Aktualności

Ważne:

Tutaj znajdziesz: I N F O R M A C J E    M A T U R A L N E

UWAGA:
Do odczytania plików typu PDF potrzebny jest program Adobe Reader lub inny czytnik plików tego formatu (np. Foxit PDF Reader).
Jeżeli program Adobe Reader nie jest zainstalowany w twoim komputerze, to możesz pobrać plik instalacyjny tutaj lub plik instalacyjny programu Foxit PDF Reader do pobrania tutaj.

02.07.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej - a właściwie już trzeciej Liceum, a jednocześnie zawodniczka KS "Relax", zdobyła w czeskim Pilznie tytuł Mistrzyni Świata juniorek młodszych w kategorii do 75 kg oraz drużynowo - wraz z reprezentacją Polski - wywalczyła tytuł drużynowej wicemistrzyni świata.
W kategorii "open" Malwina Madejewska zdobyła brązowy medal.
Gratulujemy!!! Gratulujemy!!! Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

30.06.2009 - dotarły do Szkoły tegoroczne świadectwa dojrzałości.
Egzamin maturalny zdało 156 tegorocznych abolwentów [zdawalność wyniosła 96,9%].

23.06.2009 - ogłoszona została lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2009/2010.

22.06.-31.08.2009 - wakacje.

20.06.2008 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej - a właściwie, to już prawie trzeciej Liceum, a jednocześnie zawodniczka Klubu Sportowego "Relax" - startując w Mistrzostwach Polski Młodzików w Grajewie została ponownie mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 75,0 kg.
Gartulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

19.06.2009 - w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego:
- klas I Liceum Ogólnokształcącego
- klas II Liceum Ogólnokształcącego
- klas I-II Gimnazjum nr 2.
Szczególny charakter miała uroczystość pożegnania uczniów klas III, którzy ukończyli nasze Gimnazjum nr 2.
[Zdjęcia w dziale "Imprezy".]

18.06.2008 - odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, w którym uczestniczył Starosta Powiatu Kamiennogórskiego pan Leszek Jaśnikowski. W czasie uroczystej części posiedzenia wręczone zostały dyplomy i nagrody uczniom, którzy:
- zajęli czołowe miejsca na liście rankingowej naszego Gimnazjum i zakwalifikowali się do tzw. "Złotej dziesiątki",
- zajęli czołowe miejsca na liście rankingowej naszego Liceum i zakwalifikowali się do tzw. "Diamentowej dziesiątki",
- zajęli czołowe miesca na Sportowych Listach Rankingowych Gimnazjum oraz Liceum,
- odnieśli inne sukcesy.
"Złota Dziesiątka" Gimnazjum nr 2:
1. Jarosław Błażków
2. Dominika Niemiec
3. Dominika Janosik
4. Marek Sokołowicz
5. Angela Maciejewicz
6. Filip Zatyka
7. Karolina Zegan
8. Krystian Lema
9-11. Patrycja Filipowicz
9-11. Oldrich Justa
9-11. Maksymilian Mika
"Diamentowa Dziesiątka" Liceum Ogólnokształcacego:
1. Tomasz Lewowski
2. Żaneta Hiszpańska
3. Alicja Lipień
4. Marta Styrna
5. Emilia Łachinowicz
6. Aleksandra Ławrowska
7. Aleksandra Grzybek
8-10. Mateusz Hajduk
8-10. Magda Polewska
8-10. Dawid Wolski
Sportowa Lista Rankingowa Gimnazjum:
- Jarosław Błażków
- Szymon Bobek
- Damian Burdalski
- Jarosław Kardela
- Piotr Kurzyński
- Mateusz Majka
- Krystian Orłów
- Karol Robak
- Wojciech Samek
- Marcin Siuciński
- Tomasz Sokół
- Karol Urbanek
- Daniel Zalejski
Sportowa Lista Rankingowa Liceum:
- Laura Kielar
- Katarzyna Kopeć
- Mateusz Kot
- Alicja Lipień
- Arkadiusz Maziakowski
- Martyna Osiecka
- Monika Poręba
- Marcelina Szczecina
- Piotr Walas
- Marcelina Wileńska
- Daria Zasada
- Maja Żelezińska
[Więcej informacji wraz ze zdjęciami w dziale "Imprezy".]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum biorąca udział w ogólnopolskim finale Gimazjady w piłce siatkowej chłopców ostatecznie zajęła 12 miejsce w turnieju.
[Informacja: Maciej Latawiec]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

16.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum, jako mistrz Dolnego Śląska, bierze udział w ogólnopolskim finale Gimazjady w piłce siatkowej chłopców. Po wygranym jednym meczu i przegranych dwóch meczach w fazie grupowej, drużyna będzie grała o miejce od 9 do 12.
Opiekę nad drużyną w czasie rozgrywek sprawują panowie Krzysztof Pawlikowski i Maciej Latawiec. [Informacja: Maciej Latawiec]

16.06.2009 - przed nadzwyczajną sesją Rady Powiatu, która odbyła się w naszej auli szkolnej, wręczone zostały tradycyjne, doroczne nagrody "Primus Inter Pares". Nagrody te przyznawane są szczególnie wyróżniającym się uczniom ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat kamiennogórski.
Spośród uczniów naszej Szkoły nagrody otrzymali: Agnieszka Adamek, Michał Bruździak, Filip Lebda, Tomasz Lewowski, Zofia Lorencik, Malwina Madejewska.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

12.06.2009 - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
[Na podstawie §5 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. z późniejszymi zmianami):
W szkołach, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są realizowane przez pięć dni w tygodniu, dzień 2 maja, jeżeli wypada w dzień powszedni, i piątek po święcie Bożego Ciała są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.]

