii dziewcząt na dystansie 2000 m zwyciężyła uczennica klasy pierwszej naszego Liceum - Olga Sadowska, drugie miejsce zajęła także reprezentantka naszej Szkoły - Laura Kielar (uczennica klasy trzeciej LO).
Drużynowo reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce.
Chłopcy rywalizowali na dwóch dystansach:
- dystans 2000 m - tutaj także dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci naszego Liceum - Mateusz Dżoga przed Łukaszem Kiełbasą;
- dystans 3 600 m - tutaj z kolei pierwsze miejsce wywalczył uczeń klasy drugiej Liceum Mateusz Hajduk.
Drużynowo reprezentacja chłopców zajęła II miejsce.
Gratulujemy!!!

05.10.2009 - odbyły się powiatowe zawody w unihokeju dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła w nich IV miejsce. Opiekunem uczniów była pani Marta Ruszkowicz-Malich.

02.10.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w Finale Dolnośląskim Gimnazjady MTB dziewcząt i chłopców, który odbył się w Grzę­dach.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Olga Czajkowska (kl.IIa), Katarzyna Długosz (kl.IIIb), Dorota Florek (kl.Ia), Dominika Niemiec (kl.IIa) i Karolina Pałkiewicz (kl.Ia) zajęła drużynowo IV miejsce, a indywidualnie Dominika Niemiec VII miejsce. Drużyna chłopców wywalczyła VII miejsce w składzie: Paweł Byś (kl.IIIb), Paweł Jacyno (kl.IIIa), Cezary Mader (kl.IIIa), Bartek Merta (kl.IIIb), Paweł Suchecki (kl.IIId).

02.10.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wzięły udział w Mis­trzostwach Dolnego Śląska MTB szkół ponadgimnajalnych, które odbyły się w Grzę­dach.
Drużynowo dziewczęta zajęły trzecie miejsce w województwie. - Gratulujemy!!! -
Skład drużyny dziewcząt:
Laura Kielar, Martyna Osiecka (indywidualnie 15 miejsce), Monika Poręba (indywidualnie 19 miejsce), Marcelina Wileńska, Maja Żelezińska (indywidualnie 14 miejsce).
Drużynowo chłopcy zajęli dziesiąte miejsce w województwie.
Skład reprezentacji chłopców: Mateusz Furmanek, Oskar Najdek (indywidualnie 19 miejsce), Krzysztof Nowotny, Paweł Samek, Mateusz Widłak.
Opiekunem uczniów podczas zawodów była pani Katarzyna Filip-Murawska.

30.09.2009 - reprezentacja chłopców naszego Liceum wzięła udział w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej (drużyny jedenastoosobowe). Nasza drużyna została pokonana przez swoich kolegów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólno­kształcących.
Opiekunem drużyny podczas zawodów był pan Adam Nowak.

30.09.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła II miejsce w zawodach powiatowych szkół gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych.

28.09.2009 - w dniach 7, 14, 21, 28 września br. rozegrane zostały szkolne zawody w piłce nożnej chłopców. Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - kl. IIIc
II miejsce - kl IIb
III miejsce - kl Ia.
Organizatorem zawodów był pan Jarosław Kawerski.

28.09.2009 - w Marciszowie odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Dziewczęta z naszej szkoły pod opieką mgr Haliny Jacyno zajęły VI miejsce, natomiast chłopcy zajęli II miejsce pod opieką pana Jarosława Kawerskiego.
Reprezentacja chłopców startowała w składzie: A.Bitniak, W.Cecelon, A.Czajkowski, R.Dybiec, P.Jacyno, M.Kohut, R.Krupa, K.Lema, P.Lisiecki, M.Noworul, M.Sokołowicz, A.Skrzypek, Ł.Wąsala.

