Aktualności

23.08.2010 - odbyły się pisemne i ustne poprawkowe egzaminy maturalne.
Egzaminy pisemne odyły się w centrum egzaminacyjnym powołanym przez dyrektora OKE we Wrocławiu w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych w Kamiennej Górze przy ulicy Traugutta. Do egzaminów poprawkowych miało prawo przystąpić 9 zdających.

30.06.2010 - do Szkoły zostały przysłane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu świadectwa dojrzałości absolwentów, którzy w maju br. przystępowali do egzaminu maturalnego.
Egzamin maturalny zdało 159 ze 168 tegorocznych absolwentów. Dziewięciu absol­wentów nie zdało jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów i mają oni prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

25.06.2010 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010:
- 8.30 - klasy I LO - aula szkolna,
- 9.00 - klasy II LO - aula szkolna,
- 9.30 - klasy I i II Gimnazjum - aula szkolna,
- 11.00 - klasy III Gimnazjum - aula szkolna.
[Więcej informacji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]

24.06.2010 - odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej. W czasie uroczystej części posiedzenia wręczone zostaly dyplomy i nagrody uczniom, którzy:
- zajęli czołowe miejsca na liście rankingowej naszego Gimnazjum i zakwalifikowali się do tzw. "Złotej dziesiątki",
- zajęli czołowe miejsca na liście rankingowej naszego Liceum i zakwalifikowali się do tzw. "Diamentowej dziesiątki",
- zajęli czołowe miesca na Sportowych Listach Rankingowych Gimnazjum oraz Liceum,
- odnieśli inne sukcesy.
[Więcej informacji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]

23.06.2010 - odbył się szkolny konkurs piosenki w języku angielskim, który został zorganizowany przez panów Zbigniewa Drankowskiego oraz Wiesława Kozłowskiego.

22.06.2010 - przed nadzwyczajną sesją Rady Powiatu, która odbyła się w naszej auli szkolnej, wręczone zostały tradycyjne, doroczne nagrody "Primus Inter Pares". Nagrody te przyznawane są szczególnie wyróżniającym się uczniom ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat kamiennogórski.
Spośród uczniów naszej Szkoły nagrody otrzymali: Emilia Bukowicz, Żaneta Hiszpańska, Tomasz Lewowski, Alicja Lipień, Malwina Madejewska, Marek Mysior, Magda Polewska, Marta Styrna, Dawid Wolski.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

22.06.2010 - odbyła sie szkolna giełda podręczników.

21.06.2010 - na stadionie przy ul. Słowackiego odbyły się "Dzień sportu na wesoło" oraz turniej pierwszej pomocy klas pierwszych Gimnazjum.

19-21.06.2010 - grupa uczniów z Gimnazjum pojechała na wycieczkę w Pieniny.

16.06.2010 - w ramach edukacji muzycznej uczniowie klas 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b Gimnazjum oraz klas 1b, 1d, 1f Liceum Ogólnokształcącego wysłuchali w auli szkolnej koncertu "Muzyka Fryderyka Chopina" w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Organizacją koncertu zajmowała się tradycyjnie pani Bogumiła Zachara.

12.06.2010 - w murach Szkoły zagościli Absolwenci naszego Liceum, którzy ukończyli je w roku 1965 i 1975.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

10.06.2010 - grupa uczniów oraz absolwentów Liceum i Gimnazjum przygotowała, pod opieką pań Beaty Czyczkan i Joanny Oleksy oraz Dyrektora Szkoły - pana Jacka Bruździaka, program artystyczny, który był główną częścią "Wieczoru filologa", który zorganizowany został na dziedzińcu Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze. [Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

10.06.2010 - na boiskach MOSiR w Bolesławcu rozegrane zostały mistrzostwa strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt naszego Liceum rozegrała dwa spotkania i zajęła ostatecznie 5 miejsce. W pierwszym spotkaniu dziewczęta przegrały z LO Jelenia Góra 1:2 (15:17, 16:14, 8:11). W drugim meczu ponownie lepsze okazały się przeciwniczki tym razem z ZSP ze Zgorzelca 1:2 (8:15,15:8,9:11). Dziewczęta wystąpiły w składzie: Małgorzata Klimek, Anna Okupska, Katarzyna Trzepak. Opiekun Maciej Latawiec.

09.06.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w Mis­trzostwach Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Plażowej chłop­ców, które odbyły sie w Bolesławcu.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIC - Jarosław Kardela, Karol Robak i Ma­rek Sokołowicz, którymi opiekował się pan Jarosław Kawerski.
W fazie grupowej nasi reprezentanci wygrali swoje mecze pokonując drużyny:
- z Pieńska - 2:1,
- z Bolesławca - 2:0,
- z Leśnej - 2:0.
W półfinale po zaciętej walce nasza drużyna przegrała z Kowarami - 2:1, a w meczu o III miejsce ponownie pokonała reprezentantów Bolesławca 2:0.

07-13.06.2010 - w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży grupa uczniów z naszej Szkoły jedzie do szkoły w Schrambergu (Badenia-Wirtembergia/Niemcy).
Opiekę nad uczniami sprawować będą pan Robert Kosiński i pani Justyna Wojtkiewicz.
[Więcej informacji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]

07-08.06.2010 - uczniowie z klas 1e i 2f Liceum uczestniczą w warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu.
Opiekunami uczniów w czasie wyjazdu są panie: Władysława Druciak, Dorota Dzielędziak i Elżbieta Gałczyńska-Wiatr.

02.06.2010 - reprezentanci naszego Liceum wystartowali w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Aura pokrzy­żowała plany organizatorom i ostatecznie zawody odbyły się w sali sportowej naszej Szkoły przy ulicy Słonecznej.
W kategorii dziewcząt po rozegraniu wszystkich spotkań o końcowej kolejności decydowały małe punkty. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z naszego Liceum Aleksandra Lipień i Katarzyna Trzepak, na drugim miejscu uplasowały się także uczennice naszego Liceum: Anna Okupska i Arletta Szkaradek.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła para z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących pokonując w tie breaku parę naszych reprezentantów - Szymona Bobka i Karola Urbanka, trzecie miejsce zajęli także zawodnicy z naszej Szkoły: Wojciech Samek i Kacper Zasada.
Zwycięskie pary będą reprezentować powiat na zawodach strefowych.