14-18.06.2009 - grupa uczniów z Gimnazjum i Liceum uczestniczy w obozie matematycznym przygotowanym przez panie Sylwię Gawerdę i Sylwię Kulpę. Uczestnicy obozu nie tylko poszerzają swoją wiedzę matematyczną, ale także poznają Ziemię Kłodzką.

10.06.2009 - posiedzenie Rady Pedagogicznej dotyczące klasyfikacji rocznej uczniów klas I-III Gimnazjum, klasy I-II Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchaczy klasy II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i klasy I Uzupełniającego Liceum Ogólno­kształcącego.

10.06.2009 - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu opublikowała informacje o wynikach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.
Uczniowie naszego Gimnazjum nr 2 uzyskali następujące wyniki:
- w części humanistycznej - 33,8 pkt
  [średni wynik województwa dolnośląskiego: 31,1 pkt]
- w części matematyczno-przyrodniczej - 25,2 pkt
  [średni wynik województwa dolnośląskiego: 25,2 pkt]

09.06.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w finale Dolnego Śląska szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców.
Skład reprezentacji: Szymon Bobek, Marcin Siuciński, Karol Urbanek.
Opiekun: pan Jarosław Kawerski.
Gratulujemy!!!

08.06.2009 - Żaneta Hiszpańska i Piotr Żukowski, uczniowie klasy drugiej Liceum, odebrali na Zamku Królweskim w Warszawie wyróżnienie I stopnia, które otrzymali za pracę "Zabawa w demokrację..., czyli karuzela z burmistrzami i radnymi" napisaną pod opieką pani Aleksandry Piątkowskiej na konkurs "Rok 1989: koniec, przełom, początek...?" prezeprowadzony po raz trzynasty przez Ośrodek KARTA w ramach programu "Historia Bliska".

06-12.06.2009 - w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży grupa uczniów z naszej Szkoły jedzie do szkoły w Schrambergu (Badenia-Wirtembergia/Niemcy).
Opiekę nad uczniami sprawować będą pani Dorota Zieleń i pan Robert Kosiński.
[Więcej informacji wraz ze zdjęciami w dziale "Imprezy".]

04.06.2009 - grupa uczniów z Gimnazjum, którzy odnosili w minionym roku szkolnym sukcesy sportowe, pojechała w nagrodę na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd zorganizowany został przez kamiennogórski Szkolny Związek Sportowy.

03-04.06.2009 - 29 uczniów z klasy If Liceum pojechało na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu. W czasie pobytu w Centrum uczniowie między innymi:
- uczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce archeologicznej (grodziska i kurhany na trenie PK "Chełmy"),
- określali klasę czystości wody i zawartość substancji organicznych w próbkach wody,
- przeprowadzali badania żywności.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Dorota Dzielędziaki i Elżbieta Syrek.

03.06.2009 - reprezentanci naszego Gimnazjum zajęli I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców i awansowali do finału wojewódzkiego.
Gratulujemy!!!

01.06.2009 - szkolny konkurs piosenki angielskiej zorganizowany pod opieką panów Zbigniewa Drankowskiego i Wiesława Kozłowskiego.

29.05.2009 - odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Proekologicznego Konkursu Plastycznego organizowanego przez naszą Szkołę pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz Stowarzyszenia Edukacji Promocji "Futurum".
Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu: "Nad strumieniami, potokami i rzekami Ziemi Kamiennogórskiej".
W czasie uroczystości nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom Konkursu Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego pani Joanna Pałkiewicz i Dyrektor ZSO pan Jacek Bruździak wręczyli nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamiennnej Górze ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.
[Więcej na ten temat informacji na ten temat tutaj.]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

27.05.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum wystartowała w finale wojewódzkim lekkoatletycznych zawodów o Puchar Humberta zajmując XIII miejsce.

26.05.2009 - 39 uczniów z klas 2a i 2b Gimnajum pojechało na wycieczkę do Wrocławia. W czasie pobytu w stolicy Dolnego Śląska uczniowie obejrzeli w Hali Stulecia wystawę "Europa - to nasza historia" oraz uczestniczyli w zajęciach z biologii na terenie wrocławskiego ogrodu botanicznego.
Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie: Urszula Góralska, Halina Jacyno i Dorota Sadowska.

25.05.2009 - w szóstym i ostatnim dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 22 tegorocznych absolwentów Liceum.
Jednocześnie po szesnastu dniach roboczych dobiegły końca tegoroczne egzaminy maturalne w naszej Szkole.

25.05.2009 - w naszym Gimnazjum rozegrane zostały szkolne zawody w piłce koszykowej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 3a, drugie reprezentacja klasy 2b, a trzecie klasa 1a.

25.05.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w powiatowych zawodach w plażowej piłce siatkowej chłopców i awansowała do finałów strefy jeleniogórskiej.

22.05.2009 - w piątym dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 12 tegorocznych absolwentów Liceum, którzy zdawali je na poziomie rozszerzonym.

21.05.2009 - w czwartym dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 21 tegorocznych absolwentów Liceum.

21.05.2009 - w trzecim dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka niemieckiego przystąpiło do nich 21 tegorocznych absolwentów Liceum, przy czym 5 z dnich zdawało egzamin na poziomie rozszerzonym.

21.05.2009 - siódmy i ostatni dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 4 tegorocznych absolwentów Liceum.
Absolwenci z klasy 3e zakończyli ustne egzaminy z języka polskiego.

20.05.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w strefowych igrzyskach lekkoatletycznych, które odbyły się w Zgorzelcu.