26.09.2009 - Oskar Najdek - uczeń klasy trzeciej naszego Liceum - został zwycięzcą tegorocznego cyklu wyścigów Powerade MTB Marathon w kategorii "Mini".
Oskar Najdek wystartował w 6 z 9 wyścigów w cyklu:
- 01.05.2009 - Karpacz - I miejsce w kategorii "Mini",
- 16.05.2009 - Międzygórze - I miejsce w kategorii "Mini",
- 04.07.2009 - Krynica Zdrój - III miejsce w kategorii "Mini",
- 01.08.2009 - Głuszyca - III miejsce w kategorii "Mini",
- 30.08.2009 - Kraków - I miejsce w kategorii "Mini",
- 19.09.2009 - Istebna - III miejsce w kategorii "Mini".
Gratulujemy!!!
Oskar startował także 31.05.2009 w zawodach "Łysogórski 2009", gdzie zajął I miejsce oraz w dniach 12-13.09.2009 w XV Międzynarodowych Otwartych Zawodach w Kolar­stwie Górskim Lubawka 2009, gdzie został sklasyfikowany na III miejscu.
Oskar Najdek jest zawodnikiem Klubu Kolarstwa Górskiego MTB LUBAWKA
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

25.09.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum zajęły III miejsca w swoich kategoriach w zawodach powiatowych szkół gimnazjalnych w dwuboju nowoczesnym.

24.09.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przeła­jowych, które odbyły się na stadionie przy ulicy Słowackiego.
W kategorii dziewcząt zwyciężyła sztafeta ZSZiO, drugie i trzecie miejsce przypadło naszym sztafetom. Podobnie było w kategorii chłopców. Opiekunami uczniów podczas zawodów byli pani Gabriela Hubert i pan Maciej Latawiec.

22.09.2009 - reprezentacje chłopców i dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowały w zawodach ligi lekkoatletycznej.

21.09.2009 - w IX Mistrzostwach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze w biegach przełajowych wystartowało 209 uczniów.
Klasyfikacja Gimnazjum
  Dziewczęta:
 1. Dominika Niemiec (kl. IIa)
 2. Justyna Kilarska (kl. IIId)
 3. Olga Czajkowska (kl. IIa)
  Chłopcy:
 1. Adrian Ciesielski (kl. IIa)
 2. Piotr Lisiecki (kl. IIb)
 3. Marek Sokołowicz (kl. IIc)
Klasyfikacja drużynowa
1. kl. IIa - puchar Dyrektora Szkoły
2. kl. IIb
3. kl. IIId
Klasyfikacja LO
  Dziewczęta:
 1. Olga Sadowska (kl. If)
 2. Karolina Damasiewicz (kl. If)
 3. Katarzyna Trzepak (kl. IIb)
  Chłopcy:
 1. Łukasz Kiełbasa (kl. IIf)
 2. Mariusz Dżoga (kl. IIa)
 3. Kacper Zasada (kl. IIf)
Klasyfikacja drużynowa
1. kl. If - puchar Dyrektora Szkoły
2. kl. IIf
3. kl. IIa
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]
[Zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj.]

31.08.2009 - ogłoszone zostały wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego w imprezach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" w roku szkolnym 2008/2009.
Nasze Gimnazjum nr 2 zajęło 13 miejsce wśród 336 sklasyfikowanych na Dolnym Śląsku w tym rankingu Gimnazjów, a Liceum Ogólnokształcące 7 miejsce wśród 215 szkół ponagimnazjalnych w naszym województwie.
Pełne informacje o wynikach współzawodnictwa można znależć tutaj.

02.07.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej - a właściwie już trzeciej Liceum, a jednocześnie zawodniczka KS "Relax", zdobyła w czeskim Pilznie tytuł Mistrzyni Świata juniorek młodszych w kategorii do 75 kg oraz drużynowo - wraz z reprezentacją Polski - wywalczyła tytuł drużynowej wicemistrzyni świata.
W kategorii "open" Malwina Madejewska zdobyła brązowy medal.
Gratulujemy!!! Gratulujemy!!! Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

20.06.2008 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej - a właściwie, to już prawie trzeciej Liceum, a jednocześnie zawodniczka Klubu Sportowego "Relax" - startując w Mistrzostwach Polski Młodzików w Grajewie została ponownie mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 75,0 kg.
Gartulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum biorąca udział w ogólnopolskim finale Gimazjady w piłce siatkowej chłopców ostatecznie zajęła 12 miejsce w turnieju.
[Informacja: Maciej Latawiec]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

16.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum, jako mistrz Dolnego Śląska, bierze udział w ogólnopolskim finale Gimazjady w piłce siatkowej chłopców. Po wygranym jednym meczu i przegranych dwóch meczach w fazie grupowej, drużyna będzie grała o miejce od 9 do 12.
Opiekę nad drużyną w czasie rozgrywek sprawują panowie Krzysztof Pawlikowski i Maciej Latawiec. [Informacja: Maciej Latawiec]

09.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale Dolnego Śląska szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców.
Skład reprezentacji: Szymon Bobek, Marcin Siuciński, Karol Urbanek.
Opiekun: pan Jarosław Kawerski.
Gratulujemy!!!