01.06.2010 - odbyła się sesja popularno-naukowa na temat "Ocieplenie się klimatu", która przeprowadzona została w ramach realizowanego w Szkole międzynarodowego projektu "Od zmiany klimatu po zmianę zachowań". Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu: "Uczenie się przez całe życie" COMENIUS - Partnerskie Projekty Szkół.

28.05.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w zawodach powia­towych w piłce siatkowej plażowej chłopców szkół gimnazjalnych, w których udział wzięły reprezentacje sześciu szkół gimnazjalnych z powiatu kamiennogórskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy IIIC: Jarosław Kardela, Karol Robak i Marek Sokołowicz pod opieką pana Jarosława Kawerskiego. Po zaciętej walce w finale z dru­żyną z Gimnazjum nr 1 w Kamamiennej Górze (wynik meczu 2:1) nasi uczniowie zajęli II miejsce w tych zawodach z prawem startu w zawodach strefy jeleniogórskiej. W fazie grupowej pokonaliśmy drużyny z Gimnazjum w Marciszowie i Pisarzowicach, a w półfinale Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.

25.05.2010 - grupa uczniów z klasy 1d i 2d Liceum weźmie udział w kolejnych zajęciach w ramach programu dydaktycznego "4 x Park", któy prowadzony jest przez Karkonoski Park Narodowy.
Opiekunami uczniów będą pani Barbara Bronhard oraz pani Dorota Zieleń.

25.05.2010 - szesnasty, ostatni, dzień egzaminów maturalnych.
Szósty dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 20 absolwentów.

24.05.2010 - piętnasty dzień egzaminów maturalnych.
Piąty dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 11 absolwentów oraz na poziomie rozszerzym 8 absolwentów, a z języka niemieckiego na poziomie podstawowym egzamin zdawało 15 absolwentów.

21.05.2010 - czternasty dzień egzaminów maturalnych.
Czwarty dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 16 absolwentów, a z języka niemieckiego, także na poziomie podstawowym, 19 absolwentów.

24.05.2010 - zostały rozegrane mistrzostwa Liceum w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych rozgrywki udało się przeprowadzić na boiskach nad kamiennogórskim "Zalewem".
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Lipień i Marcelina Szczecina, drugie miejsce przypadło Alicji Lipień i Darii Zasadzie, trzecie Annie Okupskiej i Arlecie Szkaradek.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęli Szymon Bobek i Karol Urbanek, drugie Wojciech Samek i Kacper Zasada, trzecie Jarosław Błażków i Mateusz Olszak.
Dwie najlepsze pary w każdej kategorii będą reprezentowały Szkołę na zawodach powiatowych.

20-28.05.2010 - grupa uczniów z Liceum pojechała na wycieczkę do Chorwacji pod opieką pań: Marceliny Bródki, Katarzyny Filip-Murawskiej, Sylwii Gawerdy, Marty Ruszkowicz-Malich.

20.05.2010 - w godzinach porannych pożegnaliśmy grupę młodzieży ze szkoły partnerskiej z Schramberga (Badenia-Wirtembergia/Niemcy), która gościła u nas w ra­mach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

20.05.2010 - trzynasty dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z fizyki i as­tronomii:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 7 zdających,
- godz. 9.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 19 zdających.
Trzeci dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 11 absolwentów i na poziomie rozszerzonym 9 ab­solwentów, a z języka niemieckiego na poziomie podstawowym 14 absolwentów.

19-21.05.2010 - grupa uczniów z Gimnazjum pojechała na wycieczkę do Warszawy pod opieką pań Haliny Jacyno i Doroty Sadowskiej.

19.05.2010 - dwunasty dzień egzaminów maturalnych.
Drugi dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 9 absolwentów i na poziomie rozszerzonym 6 ab­solwentów, a z języka niemieckiego na poziomie podstawowym 16 absolwentów i na poziomie rozszerzonym 6 absolwentów.

18.05.2010 - jedenasty dzień egzaminów maturalnych.
Do pisemnego egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym przystąpił jeden absolwent z 2009 roku.
Pierwszy dzień egzaminów ustnych z języków obcych. Do egzaminu z języka angiel­skiego na poziomie podstawowym przystąpiło 17 absolwentów, a z języka niemieckiego na poziomie podstawowym 15 absolwentów i na poziomie rozszerzonym 5 absolwentów.

17.05.2010 - dziesiąty dzień egzaminów maturalnych:
* egzamin pisemny z historii:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 9 zdających,
- godz. 9.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 11 zdających,
* egzamin pisemny z chemii:
- godz. 14.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 7 zdających,
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 19 zdających,
Siódmy dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 17. maja br. 3 absolwentów z klasy 3c oraz absolwenci szkół dla dorosłych.

14.05.2010 - dziewiąty dzień egzaminów maturalnych.
Szósty dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 14. maja br. 14 absolwentów z klasy 3b, 14 z klasy 3c oraz 15 z klasy 3d.

13.05.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli II miejsce w sztafecie szwedkiej chłopców oraz III miejsce w sztafecie 4x100 m chłopców podczas indywidualnych mistrzostw powiatu w lekkiej atletyce.

13-20.05.2010 - w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży gości u nas po raz kolejny młodzież ze szkoły partnerskiej w Schrambergu (Badenia-Wirtembergia/Niemcy). Była to dwudziestoosobowa grupa tradycyjnie pod opieką pana Klausa Schmidta. Goście z Niemiec, tak jak w poprzednich latach, przyjmowani byli przez naszych uczniów w ich rodzinach.
Z naszej strony opiekę nad uczniami sprawowują pani Marcelina Bródka i tradycyjnie pan Robert Kosiński.
[Więcej informacji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]

13.05.2010 - odbyło się kolejne spotkanie uczniów z klas trzecich Gimnazjum z przed­stawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Prowadzący spotkanie przekazali uczniom wiedzę na temat predyspozycji i aspircji zawodowych oraz planowania kariery zawodowej. Podczas spotkania prowadzący zwaracali uwagę młodzieży na umiejętności dobrej komunikacji, pracy w zespole, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz byciu otwartym na innowacje.