20.05.2009 - w trzecim dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 18 tegorocznych absolwentów Liceum.

20.05.2009 - szósty dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 25 tegorocznych absolwentów Liceum.
Absolwenci z klasy 3d zakończyli już ustne egzaminy z języka polskiego.

19.05.2009 - w drugim dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka niemieckiego przystąpiło do nich 16 tegorocznych absolwentów Liceum.

19.05.2009 - w drugim dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 21 tegorocznych absolwentów Liceum.

19.05.2009 - piąty dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 30 tegorocznych absolwentów Liceum.
Absolwenci z klasy 3c zakończyli już ustne egzaminy z języka polskiego.

18.05.2009 - w pierwszym dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka niemieckiego przystąpiło do nich 12 tegorocznych absolwentów Liceum.

18.05.2009 - w pierwszym dniu ustnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego przystąpiło do nich 21 tegorocznych absolwentów Liceum.

18.05.2009 - czwarty dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 28 tegorocznych absolwentów Liceum.
Absolwenci z klasy 3f zakończyli już ustne egzaminy z języka polskiego.

15.05.2009 - 3 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z chemii na poziomie podstawowym oraz 14 na poziomie rozszerzonym.
Był to ostatni, dziesiąty, dzień egazminów pisemnych w tegorocznej maturalnej sesji egzaminacyjnej w naszej Szkole.

15.05.2009 - trzeci dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 20 tegorocznych absolwentów Liceum.

14-20.05.2009 - w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży gościła u nas po raz kolejny młodzież ze szkoły partnerskiej w Schrambergu (Badenia-Wirtembergia/Niemcy). Była to dwudziestoosobowa grupa tradycyjnie pod opieką pana Klausa Schmidta, a w tym roku również pana Christopha Kirschlera. Goście z Niemiec, tak jak w poprzednich latach, przyjmowani byli przez naszych uczniów w ich rodzinach.
Z naszej strony opiekę nad uczniami sprawowali pani Dorota Zieleń i pan Robert Kosiński.

14.05.2009 - drugi dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 28 tegorocznych absolwentów Liceum.
Absolwenci z klas 3a i 3b zakończyli już ustne egzaminy z języka polskiego.

14.05.2009 - w godzinach przedpołudniowych 17 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, a po południu 6 absolwentów zdawało pisemny egzamin maturaln z historii sztuki na poziomie rozszerzonym.

13.05.2009 - wczoraj - 12 maja 2009 r. - Zespół Teatralny "Pod Jednym Dachem" zajął I miejsce w finale Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych FART, który odbył się w Kłodzku. Zespół zaprezentował spektakl "Dlaczego ja?".
Gratulujemy członkom grupy teatralnej oraz paniom Lidii Drozdowskiej i Marzenie Szewczyk - opiekunkom Zespołu.

13.05.2009 - pierwszy dzień ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. W dniu dzisiejszym przystąpiło do niego 27 tegorocznych absolwentów Liceum.

13.05.2009 - 23 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym oraz 17 na poziomie rozszerzonym.

12.05.2009 - 13 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z historii na poziomie podstawowym oraz również 14 na poziomie rozszerzonym.

11.05.2009 - 30 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z biologii na poziomie podstawowym oraz 17 na poziomie rozszerzonym.

08.05.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Gimnazjum wystartowały w lekkoatletycznych zawodach powiatowych. Chłopcy zajęli I miejsce, dziewczęta V miejsce.

08.05.2009 - 29 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z geografii na poziomie podstawowym oraz również 29 na poziomie rozszerzonym.

07.05.2009 - 38 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz 11 na poziomie rozszerzonym.

06.05.2009 - 24 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym oraz 22 na poziomie rozszerzonym.

05.05.2009 - 93 absolwentów Liceum przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz 20 na poziomie rozszerzonym.

04.05.2009 - 161 tegorocznych absolwentów LO, czyli tradycyjnie wszyscy, przystąpiło do pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego.

04-05.05.2009 - dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas I-II Liceum Ogólnokształcącego oraz słuchaczy klasy II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i klasy I Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego (zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami)).

02.05.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej Liceum, na Mistrzostwach Polski w Cetniewie zdobyła tytuł mistrzyni kraju juniorek młodszych i juniorek starszych w kategorii do 75 kg.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

02.05.2009 - Oskar Najdek, uczeń klasy drugiej Liceum, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 11 km w zawodach cyklu Powerade MTB Marathon rozegranych w Karpaczu. Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

30.04.2009 - uczniowie naszej Szkoły obejrzeli widowisko z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja przygotowane przez grupę uczniów pod opieką pań Beaty Czyczkan i Joanny Oleksy.
Film oraz zdjęcia dokumentujące widowisko w dziale "Imprezy".
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

29.04.2009 - uczniowie naszej Szkoły obejrzeli spektakl "Wielki teatr świata" przygotowany przez Zespół Teatralny "My".

28.04.2009 - premiera spektaklu "Wielki teatr świata" przygotowanego przez Zespół Teatralny "My", który działa przy Centrum Kultury w Kamiennej Górze, prowadzony jest od wielu lat przez Dyrektora naszej Szkoły pana Jacka Bruździaka i składa się przede wszystkim z uczniów naszego Liceum.
Tym razem spektakl został wystawiony na dziedzińcu Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

28.04.2009 - grupa uczniów z klasy 1b i 1e Liceum pojechała na wycieczkę do Berlina pod opieką pań Katarzyny Filip-Murawskiej i Marty Ruszkowicz-Malich.