03.06.2009 - reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców i awansowali do finału wojewódzkiego.
Gratulujemy!!!

27.05.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wystartowała w finale wojewódzkim lekkoatletycznych zawodów o Puchar Humberta zajmując XIII miejsce.

25.05.2009 - w naszym Gimnazjum rozegrane zostały szkolne zawody w piłce koszykowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 3a, drugie reprezentacja klasy 2b, a trzecie klasa 1a.

25.05.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w powiatowych zawodach w plażowej piłce siatkowej chłopców i awansowała do finałów strefy jeleniogórskiej.

20.05.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w strefowych igrzyskach lekkoatletycznych, które odbyły się w Zgorzelcu.

08.05.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w lekkoatletycznych zawodach powiatowych. Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta V miejsce.

02.05.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej Liceum, na Mistrzostwach Polski w Cetniewie zdobyła tytuł mistrzyni kraju juniorek młodszych i juniorek starszych w kategorii do 75 kg.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

02.05.2009 - Oskar Najdek, uczeń klasy drugiej Liceum, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 11 km w zawodach cyklu Powerade MTB Marathon rozegranych w Karpaczu. Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

07.04.2009 - reprezentantki naszego Gimnazjum wystartowały w Marciszowie w powia­towych zawodach w indywidualnych biegach przełajowych.
Opiekun: Marta Ruszkowicz-Malich.

07.04.2009 - reprezentacje naszego Gimnazjum i Liceum wystartowały w finale dolnośląskim w szachach drużynowych, który odbył się w Książu.
Skład reprezentacji Gimnazjum: Klaudia Kopera, Michał Kopera, Artur Michałowski, Damian Wiatrowski.
Skład reprezentacji Liceum: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała.
Opiekun: Gabriela Hubert.

28.03.2009 - Malwina Madejewska - juniorka młodsza, zawodniczka kamiennogórskiego Klubu Sportowego "Relax" i uczennica klasy drugiej naszego Liceum - zdobyła mistrzostwo Polski seniorek w kategorii do 75kg w czasie Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Miętnem koło Garwolina.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

26.03.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Siedlęcinie.
Skład reprezentacji: Łukasz Kochanowski, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Damian Wiatrowski.

26.03.2009 - reprezentaci naszego Liceum wystartowali w zawodach powiatowych w pływaniu indywidualnym i drużynowym, które odbyły się na miejskiej krytej pływalni.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.03.2009 - reprezentacja naszego Liceum podczas finału strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych zajęła drugie miejsce i awansowała do finału Dolnego Śląska.
Skład reprezentacji: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.03.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach strefy jeleniogórskiej w pływaniu w Lubaniu. Szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt i chłopców. Wywalczyliśmy 4 miejsce w obu konkurencjach. Startowało po 10 sztafet ze strefy jeleniogórskiej.
Skład sztafety dziewcząt: Gwiżdż J., Niemiec D., Kaczyńska M., Zegan M., Zegan K., Maurer N., Kowalczyk L., Fyda K., Wolak J., Mordarska M.; rezerwowa Nawrocka P.
Skład sztafety chłopców: Mader C., Jacyno P., Burdalski D., Samek W., Zalejski D., Widłak M., Witos D., Kmiecik D., Sobiechwoski T., Lisiecki P.; rezerwa: Habiak P., Mankiewicz M., Kołodziejczyk A.
Nasi uczniowie odniesli sukcesy równiesz w indywidualnych konkurencjach Joanna Gwiżdż wywalczyła srebro w stylu klasycznym na 50m, Paweł Jacyno 4 miejsce a Cezary Mader miejsce 5.

12.03.2009 - rozegrane zostały VII Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w pływaniu.

08.03.2009 - reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym, który rozegrany został w Lubaniu.
Opiekun reprezentacji: pani Gabriela Hubert.

19.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej. Dziewczęta zajęły IV miejsce.
Opiekun reprezentacji: pan Maciej Latawiec.