13.05.2010 - ósmy dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z geografii:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 45 zdających,
- godz. 9.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 24 zdających.
Piąty dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 13. maja br. 13 absolwentów z klasy 3a.

12.05.2010 - siódmy dzień egzaminów maturalnych.
Czwarty dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 12. maja br. 14 absolwentów z klasy 3b, 14 z klasy 3c oraz 15 z klasy 3d oraz 1 z klasy 3e.

12.05.2010 - posiedzenie Rady Rodziców naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
W czasie posiedzenia przedstawiciele Rodziców dyskutowali między innymi nad kon­cepcją pracy Szkoły.

11-15.05.2010 - grupa uczniów oraz nauczycieli pojechała do Nancy (Francja) na spotkanie robocze w ramach realizacji międzynarodowego projektu "Od zmiany klimatycznej po zmianę zachowań".
Projekt realizowany jest w ramach programu: "Uczenie się przez całe życie" COMENIUS - Partnerskie Projekty Szkół. Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej i trwa dwa lata (1 sierpnia 2009 do 31 lipca 2011)
W projekcie, oprócz naszej Szkoły, współpracują:
1. szkoła z Luksemburga - Athenee de Luxemburg w Luksemburgu (www.al.lu)
2. szkoła z Francji - Lycee Jeanne d'Arc w Nancy (www.ac-nancy-metz.fr)
3. szkoła z Niemiec - Gymnasium Canisianum w Lüdinghausen (www.canisianum.de).
Koordynatorem projektu w naszej Szkole jest pani Elżbieta Syrek. Obok niej w wyjeździe udział wziął pan Apolinary Ziieliński.

11.05.2010 - szósty dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z języka niemieckiego:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 77 zdających,
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 14 zdających,
Trzeci dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 11. maja br. 13 absolwentów z klasy 3a.

10.05.2010 - piąty dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z biologii:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 20 zdających,
- godz. 9.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 28 zdających,
Drugi dzień egzaminów ustnych z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 10. maja br. 13 absolwentów z klasy 3e i 14 z klasy 3f.

10.05.2010 - odbyło się spotkanie uczniów z klas trzecich Gimnazjum z przed­stawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Prowadzący spotkanie przekazali uczniom wiedzę na temat predyspozycji i aspircji zawodowych oraz planowania kariery zawodowej. Podczas spotkania prowadzący zwaracali uwagę młodzieży na umiejętności dobrej komunikacji, pracy w zespole, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz byciu otwartym na innowacje.

07.05.2010 - czwarty dzień egzaminów maturalnych:
* egzamin pisemny z wiedzy o społeczeństwie:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 21 zdających,
- godz. 9.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 26 zdających,
* egzamin pisemny z historii sztuki:
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 2 zdających.
Ropoczęły się również maturalne egzaminy ustne z języka polskiego. Przystąpiło do nich w dniu 07. maja br. 12 absolwentów z klasy 3e i 14 z klasy 3f.

06.05.2010 - trzeci dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z języka angielskiego:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 104 zdających,
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 28 zdających.

05.05.2010 - drugi dzień egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z matematyki:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 172 zdających,
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 36 zdających.

04.05.2010 - pierwszy dzień tegorocznych egzaminów maturalnych - egzamin pisemny z języka polskiego:
- godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym - przystąpiło do niego 173 zdających,
- godz. 14.00 egzamin na poziomie rozszerzonym - przystąpiło do niego 47 zdających.

04-06.05.2010 - dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas I-II Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchaczy klasy II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i klasy I Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego (zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami)).

30.04.2010 - uroczyste zakończenie roku szkolnego, a jednocześnie nauki w Liceum, przez uczniów klas trzecich LO.
[Więcej informcji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

30.04.2010 - XII LO-wskie Spotkania za nami, a w ich ramach:
- wykłady "Absolwenci uczniom"
- Liga Klas.
W tym roku wykłady dla obecnych uczniów Szkoły wygłosili:
- pan Ariel Bogdziewicz,
- pan Marcin Chamot,
- pani Agnieszka Damasiewicz,
- pan Grzegorz Debita,
- pan Andrzej Samek,
- pan Jarosław Świątek,
- pan Grzegorz Żukrowski.

27-29.04.2010 - uczniowie naszego Gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjanego. W kolejnych dniach odbył się egzamin w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i egzamin z języka obcego.
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami) "dni, w których odbywa się egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum, są w gimnazjach dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowaw­czych.". W związku z tym dni 27-29.04.2010 były dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I-II Gimnazjum.

27.04.2010 - uczniowie trzech klas licealnych wysłuchali w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze wykładu "Mistyka, tradycje i legendy wierzbowe", który wygłosił pan Zdzisław Kwasek - wykładowca Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.
Wykład odył się w ramach I Festiwalu Wikliny.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

24.04.2010 - reprezezentacja naszego Liceum zajęła VII miejsce w finale dolnośląskim w szachach drużynowych, które odbyły się w Żarowie.
Szkołę reprezentowali: Katarzyna Kopeć, Łukasz Kochanowski, Artur Michałowski, Wojciech Samek, Damian Wiatrowski.
Opiekunem uczniów w czasie wyjazdu była pani Gabriela Hubert.

23.04.2010 - posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone klasyfikacji rocznej i koń­cowej uczniów oraz słuchaczy klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego.

23.04.2010 - klasa 1d Liceum była na rajdzie pieszym na trasie Kamienna Gó­ra-Krzeszów. W ramach rajdu zorganizowane zostało ognisko.
Opiekunowie: pani Sylwia Gawerda, pani Jolanta Myśliwiec.