24.04.2009 - uroczyste zakończenie roku szkolnego, a jednocześnie nauki w Liceum, przez uczniów klas trzecich LO.
[Więcej informcji oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

24.04.2009 - XI LO-wskie Spotkania za nami, a w ich ramach:
- wykłady "Absolwenci uczniom"
- potyczki klasowe.

22-24.04.2009 - 78 uczniów naszego Gimnazjum przystępuje do egzaminu gimnazjanego [w kolejnych dniach część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza i egzamin z języka obcego].
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami) "dni, w których odbywa się egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum, są w gimnazjach dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowaw­czych.". W związku z tym w dniach 22-24.04.2009 nie będzie zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I-II Gimnazjum.

20.04.2009 - wydany został kolejny numer gazetki szkolnej "Szkolne Szpilki".

17.04.2009 - klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej dla uczniów LO oraz słuchaczy klas maturalnych LOD i ULO.

16.04.2009 - grupa uczniów z Gimnazjum i Liceum pojechała na wycieczkę do Wrocławia.

16.04.2009 - odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z wicedyrektorem Jarosławem Tułaczykiem, w czasie którego przypomniane zostały obowiązujące procedury postępowania w czasie egzaminu maturalnego.

09-14.04.2009 - wiosenna przerwa świąteczna.

08.04.2009 - spotkanie wielkanocne emerytowanych i obecnych pracowników Szkoły.

07.04.2009 - reprezentantki naszego Gimnazjum wystartowały w Marciszowie w powia­towych zawodach w indywidualnych biegach przełajowych.
Opiekun: Marta Ruszkowicz-Malich.

07.04.2009 - reprezentacje naszego Gimnazjum i Liceum wystartowały w finale dolnośląskim w szachach drużynowych, który odbył się w Książu.
Skład reprezentacji Gimnazjum: Klaudia Kopera, Michał Kopera, Artur Michałowski, Damian Wiatrowski.
Skład reprezentacji Liceum: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała.
Opiekun: Gabriela Hubert.

02.04.2009 - wydany został kolejny numer szkolnego dwumiesięcznika historycznego "Kamienna Góra miasto Langhansa".

02.04.2009 - klasa 2c Liceum pojechała pod opieką swojej wychowawczyni pani Iwony Kurzei na wycieczkę do Jarkowic. W ramach wyjazdu uczniowie pomagali członkom koła łowieckiego "Leśnik" z Jarkowic w działaniach, które mają się przyczynić do zwiększenia populacji zajęcy żyjących na naszym terenie.
Udział w akcji jest elementem uczestnictwa uczniów w programie aktywnej edukacji ekologicznej "Ożywić pola" prowadzonym przez redakcję Miesięcznika Polskiego Związku Łowieckiego pt. "Łowiec Polski".
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

31.03.2009 - w ramach "Dnia otwartej Szkoły" odwiedzili nas gimnazjaliści ze wszystkich szkół gimnazjalnych z terenu naszego powiatu.
W trakcie wizyty goście mogli między innymi:
- w auli szkolnej wysłuchać występów szkolnych grup wokalno-instrumentalnych
- w sali 202 obejrzeć interesujące eksperymenty chemiczne
- w sali 203 wkroczyć w świat komputerów pracujących z systemem operacyjnym Linuks
- w sali 211 uczestniczyć w miniwykładach z biologii oraz obejrzeć fragmenty mikro­świata przez okular mikroskopu
- w sali 303 obejrzeć dorobek fotograficzny naszych uczniów
- w sali 315 zapoznać się z "dziwnymi" zjawiskami fizycznymi.
Także w gabinetach 117 i 308 czekały gości niespodzianki.

30.03-01.04.2009 - rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum.
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz. U. Nr 36, poz. 155 z późniejszymi zmianami) "uczniowie uczęszczający na naukę religii uzyskują trzy kolejne dni zwolnienia zzajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji wielkopostnych, jeżeli religia lub wyznanie, do którego należą, nakłada na swoich członków tego rodzaju obowiązek. Pieczę nad uczniami w tym czasie zapewniają katecheci. Szczegółowe zasady dotyczące organizacji są przedmiotem odrębnych ustaleń między organizującymi rekolekcje a szkołą.".

28.03.2009 - Malwina Madejewska - juniorka młodsza, zawodniczka kamiennogórskiego Klubu Sportowego "Relax" i uczennica klasy drugiej naszego Liceum - zdobyła mistrzostwo Polski seniorek w kategorii do 75kg w czasie Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Miętnem koło Garwolina.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

27.03.2009 - uczniowie z klas 3b Gimnazjum oraz 1a, 1d, 1e, 1f, 2d i 3a Liceum w ramach edukacji muzycznej wysłuchali koncertu "Z mazurkiem do świąt" w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Organizacją występu filharmoników w naszej Szkole tradycyjnie zajęła się pani Bogumiła Zachara.

26.03.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych, które odbyły się w Siedlęcinie.
Skład reprezentacji: Łukasz Kochanowski, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Damian Wiatrowski.

26.03.2009 - reprezentaci naszego Liceum wystartowali w zawodach powiatowych w pływaniu indywidualnym i drużynowym, które odbyły się na miejskiej krytej pływalni.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

25.03.2009 - odbyło się szkoleniowo-informacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej.