26.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej.

25.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w finale Dolnego Śląska w piłce siatkowej, który rozegrany został w Bielawie.
Półfinał: ZSO Kamienna Góra - ZS Nr 22 Wrocław 0:2 (19:25, 21:25)
Mecz o III miejsce: ZSO Kamienna Góra - V LO Legnica 2:1 (24:26, 25:23, 17:15)
Skład reprezentacji: Marcin Klarkowski, Mateusz Kot, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa (IIIE), Piotr Kulpa (IIIF), Arkadiusz Maziakowski, Michał Pawlik, Mateusz Porczak, Marcin Prochacki, Piotr Walas, Daniel Wójcik.
Opiekun drużyny: Adam Nowak
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

19.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej. Dziewczęta awansowały do rozgrywek finałowych.
Opiekun reprezentacji: pan Maciej Latawiec.

17.02.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum uczestniczyły w powiatowych zawodach w tenisie stołowym.
I drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a II drużyna II miejsce. I zespół chłopców uplasował się na II pozycji, a II zespół na IV miejscu.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.02.2009 - reprezentanci naszego Liceum wystartowali w mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Zieleńcu.
[Zdjęcia i oficjalne wyniki tutaj.]

16.02.2009 - reprezentantki naszego Liceum zajęły czołowe miejsca w mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Zieleńcu.
I miejsce i tytuł mistrzyni Dolnego Śląska zdobyła Katarzyna Michalik, a III i IV miejsce zajęły odpowiednio Laura Kielar i Martyna Osiecka.
Oczywiście w tej sytuacji także drużynowo dziewczęta zdobyły tyuł mistrzyń Dolnego Śląska.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]
[Zdjęcia i oficjalne wyniki tutaj.]

16.02.2009 - grupa uczniów pojechała pod opieką pani Haliny Jacyno i pana Macieja Latawca do Wrocławia obejrzeć mecz czołowych polskich drużyn w piłce siatkowej. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach na kręgielni oraz obejrzeli film w multikinie.

16.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wystartowała w zawodach powiatowych w piłce koszykowej. Opiekunem drużyny jest pani Gabriela Hubert.

13.02.2009 - odbyły się III Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w narciarstwie alpejskim. Zawody rozegrane zostały na stoku w Czarnowie.

13.02.2009 - Mateusz Stec - uczeń klasy trzeciej naszego Liceum - występując w barwach AZS AWF Wrocław wystartował z powodzeniem w czasie XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie "Podkarpackie 2009", która odbyła się w Kościelisku w dniach 05-11.02.2009 r.:
- w biegu sztafetowym 3x7,5km zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski juniorów
- w biegu pościgowym na dystansie 12,5km zajął V miejsce w kategorii juniorów
- w biegu indywidualnym na dystansie 15km uzyskał 12 czas wśród juniorów.
W dniach 29.01.-02.02.2009 r. Mateusz startował jako reprezentant naszego kraju w zawodach "Nadzieje Olimpijskie", które odbyły się w Wiśle:
- w biegu masowym na dystansie 10km był IX w grupie juniorów,
- w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km zajął X miejsce.
Z kolei w dniach 24-25.01.2009 Mateusz reprezentował Polskę w II Pucharze Europy Środkowej, który odbył się w miejscowości Nove Mesto w Czechach. W czasie tych zawodów zajął w biegu masowym I miejsce, a w sprinterskim XXIII w swojej kategorii.

13.02.2009 - Joanna Durkacz - uczennica klasy I naszego Liceum - występując w barwach UKN "Melafir" zajęła w kategorii juniorek młodszych VII miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 6km podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie "Podkarpackie 2009", która odbyła się w Kościelisku w dniach 05-11.02 br.

12.02.2009 - reprezentacje naszego Gimnazjum i Liceum zajęły I miejsca w zawodach powiatowych w szachach drużynowych w swoich kategoriach. Zawody odbyły się w Kamiennej Górze w Zespole Szkół przy ul. Lubawskiej.
Gimnazjum reprezentowali: Łukasz Kochanowski, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Damian Wiatrowski.
Liceum reprezentowali: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała. [Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

12.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powiatowych w piłce ręcznej zajmując III miejsce.
Pełny skład reprezentacji: Paulina Bielewicz, Patrycja Buczek, Magdalena Hnisdiłów, Dominika Janosik, Justyna Lach, Kamila Lis, Angela Maciejewicz, Magdalena Nosowicz, Kamila Szafraniec, Patrycja Sproch, Joanna Szymik, Katarzyna Zięciak.
Opiekun reprezentacji: pani Marta Malich.