22.04.2010 - w ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowana została zbiórka starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja zrelizowana została w ramach między­narodowego projektu, w którym nasza Szkoła bierze udział w pro­gramie Comenius "Uczenie się przez całe życie".
Zbiórka obywa się przy współpracy z firmą Usługi Informatyczne Krzysztof Krukowski.
Uczniowie dostarczyli do Szkoły w celu utylizacji:
- stary sprzęt komputerowy (jednostki centralne lub ich elementy, monitory, myszy, klawiatury, drukarki, skanery, itp.)
- stary sprzęt telekomunikacyjny (telefony komórkowe i stacjonarne, krótko­falówki, itp.)
- stary sprzęt elektroniczny (telewizory, radia, magnetofony, kalkulatory, itp.).
Łącznie zebrano 592 kg odpadów.
Galeria zdjęć tutaj.
[Do pobrania tutaj ulotka w pliku PDF.]

20.04.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powia­towych w piłce nożnej chłopców ze szkół gimnazjalnych.

16.04.2010 - odbyły się apele upamiętniające siedemdziesiątą rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 96 ofiar tragicznego wypadku samolotu rządowego, do którego doszło 10 kwietnia br. pod Smoleńskiem.

16.04.2010 - uczniowie klas trzecich Liceum spotykali się w auli z Dyrektorem Szkoły. Spotkanie dotyczyło szkolenia z zakresu procedur postępowania w czasie egzaminu maturalnego.

16.04.2010 - uczniowie klas drugich Liceum spotykali się w auli z Dyrektorem Szkoły. W czasie spotkania zostały przekazane informacje dotyczące egzaminu maturalnego w 2011 r.

14.04.2010 - odbyły się spotkania rodziców klas I-III Gimnazjum nr 2 i I III Liceum Ogólnokształcącego z wychowawcami klas.
Rodzice uczniów klas II Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z Dyrektorem Szkoły w auli szkolnej. Spotkanie było poświęcone informacjom dotyczącym egzaminu maturalnego w 2011 r.

10-18.04.2010 - żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Małżonki Prezydenta, wicemarszałków Sejmu i Senatu RP, parlamentarzystów, przedstawicieli urzędów państwowych, wojska, kościołów, Rodzin Katyńskich oraz innych osób, które były na pokładzie samolotu rządowego, który uległ katastrofie na przedmieściach Smoleńska.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu osobami był w drodze na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

09-10.04.2010 - uczniowie z klas 2b i 2e Liceum wraz ze swoimi wychowawcami, panią Katarzyną Filip-Murawską i panem Radosławem Brymerskim, byli na wycieczce i spędzili noc w murach Zamku Bolków.

01-06.04.2010 - w Szkole gościła grupa młodych Amerykanów, którzy przyjechali do Kamiennej Góry na zaproszenie Kościoła Zielonoświątkowego.

01-06.04.2010 - wiosenna przerwa świąteczna.

26.03.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum w składzie Paweł Bogumiło, Adrian Krawczyk, Łukasz Kruczek, Amadeusz Kmiecik, Krzysztof Wojtas wywalczyła V miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw strefy jeleniogórskiej w pływaniu.
Indywidualnie medale wywalczyli:
- srebro na 50 m stylem dowolny - Krzysztof Wojtas
- brąz na 50 m stylem grzbietowym - Paweł Bogumiło
- sztafeta chłopców na 4 x 50 m stylem dowolnym była piąta.

25.03.2010 - w ramach edukacji muzycznej uczniowie klas 2b, 3b, 3c, 3d Gimnazjum oraz klas 1b, 1c, 1d, 1e Liceum Ogólnokształcącego wysłuchali w auli szkolnej koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Organizacją koncertu zajmowała się tradycyjnie pani Bogumiła Zachara.

24.03.2010 - reprezentacja naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęła II miejsce w mi­strzostwach strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Boga­tyni.
Skład reprezentacji: Katarzyna Kopeć, Łukasz Kochanowski, Artur Michałowski, Wojciech Samek, Damian Wiatrowski.
Opiekunem reprezentacji w czasie zawodów była pani Gabriela Hubert.

24.03.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2 zajęła IV miejsce w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Bogatyni.
Skład reprezentacji: Kornelia Kopeć, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Mateusz Łatka, Mateusz Noworul.
Opiekunem reprezentacji w czasie zawodów była pani Gabriela Hubert.

24.03.2010 - uczniowie klas I-II Liceum Ogólnokształcącego na scenie kamienno­górskiego Centrum Kultury obejrzeli spektakl "Dwa teatry" według Jerzego Szaniawskiego w wykonaniu Zespołu Teatralnego "My".

22.03.2010 - duża grupa uczniów z klas trzecich Liceum była na tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

21.03.2010 - uczniowie z klasy If Liceum wyjechali na międzynarodowe warsztaty, które są organizowane w ramach projektu "Lanterna Futuri" przez Dom Trzech Kultur "Parada" w Niedamirowie i jego czeskich oraz niemieckich partnerów. Nasza Szkoła już od kilku lat uczestniczy aktywnie w tym projekcie.
Klasa 1f została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa uczetniczy w zajęciach warsztatowych na terenie Niemiec, a druga w Polsce.

19.03.2010 - Malwina Madejewska, uczennica klasy trzeciej naszego Liceum i za­wodniczka kamiennogórskiego Klubu Sportowego "Relax", w czasie Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce po raz kolejny zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii wagowej 75 kg zarówno w kategorii juniorów młodszych, juniorów, jak i seniorów. Jednocześnie w kategorii open dziewcząt Malwina Madejewska zajęła pierwsze miejsca w kategorii juniorek do lat 20, a także pierwsze miejsce w kategorii juniorek do lat 23, zdobyła medale wraz z drużyną oraz ustanowiła rekord Polski w kategorii juniorek.
Gratulujemy!!!
Z powodzeniem w mistrzostwach wystartowała także Maja Żelezińska, również uczen­nica klasy maturalnej naszego Liceum i zawodniczka kamiennogórskiego Klubu Spor­towego "Relax", która w kategorii wagowej 52,0 kg zajęła I miejsce wśród juniorek młodszych i IV miejsce w kategorii juniorek.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.03.2010 - uczniowie klas maturalnych, w ramach działań edukacyjnych związanych z preorientacją zawodową, spotkali się z przedstawicielami Uniwerystetu Ekonomicznego we Wrocławiu Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystki w Jeleniej Górze oraz Wydziału Technicznego i Wydziału Humanistycznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