24.03.2009 - reprezentacja naszego Liceum podczas finału strefy jeleniogórskiej w szachach drużynowych zajęła drugie miejsce i awansowała do finału Dolnego Śląska.
Skład reprezentacji: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

23.03.2009 - reprezentanci naszej Szkoły uczestniczyli w powiatowych eliminacjach turnieju wiedzy pożarniczej.
W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Damian Jasiurkowski (kl. 3e LO), a trzecie Żaneta Hiszpańska (kl. 2b LO).
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

20.03.2009 - z okazji Pierwszwego Dnia Wiosny w Szkole odbyło się szereg imprez:
  • uczniowie z klas I-II Gimnazjum uczestniczyli w Wiosennym Turnieju piłki koszykowej,
  • uczniowie z klas III Gimnazjum wzięli udział w spotkaniach z wicedyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Dyrektorem naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcacych, które dotyczyły tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Następnie uczniowie obejrzeli w ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej film z Gretą Garbo w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
  • uczniowie z klas Ia i Id Liceum wysłuchali prelekcji "Bezpieczny komputer", którą prowadzili Kamil Stawiarski i Dawid Wolski uczniowie klasy IIf, a następnie klasy obejrzały w ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej film z Gretą Garbo w Centrum Kultury w Kamiennej Górze,
  • uczniowie z klas Ib i Ie Liceum uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego na lodowisku w Świdnicy,
  • uczniowie z klas Ic oraz If uczestniczyli w "grze bankowej" poprowadzonej przez przedstawicieli Banku Zachodniego WBK oddział w Kamiennej Górze oraz obejrzeli w ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej film z Gretą Garbo w Centrum Kultury w Kamiennej Górze,
  • klasy II Liceum obejrzały w ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej film z Gretą Garbo w Centrum Kultury w Kamiennej Górze, a następnie uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym "Matura 2010" prowadzonym przez wicedyrektora Jarosława Tułaczyka. Po spotkaniu uczniowie wzięli udział w koncercie kilku szkolnych grup wokalno-instrumentalnych i zespołów muzycznych, który został przygotowany pod opieką pana Wiesława Kozłowskiego.
[Film - dodany 03.05.2009 - oraz zdjęcia w dziale "Imprezy".]

20.03.2009 - uczniowie klas trzecich Liceum udali się na pielgrzymkę do Częstochowy wraz z księdzem Piotrem Kutkiewiczem oraz paniami: Władysławą Druciak, Dorotą Dzielędziak, Sylwią Gawerdą, Aleksandrą Malinowską, Marzeną Szewczyk.
[Zdjęcia w dziale "Imprezy".]

18.03.2009 - odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matema­tyczny".

17.03.2009 - w ramach obchodów Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku uczniowie klas pierwszych naszego Liceum wzięli udział w wykładzie "Co o wikingach mówią sagi skandynawskie" przeprowadzonym przez doktora Jakuba Morawca pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Z kolei uczniowie klas 2b i 2e wysłuchali w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego prelekcji:
- "Szwedzcy wikingowie i ich wyprawy na wschód" - prelegent dr Jakub Morawiec
- "Co łączy wikińskiego woja ze szwedzkim menadżerem?" - prelegent Elżbieta Towarnicka.
Uczniowie obejrzeli także wystawy:
- "Opowieści wikińskie na płótnie spisane" - wystawa Heidi Lange (Sztokholm)
- "W kręgu literatury o wikingach" - prezentacja zbioru Elżbiety Towarnickiej (Wrocław).
[Zdjęć szukaj w dziale "Imprezy".]

17.03.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach strefy jeleniogórskiej w pływaniu w Lubaniu. Szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt i chłopców. Wywalczyliśmy 4 miejsce w obu konkurencjach. Startowało po 10 sztafet ze strefy jeleniogórskiej.
Skład sztafety dziewcząt: Gwiżdż J., Niemiec D., Kaczyńska M., Zegan M., Zegan K., Maurer N., Kowalczyk L., Fyda K., Wolak J., Mordarska M.; rezerwowa Nawrocka P.
Skład sztafety chłopców: Mader C., Jacyno P., Burdalski D., Samek W., Zalejski D., Widłak M., Witos D., Kmiecik D., Sobiechwoski T., Lisiecki P.; rezerwa: Habiak P., Mankiewicz M., Kołodziejczyk A.
Nasi uczniowie odniesli sukcesy równiesz w indywidualnych konkurencjach Joanna Gwiżdż wywalczyła srebro w stylu klasycznym na 50m, Paweł Jacyno 4 miejsce a Cezary Mader miejsce 5.

13.03.2009 - klasa 3b Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach preorientacji zawodowej przeprowadzonych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze.

13.03.2009 - klasa 2d Liceum uczestniczyła w kolejnych zajęciach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.
Celem cyklu zajęć jest zapoznanie uczniów z przyrodą Karkonoskiego Parku Narodowego oraz problemami jej ochrony. W trakcie wizyty w Ośrodku uczniowie poznają świat przyrody ożywionej i nieożywionej polskiej i czeskiej strony gór. Ekspozycja "Wirtualne Karkonosze" interaktywnie prezentuje: kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy, zjawiska przyrodnicze oraz wielostronny wpływ człowieka na góry.
W czasie wycieczki uczniowie uczestniczyli także w zajęciach na ścieżce dydakrycznej.
Uczniowei uczestniczyli w wycieczce pod opieką pań Aleksandry Malinowskiej i Elżbiety Syrek.

13.03.2009 - klasa 2a Liceum zapoznawała się z ofertą szkół wyższych uczestnicząc w XV edycji Targów Edukacyjnych "TARED", które odbywały się we wrocławskiej Hali Stulecia.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały panie Gabriela Hubert i Monika Babik.