10.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła trzecie miejsce w finale strefy jele­niogórskiej w piłce siatkowej, który został rozegrany w Bolesławcu. Opiekunem reprezentacji jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

06.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wygrała finał strefy jele­niogórskiej w piłce siatkowej i wystąpi w finale Dolnego Śląska. Opiekunem reprezentacji jest pan Adam Nowak.
Gratulujemy!!!
Mecz finałowy był niezwykle dramatyczny i zacięty. W tie-breaku lepsi okazali się nasi zawodnicy i w całym meczu pokonali reprezentantów Bolesławca 2:1 [tie-break 17:15].

05.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców i reprezentować będzie nasze województwo w czasie Mistrzostw Polski. Opiekunem reprezentacji jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
W finale mistrzostw Dolnego Śląska spotkały sie najlepsze drużyny z czterech stref: jelenoigórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej. W pierwszym meczu drużyna gimnazjum z Jelcza Laskowickiego wygrała 2:0 z drużyną z gimnazjum z Kamienica Ząbkowickiego. W drugim spotkaniu reprezentanci naszego Gimnazjum nr 2 pokonali 2:0 zespół Gimnazjum nr 3 w Głogowie.
Finał mistrzostw stał na bardzo wysokim poziomie i był niezwykle zacięty. Walka toczyła się do ostatniego punktu w tie-breaku. Lepsi okazali się nasi zawodnicy i pokonali reprezentantów gimnazjum z Jelcza 2:1 [tie-break 15:13].
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

05.02.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powiatowych w tenisie stołowym, który został rozegrany w Pisarzowicach.
Nasze Gimnazjum reprezentowali:
- w kategorii dziewcząt - Patrycja Buczek, Dominika Janosik, Angela Maciejewicz
- w kategorii chłopców - Wojciech Fuksiewicz, Sebastian Sobczyk, Radosław Wincza.
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski.
Drużyna dziewcząt zajęła w zawodach V miejsce, a chłopców IV.

04.02.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej naszego Liceum, odebrała dziś z rąk Wojewody Dolnośląskiego pana Rafała Jurkowlańca oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowskiej Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
Malwina Madejewska znalazła sie w gronie 37 dolnośląskich uczniów-stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2007/2008.
Stypendium zostało wręczone w czasie uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczył także Starosta Kamiennogórski pan Leszej Jaśnikowski.
Gratulujemy!!!

02-03.02.2009 - odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 2.
Wyniki zawodów są następujące:
- w kategorii dziewcząt:
1 miejsce - Angela Maciejewicz (kl.2b)
2 miejsce - Dominika Janosik (kl.2b)
- w kategorii chłopców:
1 miejsce - Radosław Wincza (kl.2b)
2 miejsce - Wojciech Fuksiewicz (kl.2b)
3 miejsce - Adrian Maziakowski (kl.1)
Zwycięscy nagrodzeni zostali dyplomami, pamiątkowymi kalendarzami i słodyczami.
Organizatorami zawodów byli: mgr Halina Jacyno i mgr Jarosław Kawerski.

16.01.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wygrała zawody powiatowe w koszykówce.

15.01.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej i awansowała do finałów Dolnego Śląska.

15.01.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała mecz "matematyczny" z reprezentacją Gimnazjum w Pisarzowicach. Mecz rozegrany został w Pisarzowicach w ramach kolejnej edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych.

08.01.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej.