19.03.2010 - o godz. 19.00 na scenie Centrum Kultury w Kamiennej Górze osiemnastą premierę zaprezentował Zespól Teatralny "My", który już od ponad osiemnastu lat działa przy kamiennogórskim Centrum Kultury pod kierownictwem Dyrektora naszego Zespołu Szkół pana Jacka Bruździaka. Tym razem młodzi artyści przedstawili adaptację sztuki Jerzego Szaniawskiego "Dwa teatry".
Członkami Zespołu są od wielu lat przede wszystkim uczniowie naszej Szkoły. Obecnie w składzie Zespołu występują: Edyta Gruca, Anna Kiełbasa, Katarzyna Koszkul, Gabriela Niedziałkowska, Dorota Odzimek, Marta Tilgner, Krzysztof Kurowski, Michał Makuch oraz... Jacek Bruździak w roli dyrektora teatru.
W jednej ze scen wystąpili także uczniowie z klasy drugiej naszego Gimnazjum: Michał Biedrzycki, Marcin Borciuch, Maciej Karwacki, Kacper Polak i Wojciech Rozmysł.
Reżyserem przedstawienia jest tradycyjnie pan Jacek Bruździak, za scenografię odpowiadał pan Marcin Makaś, a za opracowanie muzyczne, jak zawsze, pan Marek Dańczak.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.03.2010 - uczniowie klas I-III Gimnazjum nr 2 oraz klas I-II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w imprezach związanych z obchodami XVI Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku oraz zbliżającym się pierwszym dniem wiosny.
W ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej uczniowie:
- obejrzeli wystawę "Szwedzkie wzornictwo IKEA", która została przygotowana w Muze­um Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze,
- wysłuchali dwóch wykładów pani Elżbiety Towarnickiej Prezesa Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego,
- obejrzeli szwedzkie filmy dla dzieci i młodzieży.
Z kolei w związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny:
- uczniowie klas II i III Gimnazjum obejrzeli prapremierę spektaklu "Dwa teatry" według Jerzego Szaniawskiego w wykonaniu Zespołu Teatralnego "My", który od osiemnastu lat działa przy kamiennogórskim Centrum Kultury pod kierownictwem Dyrektora naszego Zespołu Szkół pana Jacka Bruździaka, a członkami Zespołu są od wielu lat przede wszystkim uczniowie naszej Szkoły,
- uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum rozegrali "Wiosenny Turniej Piłki Siat­kowej",
- część uczniów z klas drugich Liceum wzięła udział w "Wiosennym Turniej Piłki Koszy­kowej",
- dwie klasy Liceum uczestniczyły w grze bankowej poprowadzonej przez przedsta­wicielki Banku Zachodniego WBK.

18.03.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w finale dolnośląskim w piłce siatkowej chłopców, który odbył się w w Ząbkowicach Śląskich.
Uczestnikami rozgrywek finałowych byli mistrzowie czterech dolnośląskich stref. Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z Gimnazjum nr 4 z Legnicy i przegrali go niestety 2:0. W meczu o III miejsce pokonali gospodarzy Gimnazjum nr 1 z Ząbkowich Śląskich 2:0.
Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 5 z Wrocławia wygrywając z Gimna­zjum nr 4 z Legnicy 2:0.
Najlepszym siatkarzem naszego zespołu został wybrany Jarosław Kardela.
Skład naszych gimnazjalistów był następujący:
1. Jarosław Kardela (kl.IIIc)
2. Krystian Lema (kl.IIa)
3. Adrian Maziakowski (kl.IIa)
4. Tomasz Oleksyk (kl.Ic)
5. Krystian Orłów (kl.IIId)
6. Karol Robak (kl.IIIc)
7. Marek Sokołowicz (kl.IIIc)
8. Bartosz Wasiukiewicz (kl.IIIc)
Opiekun drużyny: Krzysztof Pawlikowski
Gratulujemy!!!

18.03.2010 - klasa 2f wzięła udział w wycieczce do Świdnicy, w czasie której uczniowie uczestniczyli w zajęciach na lodowisku. Opiekunami uczniów były panie Dorota Dzielędziak i Elżbieta Syrek.

17.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce w finale dolnośląskim rozgrywek piłki siatkowej, który został rozegrany w Żarowie.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

16.03.2010 - uczniowie klas maturalnych, w ramach działań edukacyjnych związanych z preorientacją zawodową, spotkali się z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Politechniki Wrocławskiej.

16.03.2010 - uczniowie z klas 1a i 2a Gimnzajum w ramach edukacji regionalnej i filmowej byli na wycieczce w Legnicy pod opieką: pani Sylwii Kulpy, pani Magdaleny Rams, pana Radosława Brymerskiego i pana Roberta Kosińskiego.

14.03.2010 - Marek Mysior, uczeń klasy drugiej naszego Liceum, zajął IX miejsce w centralnym etapie - zawodach III stopnia - LIII Olimpiady Astronomicznej.
Gratulujemy!!!

13.03.2010 - 40 uczniów z klas 2c i 2e Liceum pojechało na wycieczkę do Legnicy. Opiekunami uczniów były panie Magdalena Kwiatkowska i Jolanta Myśliwiec oraz pan Radosław Brymerski.

12.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wystartowała w Lubaniu w mistrzo­stwach strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym.
Opiekunką dziewcząt była pani Katarzyna Filip-Murawska.

11-13.03.2010 - Marek Mysior, uczeń klasy drugiej naszego Liceum, uczestniczył w centralnym etapie LIII Olimpiady Astronomicznej.
Życzymy powodzenia!!!