12.03.2009 - klasa 3c Liceum zapoznawała się z ofertą uczelni w ramach Targów Edukacyjnych "TARED", które odbywały się we wrocławskiej Hali Stulecia.
W ramach edukacji filmowej i historycznej uczniowie obejrzeli także film pt. "Popiełuszko" w multikinie w Pasażu Grunwaldzkim.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały panie Jolanta Buczek i Elżbieta Gałczyńska-Wiatr.

12.03.2009 - rozegrane zostały VII Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w pływaniu.

11.03.2009 - równiez klasa 3e Liceum zapoznawała się z ofertą szkół wyższych uczestnicząc w XV edycji Targów Edukacyjnych "TARED", które odbywały się we wrocławskiej Hali Stulecia.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowała pani Sylwia Gawerda oraz jeden z rodziców.

11.03.2009 - klasy 2c i 2d Liceum zapoznawały się z ofertą szkół wyższych uczestnicząc w XV edycji Targów Edukacyjnych "TARED", które odbywały się we wrocławskiej Hali Stulecia.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały panie Iwona Kurzeja, Anna Postawa i Elżbieta Syrek.

10.03.2009 - 70 uczniów naszego Liceum obejrzało spektakl teatralny pt. "Próba życia" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im A.Mickiewicza z Wrocławia.
Udział w spektaklu przygotowała pani Lidia Drozdowska.

08-14.03.2009 - klasa 1f Liceum bierze udział w warsztatach międzynarodowych w ramach projektu Lanterna Futuri. Uczniowie z Polski, Niemiec i Czech uczestniczą w 6 różnych warsztatach, które odbywają się w Niedamirowie, Grosshennersdorfie i Seifenersdorfie.
Co robią? Gdzie są?... Można śledzić na blog.lanternafuturi.net.

08.03.2009 - reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym, który rozegrany został w Lubaniu.
Opiekun reprezentacji: pani Gabriela Hubert.

06.03.2009 - w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet panowie, pracownicy naszej Szkoły, przygotowali dla Pań w pokoju nauczycielskim kilka niespodzianek - wśród nich był występ grupy wokalno-instrumentalnej "Paka Madera" oraz pokaz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez emerytowanego już nauczyciela naszej Szkoły Władysława Krupę.

06.03.2009 - klasa 3a Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach preorientacji zawodowej przeprowadzonych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze.

04.03.2009 - odbyły się spotkania rodziców uczniów klas I-III Gimnazjum i I-III Liceum z wychowawcami.

04.03.2009 - klasa 3c Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach preorientacji zawodowej przeprowadzonych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze.

02.03.2009 - uczniowie z klas Ia i Ic naszego Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego na lodowisku w Świdnicy. Opiekunami uczniów w czasie wycieczki były panie Wiesława Kurnyta i Bogumiła Zachara.

02.03.2009 - wydany został kolejny numer szkolnego dwumiesięcznika historycznego "Kamienna Góra miasto Langhansa".

19.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w finale strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej. Dziewczęta zajęły IV miejsce.
Opiekun reprezentacji: pan Maciej Latawiec.

26.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej.

26.02.2009 - uczniowie klas III Liceum w ramach zajęć preorientacji zawodowej spotkali się z przedstawicielem Zespołu Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

26.02.2009 - odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "Pegazik".

25.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w finale Dolnego Śląska w piłce siatkowej, który rozegrany został w Bielawie.
Półfinał: ZSO Kamienna Góra - ZS Nr 22 Wrocław 0:2 (19:25, 21:25)
Mecz o III miejsce: ZSO Kamienna Góra - V LO Legnica 2:1 (24:26, 25:23, 17:15)
Skład reprezentacji: Marcin Klarkowski, Mateusz Kot, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa (IIIE), Piotr Kulpa (IIIF), Arkadiusz Maziakowski, Michał Pawlik, Mateusz Porczak, Marcin Prochacki, Piotr Walas, Daniel Wójcik.
Opiekun drużyny: Adam Nowak
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

23-24.02.2009 - klasa 2a Liceum pojechała na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. W czasie wyjazdu jedną z atrakcji był udział w nocnym kuligu.
Opiekę nad klasą w czasie wycieczki sprawowały panie Katarzyna Filip-Murawska i Gabriela Hubert.

19.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wzięła udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej. Dziewczęta awansowały do rozgrywek finałowych.
Opiekun reprezentacji: pan Maciej Latawiec.

19.02.2009 - uczniowie klas III Liceum w ramach zajęć preorientacji zawodowej spotkali się z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień z Jeleniej Góry oraz przedstawicielami Zespołu Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu.

17.02.2009 - reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego Liceum uczestniczyły w powiatowych zawodach w tenisie stołowym.
I drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a II drużyna II miejsce. I zespół chłopców uplasował się na II pozycji, a II zespół na IV miejscu.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

17.02.2009 - dwóch uczniów z naszego Liceum wzięło udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym, który odbył się we Wrocławiu.

17.02.2009 - odbyły się spotkania uczniów klas I-III Gimnazjum z Dyrekcją, podczas których zaprezentowano zbiorcze wyniki klasyfikacji śródrocznej.

17.02.2009 - reprezentanci naszego Liceum wystartowali w mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Zieleńcu.
[Zdjęcia i oficjalne wyniki tutaj.]

16.02.2009 - reprezentantki naszego Liceum zajęły czołowe miejsca w mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Zieleńcu.
I miejsce i tytuł mistrzyni Dolnego Śląska zdobyła Katarzyna Michalik, a III i IV miejsce zajęły odpowiednio Laura Kielar i Martyna Osiecka.
Oczywiście w tej sytuacji także drużynowo dziewczęta zdobyły tyuł mistrzyń Dolnego Śląska.
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]
[Zdjęcia i oficjalne wyniki tutaj.]