07.01.2009 - drużyna chłopców z naszego Liceum brała udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej. Turniej odbył się w Kamiennej Górze w sali ZSZiO przy ulicy Traugutta.
Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Wygrali wszystkie swoje mecze nie tracąc seta i z pierwszego miejsca uzyskali awans do finału strefy.
Wyniki spotkań:
ZSO LO Kamienna Góra - ZSEiT Rakowice 2:0
ZSO LO Kamienna Góra - ZSO Kowary 2:0
ZSO LO Kamienna Góra - ZSO nr 1 LO Jelenia Góra 2:0
Skład reprezentacj:
M.Klarkowski, M.Kot, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa (kl.3e), Piotr Kulpa (kl.3f), A.Maziakowski, M.Pawlik, M.Porczak, M.Prochacki, P.Walas, D.Wójcik, K.Zdanowski (libero)
Opiekun reprezentacji: pan Adam Nowak
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

18.12.2008 - do Szkoły dotarła informacja, że Malwina Madejewska - uczennica klasy drugiej Liceum, otrzymała nagrodę w postaci stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
Malwina Madejewska jest między innymi:
- zawodniczką Klubu Sportowego "Relax" i już kilkukrotną wicemistrzynią oraz mistrzynią polski juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Aktualnie przygotowuje się do udziału w mistrzostwach świata.
- członkiem Zespołu Teatralnego "My".
Gratulujemy!!!

18.12.2008 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła pierwsze miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej uczniów szkół gimnazjalnych, który rozegrany został w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Opiekunem reprezentacji jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.12.2008 - Mateusz Stec - uczeń klasy trzeciej Liceum i zawodnik Klubu Sportowgo "Melafir" z Czarnego Boru - jest członkiem kadry narodowej juniorów w biathlonie i przygotowuje się do wyjazdu na mistrzostwa świata juniorów, które dobędą się w drugiej połowie stycznia 2009 r. w Kanadzie.
Gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów!!!

17.12.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła drugie miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej uczennic ze szkół gimnazjalnych, który rozegrany został w pięknej hali sportowej w Janowicach Wielkich. Opiekunem reprezentacji jest pan Maciej Latawiec.
Gratulujemy!!!

12.12.2008 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystarowały w zawodach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Obie reprezentacje wygrały swoje mecze i awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

04.12.2008 - w Janowicach Wielkich rozegrany został półfinał strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Drużyna z naszego Gimnazjum nr 2 po zaciętym pojedynku pokonała gospodynie 2:1, w kolejnym meczu gładko wygrała z reprezentacją Gimnazjum nr 1 z Jeleniej Góry 2:0. W ostatnim spotkaniu dziewczęta zwyciężyły 2:0 z Gimnazjum z Iwin.
Nasza reprezentacja w turnieju zajęła I miejsce i awansowała do finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 17 grudnia br. także w Janowicach Wielkich.
[informacja: Maciej Latawiec - opiekun drużyny]
Gratulujemy!!!

28.11.2008 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z LO wystartowały w powiatowych zawodach w piłce nożnej.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

26.11.2008 - reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej i awansowała do półfinału strefy jelenogórskiej. Zawody przeprowadzone zostały w Marciszowie. Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.

25.11.2008 - reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej i awansowała do półfinału strefy jelenogórskiej. Zawody przeprowadzone zostały w Krzeszowie. Opiekunem drużyny jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

21.11.2008 - zostały rozegrane zawody miejskie w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała oba mecze 2:0 - z SGEE i Gimnazjum nr 1. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów powiatowych.

18.11.2008 - reprezentacja naszego Liceum w badmintonie zajęła II miejsce w mistrzo­stwach Dolnego Śląska rozegranyh we Wrocławiu.
Skład: Alicja Lipień, Marcelina Szczecina, Piotr Kulpa, Łukasz Piśnicki
Opiekun: Maciej Latawiec
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

18.11.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wygrała zawody powiatowe w piłce ręcznej. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze.

25.10.2008 - Malwina Madejewska, zawodniczka kamiennogórskiego klubu "Relax" i uczennica klasy drugiej naszego Liceum, została mistrzynią Polski juniorek w wyciskaniu sztangi na ławeczce w kategorii 75 kg.
Trzecie miejsce w kategotii 52 kg zdobyła z kolei Joanna Ćwikowska - również zawodniczka kamiennogórskiego klubu "Relax" i jednocześnie uczennica klasy trzeciej naszego Liceum.
Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej zdobyła także tegoroczna absolwentakla naszego Liceum Paulina Szczupak.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.10.2008 - reprezentacje naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie, które odbyły się w sali naszej Szkoły przy ul.Słonecznej.
Nasze drużyny zajęły I (I zespół) i III (II zespół) miejsce. Zwycięski zespół będzie reprezentował naszą Szkołę na zawodach strefowych.
Reprezentacje Liceum:
I zespół
1. Alicja Lipień (kl. 2d)
2. Marcelina Szczecina (kl. 2f)
3. Piotr Kulpa (kl. 3f)
4. Łukasz Piśnicki (kl. 3f)
II zespół
1. Monika Klenowska (kl. 3d)
2. Anna Okupska (kl. 1e)
3. Łukasz Zańko (kl. 2f)
8. Wojciech Wołyniec (kl. 3c)
Opiekunem obu drużyn jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