10.03.2010 - uczniowie z klas 3a Gimnazjum oraz 2a Liceum pojechali na wycieczkę do Legnicy. Tam nie tylko obejrzeli w kinie "Helios" film "Alicja w Krainie Czarów" w wersji 3D, ale także mogli sprawdzić swoje umiejętności w kręgielni.
Opiekunami uczniów były panie: Joanna Borek-Osmolak, Marta Całko oraz Bogusława Dzimitrowicz.

03.03.2010 - z powodzeniem w eliminacjach powiatowych tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wystąpili uczniowie naszego Liceum:
- kategoria "recytacja":
I miejsce - Marta Styrna (uczennica klasy trzeciej)
III miejsce - Piotr Żukowski (uczeń klasy trzeciej)
wyróżnienie - Roksana Krzywniak (uczennica klasy trzeciej)
- kategoria "poezja śpiewana":
I miejsce - Katarzyna Kociołek (uczennica klasy trzeciej)
II miejsce - Dominika Popardowska (uczennica klasy pierwszej)

03.03.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych. Zawody finałowe rozegrane zostały w hali sportowej kamiennogórskiego ZSZiO. Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

02.03.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Zawody finałowe rozegrane zostały w Janowicach Wielkich. Opiekunem drużyny jest pani Marta Ruszkowicz-Malich.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

02.03.2010 - wydany został kolejny numer szkolnego dwumiesięcznika historycznego "Kamienna Góra miasto Langhansa".

02.03.2010 - reprezentacja dziewcząt naszego Liceum wzięła udział w finale mistrzostw strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Bolesławcu. Dziewczęta w półfinale przegrały 2:0 z gospodyniami - drużyna II LO z Bolesławca. W meczu o 3 miejsce niestety nasza druzyna również przegrała 2:0 z reprezentacją I LO ze Zgorzelca i tym samym zajęła IV miejsce.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: P.Buczek, W.Kachniarz, M.Klimek, A.Lipień, S.Merda, M.Szczecina, K.Trzepak, D.Zasada, K.Zegan, M.Zegan.
Opiekunem był pan Maciej Latawiec.

26.02.2010 - reprezentacje chłopców z naszego Liceum zajęły I i III miejsce w czasie zawodów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w sztafetach pływackich na dystansie 4 x 50 m, które odbyły się na kamiennogórskim krytym basenie.

25.02.2010 - z głębokim żalem pożegnaliśmy ś.p. mgr Wandę Żegnałek - znakomitą nauczycielkę biologii, życzliwego wychowawcę młodzieży, a także naszą wieloletnią koleżnkę z pracy.

25.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, który został rozegrany w sali sportowej kamiennogórskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

25.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum zajęła VI miejsce w Dolno­śląskiej Licealiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Zawody przeprowadzone zostały na stokach w Zieleńcu.
Opiekunem zawodników była pani Katarzyna Filip-Murawska.
[Zdjęcia oraz pełne wyniki z zawodów można zobaczyć tutaj.]

25.02.2010 - w ramach edukacji filmowej i historycznej uczniowie z klas Ic i Ie Liceum pojechali na wycieczkę do Wrocławia. W czasie wyjazdu obejrzeli w Multikinie film "Avatar" oraz wzięli udział w lekcji muzealnej.
Opiekunami uczniów były panie: Władysława Druciak, Elżbieta Gałczyńska-Wiatr oraz Aldona Siemieniec-Oleksy.

24.02.2010 - Maciej Styrna, uczeń klasy pierwszej naszego Gimnazjum, otrzymał wyróżnienie w eliminacjach miejskich XV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

24.02.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wzięły udział w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym, które odbyły się w naszej sali sportowej przy ul. Słonecznej. Dziewczęta zajęły I (P.Świrad, K.Kociołek) i II miejsce (A.Okupska, W.Klocek), natomiast chłopcy zajęli III miejsce (K.Lorek, B.Nowak) i IV miejsce (A.Wojtas, D.Stanek).

24.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła V miejsce w Dolno­śląskiej Licealiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim, która odbyła się w Zieleńcu.
Opiekunem zawodników była pani Katarzyna Filip-Murawska.
[Zdjęcia oraz pełne wyniki z zawodów można zobaczyć tutaj.]

24.02.2010 - w ramach edukacji muzycznej uczniowie pięciu klas Gimnazjum nr 2 (1b, 1c, 3a, 3b, 3d) i dwóch klas Liceum (1e, 1f) wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Organizacją koncertu zajęła się pani Bogumiła Zachara.

23.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła XI miejsce - na 33 starujące drużyny - w Dolno­śląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim, która odbyła się w Zieleńcu.
Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Dominik Cebula (klasa druga), Krystian Lema (klasa druga), Michał Skoczeń (klasa druga).
Opiekunem zawodników był pan Jarosław Kawerski.
[Pełne wyniki można zobaczyć tutaj.]

23.02.2010 - w naszym Gimnazjum przeprowadzony został szkolny etap kolejnej edycji konkursy recytatorskiego "Pegazik", a w Liceum odbyły się szkolne eliminacje, w których wyłoniono reprezentantów do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

22.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców, który został rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy mecze (z druzynami z gimnazjów z Gryfowa Śląskiego, Jeleniej Góry i Kowar) w setach 2:0 i awansowała do finału strefy.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.02.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wzięła udział w Pieńsku w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Liceum zdobyło na tych zawodach II miejsce, co dało nam awans do finału, który odbędzie się 25 lutego br. w Kamiennej Górze. Nasza drużyna pokonała po 2:0 zespoły z Lubania i Zgorzelca oraz uległa 2:0 drużynie z Bolesławca.
Skład naszej reprezentacji to:
1. Szymon Bobek (kl.If)
2. Damian Burdalski (kl.If)
3. Krzysztof Kadłucki (kl.IIf)
4. Piotr Kurzyński (kl.Ib)
5. Maciej Mankiewicz (kl.Id)
6. Wojciech Samek (kl.Id)
7. Karol Urbanek (kl.Ib)
8. Piotr Walas (kl.IId)