16.02.2009 - grupa uczniów pojechała pod opieką pani Haliny Jacyno i pana Macieja Latawca do Wrocławia obejrzeć mecz czołowych polskich drużyn w piłce siatkowej. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach na kręgielni oraz obejrzeli film w multikinie.

16.02.2009 - samorządy uczniowskie przygotowały szkolne Walentynki. W ramach nich uczniowie z klas I i II Liceum obejrzeli szkolne wydanie "randki w ciemno".

16.02.2009 - odbyły się krótkie spotkania uczniów klas I i II Liceum z Dyrekcją, podczas których zaprezentowano zbiorcze wyniki klasyfikacji śródrocznej.

16.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wystartowała w zawodach powiatowych w piłce koszykowej. Opiekunem drużyny jest pani Gabriela Hubert.

13.02.2009 - odbyły się III Mistrzostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w narciarstwie alpejskim. Zawody rozegrane zostały na stoku w Czarnowie.

13.02.2009 - Mateusz Stec - uczeń klasy trzeciej naszego Liceum - występując w barwach AZS AWF Wrocław wystartował z powodzeniem w czasie XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie "Podkarpackie 2009", która odbyła się w Kościelisku w dniach 05-11.02.2009 r.:
- w biegu sztafetowym 3x7,5km zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski juniorów
- w biegu pościgowym na dystansie 12,5km zajął V miejsce w kategorii juniorów
- w biegu indywidualnym na dystansie 15km uzyskał 12 czas wśród juniorów.
W dniach 29.01.-02.02.2009 r. Mateusz startował jako reprezentant naszego kraju w zawodach "Nadzieje Olimpijskie", które odbyły się w Wiśle:
- w biegu masowym na dystansie 10km był IX w grupie juniorów,
- w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km zajął X miejsce.
Z kolei w dniach 24-25.01.2009 Mateusz reprezentował Polskę w II Pucharze Europy Środkowej, który odbył się w miejscowości Nove Mesto w Czechach. W czasie tych zawodów zajął w biegu masowym I miejsce, a w sprinterskim XXIII w swojej kategorii.

13.02.2009 - Joanna Durkacz - uczennica klasy I naszego Liceum - występując w barwach UKN "Melafir" zajęła w kategorii juniorek młodszych VII miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 6km podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie "Podkarpackie 2009", która odbyła się w Kościelisku w dniach 05-11.02 br.

12.02.2009 - reprezentacje naszego Gimnazjum i Liceum zajęły I miejsca w zawodach powiatowych w szachach drużynowych w swoich kategoriach. Zawody odbyły się w Kamiennej Górze w Zespole Szkół przy ul. Lubawskiej.
Gimnazjum reprezentowali: Łukasz Kochanowski, Klaudia Kopera, Marek Kopera, Damian Wiatrowski.
Liceum reprezentowali: Katarzyna Kopeć, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa, Łukasz Szpargała. [Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

12.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powiatowych w piłce ręcznej zajmując III miejsce.
Pełny skład reprezentacji: Paulina Bielewicz, Patrycja Buczek, Magdalena Hnisdiłów, Dominika Janosik, Justyna Lach, Kamila Lis, Angela Maciejewicz, Magdalena Nosowicz, Kamila Szafraniec, Patrycja Sproch, Joanna Szymik, Katarzyna Zięciak.
Opiekun reprezentacji: pani Marta Malich.

10.02.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła trzecie miejsce w finale strefy jele­niogórskiej w piłce siatkowej, który został rozegrany w Bolesławcu. Opiekunem reprezentacji jest pan Maciej Latawiec.
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

06.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Liceum wygrała finał strefy jele­niogórskiej w piłce siatkowej i wystąpi w finale Dolnego Śląska. Opiekunem reprezentacji jest pan Adam Nowak.
Gratulujemy!!!
Mecz finałowy był niezwykle dramatyczny i zacięty. W tie-breaku lepsi okazali się nasi zawodnicy i w całym meczu pokonali reprezentantów Bolesławca 2:1 [tie-break 17:15].

05.02.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców i reprezentować będzie nasze województwo w czasie Mistrzostw Polski. Opiekunem reprezentacji jest pan Krzysztof Pawlikowski.
Gratulujemy!!!
W finale mistrzostw Dolnego Śląska spotkały sie najlepsze drużyny z czterech stref: jelenoigórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej. W pierwszym meczu drużyna gimnazjum z Jelcza Laskowickiego wygrała 2:0 z drużyną z gimnazjum z Kamienica Ząbkowickiego. W drugim spotkaniu reprezentanci naszego Gimnazjum nr 2 pokonali 2:0 zespół Gimnazjum nr 3 w Głogowie.
Finał mistrzostw stał na bardzo wysokim poziomie i był niezwykle zacięty. Walka toczyła się do ostatniego punktu w tie-breaku. Lepsi okazali się nasi zawodnicy i pokonali reprezentantów gimnazjum z Jelcza 2:1 [tie-break 15:13].
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

05.02.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w zawodach powiatowych w tenisie stołowym, który został rozegrany w Pisarzowicach.
Nasze Gimnazjum reprezentowali:
- w kategorii dziewcząt - Patrycja Buczek, Dominika Janosik, Angela Maciejewicz
- w kategorii chłopców - Wojciech Fuksiewicz, Sebastian Sobczyk, Radosław Wincza.
Opiekun drużyny: pan Jarosław Kawerski.
Drużyna dziewcząt zajęła w zawodach V miejsce, a chłopców IV.