22.10.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w powiatowych zawodach w badmintona, które rozegrane zostały w Pisarzowicach.
Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Niemiec Dominika (kl.1a)
2. Zegan Karolina (kl.3a)
3. Lema Krystian (kl.1a)
4. Gawlik Adrian (kl.1a)
Opiekę nad uczniami sprawoawała pani Halina Jacyno.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

09-10.10.2008 - w Liceum Ogólnokształcącym rozegrane zostały szkolne zawody w badmintonie.
W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zajęły:
1. Alicja Lipień (kl.2d)
2. Marcelina Szczecina (kl.2f)
3. Monika Klenowska (kl.3d)
Wśród chłopców najlepsi okazali się:
1. Łukasz Piśnicki (kl.3f)
2. Piotr Kulpa (kl.3f)
3. Łukasz Zańko (kl.2f)

08.10.2008 - VIII Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biegach Przeła­jowych. Impreza odbyła się na terenie ośrodka wodnego przy ul. Kościuszki.
Więcej informacji wraz z fotoreportażem z imprezy tutaj.

03.10.2008 - w Grzędach koło Czarnego Boru odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB. Dziewczęta z naszego Liceum drużynowo zajęły II miejsce w województwie, a chłopcy V miejsce.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Laura Kielar, Martyna Osiecka, Monika Poręba, Marcelina Wileńska, Maja Żelezińska.
Skład drużyny chłopcy: Maciej Mokrzycki, Oskar Najdek, Paweł Pęciak, Bartek Polak, Paweł Samek.
W zawodach wzięła równiez udział reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

03.10.2008 - reprezentacja dziwcząt z naszego Gimnazjum nr 2 wzięła udział w zawo­dach miejskich w piłce nożnej.

01.10.2008 - Joanna Durkacz, uczennica klasy pierwszej naszego Liceum i zawodniczka UKN "Melafir" Czarny Bór, zajęła I miejsce w biegu indywidualnym w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodziczek w biathlonie letnim, które odbyły się w dniach 19-21 września br. w Kościelisku.

30.09.2008 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła drugie miejsce, a chło­pców pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafe­towych biegach przełajowych, które odbyły się na stadionie przy ulicy Słowackiego.

29.09.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym, które odbyły się we Wrocławiu. Opiekunem reprezentacji był pan Jarosław Kawerski.

26.09.2008 - w Marciszowie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych. Reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum nr 2 wy­startowały w tych zawodach i zdobyły VIII miejsce dziewczęta oraz VII chłopcy. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Halina Jacyno i mgr Krzysztof Pawlikowski.

19.09.2008 - w auli szkolnej odbyły się V Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w szachach.
Najlepszym szachistą w Szkole okazał się Paweł Kulpa z klasy IIIe Liceum. Kolejne miejsca wśród licealistów zajęli: Łukasz Szpargała i Krzysztof Kohut - obaj także z klasy III e LO.
Wśród uczniów Gimnazjum nr 2 najlepsi okazali się: Damian Wiatrowski, Łukasz Kochanowski i Mateusz Łatka.
Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Katarzyna Kopeć.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał pan Stefan Hałubek.

19.09.2008 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach miejsko-powiatowych w dwuboju nowoczesnym, które odbyły się na stadionie przy ulicy Sportowej oraz na miejskiej krytej pływalni. Drużyna dziewcząt i drużyna chłopców zajęły drugie miejsce. Opiekunem reprezentacji był pan Jarosław Kawerski.


Archiwum:
Rok szkolny 2007/2008
Lata szkolne 2005/2006 i 2006/2007
Lata szkolne 2003/2004 i 2004/2005
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra


__________ NOD32 Informacje 2566 (20071002) __________

Wiadomosc zostala sprawdzona przez System Antywirusowy NOD32
http://www.nod32.com lub http://www.nod32.pl