18.02.2010 - reprezentanci naszego Gimnazjum wystartowali w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w sztafetach pływackich, które odbyły się w Lubaniu. Dziewczęta z naszego Gimnazjum pod opieką pani Haliny Jacyno zajęły VII miejsce, a chłopcy pod opieką pana Jarosława Kawerskiego IV miejsce.
Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez następujących uczniów:
- dziewczęta: Dorota Florek (klasa pierwsza), Klaudia Fyda (klasa druga), Dominika Janosik (klasa trzecia), Magdalena Kaczyńska (klasa trzecia), Laura Kowalczyk (klasa trzecia), Klaudia Maksymowicz (klasa druga), Magdalena Mordarska (klasa druga), Dominika Niemiec (klasa druga), Karolina Pałkiewicz (klasa pierwsza), Marta Piksa (klasa druga), Justyna Wolak (klasa druga), Szafraniec Kamila (klasa trzecia),
- chłopcy: Łukasz Bielańczyk (klasa pierwsza), Krystian Lema (klasa druga), Piotr Lisiecki (klasa druga), Cezary Mader (klasa trzecia), Michał Skoczeń (klasa druga), Tomasz Sobiechowski (klasa trzecia), Marek Sokołowicz (klasa trzecia), Maciej Styrna (klasa pierwsza), Michał Szymczak (klasa druga), Bartosz Wasiukiewicz (klasa trzecia).

18.02.2010 - w ramach edukacji muzycznej uczniowie trzech klas Gimnazjum nr 2 i czterech klas Liceum wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Koncert zorganizowała pani Bogumiła Zachara.

17.02.2010 - śródroczne posiedzenie Rady Pedagogicznej naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

16.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, który odbył się w sali kamiennogórskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Nasza dużyna, plasując się na drugim miejscu, wywalczyła awans do finału strefy.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

16.02.2010 - strażacy z kamiennogórskiej Powiatowej Straży Pożarnej usuwali dzisiaj, już po raz kolejny w tym roku, nawisy śnieżne i sople lodu z budynku Szkoły. Te zimowe - stawarzające pewne zagrożenie - "ozdoby" to efekt tegorocznej wyjątkowo surowej, w porównaniu z ostanimi latami, zimy.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

15.02.2010 - Marek Mysior, uczeń klasy drugiej naszego Liceum, awansował do zawodów centalnych LII Olimpiady Astronomicznej.
Gratulujemy!!!

15.02.2010 - Joanna Durkacz, uczennica drugiej klasy naszego Liceum i zawodniczka czarnoborskiego klubu, wystartowała z powodzeniem w tegorocznej XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych "Dolny Śląsk 2010" - 9-14.02.2010.
Joanna Durkacz zajęła:
- III miejsce w sztafecie biathlonowej 3 x 6 km w kategorii juniorek młodszych,
- IV miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym w kategorii juniorek młodszych,
- IV miejsce w biathlonowym biegu sprinterskim w kategorii juniorek młodzych,
- V miejsce w biathlonowym biegu pościgowym w kategorii juniorek młodzych.

15.02.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wygrała zawody powiatowe szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.
Gratulujemy!!!
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

08-09.02.2010 - - Aleksadra Błażków i Marlena Obrzut, uczennice klasy trzeciej naszego Liceum, wzięły udział w eliminacjach okręgowych XXIV Olimpiady Artystycznej, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra Błażków zakwalifikowała się do II etapu tych eliminacji.
Opieknem uczennic był pan Wiesław Kozłowski prowadzący zajęcia z historii ]

01-14.02.2010 - ferie zimowe.

29-30.01.2010 - Jakub Sowa, uczeń klasy drugiej naszego Liceum, wystartwował w etapie wojewódzkim LVI Olimpiady Chemicznej. Wyniki zostaną ogłoszone za około dwa tygodnie.

29.01.2010 - uczniowie z klas 2a, 3c i 3d Gimnazjum oraz 2b, 2e i 3f Liceum wzięli udział w "spotkaniu z dźwiękiem" - "PADAMA - akademia dźwięku i ciszy" - prowadzonym przez pana Zbyszka Szmidta w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

29.01.2010 - 182 uczniów z klas 1d, 1e, 1f, 2d, 2f, 3b, 3c, 3d i 3e Liceum w ramach edukacji teatralnej obejrzało spektakl "Człowiek roku" w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Organizacją wyjazdu tradycyjnie zajmowała się pani Aleksandra Piątkowska.

28.01.2010 - odbyły się IV Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcacych w Narciarstwie Alpejskim. Zawody zostały rozegrane na stoku w Czarnowie.
Wyniki mistrzostw do pobrania tutaj [plik .PDF]

27.01.2010 - spotkania rodziców uczniów z wychowawcami klas w ramach podsumo­wania klasyfikacji śródrocznej.

27.01.2010 - śródroczne klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej dla uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 i klas I-II Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchaczy klasy Ia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

26.01.2010 - odbył się wewnętrzny próbny egzamin maturalny z historii.

26.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce w powia­towych zawodach w piłce ręcznej.
Skład naszej reprezentacji:
1. Dominik Cebula - kl.II
2. Wojciech Fuksiewicz - kl.III
3. Jarosław Kardela - kl.III
4. Wojciech Klarkowski - kl.II
5. Adrian Maziakowski - kl.II
6. Krystian Orłów - kl.III
7. Karol Robak - kl.III
8. Kacper Skrzypiec - kl.III
9. Marek Sokołowicz - kl.III
10. Bartosz Wasiukiewicz - kl.III
11. Filip Zasada - kl.III

26.01.2010 - odbył się wewnętrzny próbny egzamin maturalny z wiedzy o społe­czeństwie.