04.02.2009 - Malwina Madejewska, uczennica klasy drugiej naszego Liceum, odebrała dziś z rąk Wojewody Dolnośląskiego pana Rafała Jurkowlańca oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowskiej Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
Malwina Madejewska znalazła sie w gronie 37 dolnośląskich uczniów-stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2007/2008.
Stypendium zostało wręczone w czasie uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczył także Starosta Kamiennogórski pan Leszej Jaśnikowski.
Gratulujemy!!!

04.02.2009 - odbył się szkolny etap XIV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
I miejsce - Mateusz Dudek
II miejsce - Piotr Lisiecki
III miejsce - Joanna Gwiżdż
wyróżnienie - Monika Kaczor
Nad organizacją szkolnego etapu Konkursu czuwały panie Lidia Drozdowska i Marzena Szewczyk.

03.02.2009 - Tomasz Lewowski, uczeń klasy drugiej naszego Liceum, uzyskał wysoki wynik w czasie zawodów teoretycznych II stopnia LVIII Olipmiady Fizycznej i za­kwalifikował się, jako jeden z 6 uczniów z Dolnego Śląska, do zawodów doświadczalnych II stopnia.
Gratulujemy!!!

02-03.02.2009 - odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 2.
Wyniki zawodów są następujące:
- w kategorii dziewcząt:
1 miejsce - Angela Maciejewicz (kl.2b)
2 miejsce - Dominika Janosik (kl.2b)
- w kategorii chłopców:
1 miejsce - Radosław Wincza (kl.2b)
2 miejsce - Wojciech Fuksiewicz (kl.2b)
3 miejsce - Adrian Maziakowski (kl.1)
Zwycięscy nagrodzeni zostali dyplomami, pamiątkowymi kalendarzami i słodyczami.
Organizatorami zawodów byli: mgr Halina Jacyno i mgr Jarosław Kawerski.

31.01.2009 - Michał Buczek i Robert Makuch - uczniowie klasy trzeciej naszego Liceum - wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbył się we Wrocławiu.

19-30.01.2009 - ferie zimowe.

16.01.2009 - odbyły się spotkania rodziców uczniów klas I-III Gimnazjum i I-II Liceum z wychowawcami.

16.01.2009 - śródroczne klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej dla uczniów klas I-III Gimnazjum oraz I-II Liceum, a także słuczachy klas Ia i IIa LOD oraz klasy Ib ULO.

16.01.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum wygrała zawody powiatowe w koszykówce.

15.01.2009 - reprezentacja dziewcząt z naszego Liceum zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej i awansowała do finałów Dolnego Śląska.

15.01.2009 - reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała mecz "matematyczny" z reprezentacją Gimnazjum w Pisarzowicach. Mecz rozegrany został w Pisarzowicach w ramach kolejnej edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych.

14.01.2009 - 47 uczniów z klas 2b i 2d Gimnazjum pojechało na wycieczkę do Świdnicy. W czasie wyjazdu uczniowie zwiedzali miasto i wzięli udział w zajęciach wychowania fizycznego na lodowisku.
Opiekunami uczniów były wychowawczynie klas panie Dorota Sadowska i Marta Nackowska oraz panie Joanna Borek-Osmolak i Halina Jacyno.

11.01.2009 - Tomasz Lewowski, Filip Lebda i michał Piechowicz - uczniowie naszego Liceum - wzięli udział w zawodach II stopnia LVIII Olimpiady Fizycznej. Opiekę nad uczniami sprawował pan Apolinary Zieliński.

10.01.2009 - odbyła się Studniówka w Hotelu "Mercure" w Jeleniej Górze.

09-14.01.2009 - odbyły się próbne matury w oparciu o materiały dostarczone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

08.01.2009 - reprezentacja chłopców z naszego Gimnazjum zajęła III miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej.

07.01.2009 - drużyna chłopców z naszego Liceum brała udział w półfinale strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej. Turniej odbył się w Kamiennej Górze w sali ZSZiO przy ulicy Traugutta.
Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Wygrali wszystkie swoje mecze nie tracąc seta i z pierwszego miejsca uzyskali awans do finału strefy.
Wyniki spotkań:
ZSO LO Kamienna Góra - ZSEiT Rakowice 2:0
ZSO LO Kamienna Góra - ZSO Kowary 2:0
ZSO LO Kamienna Góra - ZSO nr 1 LO Jelenia Góra 2:0
Skład reprezentacj:
M.Klarkowski, M.Kot, Paweł Kulpa, Piotr Kulpa (kl.3e), Piotr Kulpa (kl.3f), A.Maziakowski, M.Pawlik, M.Porczak, M.Prochacki, P.Walas, D.Wójcik, K.Zdanowski (libero)
Opiekun reprezentacji: pan Adam Nowak
Gratulujemy!!!
[Zobacz informacje w portalu powiatowa.info.]

05.01.2009 - pierwszy dzień zajęć szkolnych w 2009 roku.

02.01.2009 - dzień wolny od zajęć lekcyjnych [odpracowany w sobotę 18.10.2008 r.].

Archiwum aktualności - 28.08.-31.12.2008
Archiwum aktualności - 02.01.-27.08.2008
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2007
Archiwum aktualności - 04.01.-31.08.2007
Archiwum aktualności - 04.09.-31.12.2006
Archiwum aktualności - 01.01.-31.08.2006
Archiwum aktualności - 31.08.-31.12.2005
Archiwum aktualności - 01.01.-30.08.2005
Archiwum aktualności - 01.09.-31.12.2004
Archiwum aktualności - 01.01.-22.08.2004
Archiwum aktualności - 16.06.-31.12.2003
 
Copyright &copy ZSO Kamienna Góra