26.01.2010 - reprezentacja naszego Liceum w ramach kolejnej edycji Dolno­śląskich Meczy Matematycznych rozegrała mecz matematyczny z reprezentacją Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

25.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w powiatowych zawodach w piłce siatkowej. Nasza drużyna mecze z reprezentacjami Publicznego Gimnazjum w Marciszowie, Publicznego Gimnazjum w Lubawce 2:0 oraz Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze wygrała 2:0.
Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Skład naszej reprezentacji:
1. Michał Gurgul - kl.I
2. Jarosław Kardela - kl.III
3. Krystian Lema - kl.II
4. Adrian Maziakowski - kl.II
5. Tomasz Oleksyk - kl.I
6. Krystian Orłów - kl.III
7. Karol Robak - kl.III
8. Marek Sokołowicz - kl.III
9. Bartosz Wasiukiewicz - kl.III

25.01.2010 - reprezentacja naszego Gimnazjum rozegrała mecz matematyczny z reprezentacją Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach w ramach kolejnej edycji Dolno­śląskich Meczy Matematycznych.

25.01.2010 - Joanna Durkacz, uczennica klasy drugiej naszego Liceum, zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w biegu na dystansie 20 km w kategorii "open K" w czasie XXXI Biegu Gwarków, który odbył się 24 stycznia br. w Andrzejówce.
Gratulujemy!!!

21.01.2010 - reprezentacje naszego Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnoształcącego wygrały w swoich kategoriach mistrzostwa powiatu w szachach i awansowały do kolejnej tury rozgrywek. Druga reprezentacja naszego Liceum zajęła drugie miejsce.
Skład reprezentacji Gimnazjum: Kornelia Kopeć, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Paweł Suchecki.
Skład reprezentacji Liceum: Łukasz Kochanowski, Katarzyna Kopeć, Artur Michałowski, Damian Wiatrowski.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

21.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum brała udział w miejskich zawodach w piłce siatkowej. Nasza druzyna zajęła I miejsce, wygrywając 2:0 z drużyną Gimnazjum nr 1 oraz z reprezentacją Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej również 2:0.
Opiekunem drużyny jest pan Krzysztof Pawlikowski.

20.01.2010 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach miejskich szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody rozegrano w sali sportowej SP nr 2 w Kamiennej Górze. Nasze dziewczęta przegrały 0:2 z drużyną z Gimnazjum nr 1, a w drugim spotkaniu pewnie pokonały repreztanki SGEE. Reprezentacja naszego Gimnazjum nr 2 awansowała do zawodów powiatowych.

20.01.2010 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wystartowała w finale strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Zawody rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze. Nasza druizyna zajęła siódme miejsce.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

19.01.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum wystartowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze. Oba spotkania były bardzo zacięte i o końcowym wyniku decydowały tie-breaki. Reprezentacja dziewcząt naszego liceum pokonały przeciwniczki z ZSZiO, natomiast chłopcy przegrali swoje spotkanie. Obie nasze drużyny awansowały do półfinałów strefowych, które odbędą się tuż po feriach.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

18.01.2010 - odbyły się VIII Mistrzostwa naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w pływaniu.
Wyniki mistrzostw do pobrania tutaj [plik .PDF]

15.01.2010 - 103 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka obcego przeprowadzonego w ramach "Próbnego egzaminu gimnazjalnrgo z OPERONEM 2010".

14.01.2010 - 103 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej przeprowadzonego w ramach "Próbnego egzaminu gimnazjalnrgo z OPERONEM 2010".

13.01.2010 - 103 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej przeprowadzonego w ramach "Próbnego egzaminu gimnazjalnego z OPERONEM 2010".

12.01.2010 - 103 uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum przystąpiło do próbnego egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego na bazie testów przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Najpierws przez 120 minut uczniowie pisali test humanistyczy, następnie również przez 120 minut test matematyczno-przyrodniczy, a na zakończenie także przez 120 minut test z języka obcego.

12.01.2010 - do Szkoły dotarła informacja, że Aleksandra Błażków i Marlena Obrzut - uczennice klasy trzeciej Liceum, zostały zakwalifikowane do elimnacji okręgowych XXXIV Olimpiady Artystycznej.
Gratulujemy!!!

11.01.2010 - w Szkole wykład wygłosił znany polski językoznawca prof. Jan Miodek. Wykładu Profesora w auli szkolnej wysłuchało ponad 200 osób - uczniowie klas trzecich Licem, grupa uczniów klas pierwszych i drugich Liceum oraz nauczyciele.
Wizytę profesora Jana Miodka w naszej Szkole zawdzięczamy przede wszystkim pani Beacie Czyczkan.
[Zobacz także informacje w portalu powiatowa.info.]

10.01.2010 - Tomasz Lewowski, uczeń klasy trzeciej naszego Liceum, wystartował w I części (teoretycznej) II etapu tegorocznej edycji Olimpiady Fizycznej. Tomasz Lewowski znalazł się wśród 31 uczniów z Dolnego Śląska, którzy zakwalifikowali się do II etupu Olimpiady.

09.01.2010 - Studniówka w Hotelu "Mercure" w Jeleniej Górze. Świat cały w śniegu, a drogi w śnieżnej bieli.
[Odnośniki do stron ze zdjęciami w dziale "Imprezy".]

09.01.2010 - Studniówka w Hotelu "Mercure" w Jeleniej Górze. Świat cały w śniegu, a drogi w śnieżnej bieli.

07.01.2010 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum startowały w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej, które rozegrane zostały w sali sportowej ZSZiO w Kamiennej Górze.

04.01.2010 - do Szkoły dotarła informacja, że uczeń naszego Liceum Jakub Sowa zakwalifikował się do II etapu LVI Olimpiady Chemicznej.
Gratulujemy!!!

04.01.2010 - pierwszy dzień zajęć szkolnych po zimowej przerwie świątecznej.

Archiwum aktualności - 27.08.-31.12.2009
Archiwum aktualności - 02.01.-26.08.2009
Archiwum aktualności - 28.08.-31.12.2008
Archiwum aktualności - 02.01.-27.08.2008
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2007
Archiwum aktualności - 04.01.-31.08.2007
Archiwum aktualności - 04.09.-31.12.2006
Archiwum aktualności - 01.01.-31.08.2006
Archiwum aktualności - 31.08.-31.12.2005
Archiwum aktualności - 01.01.-30.08.2005
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2004
Archiwum aktualności - 01.01.-22.08.2004
Archiwum aktualności - 16.06.-31.12.2003
 
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra